Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaWłoska przygoda

Ikona
(Zam: 19.07.2011 r., godz. 11.38)

Stała współpraca Stowarzyszenia „Soma” i Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich zaowocowała wyjazdem dzieci z gminy Somianka na 11-dniowe kolonie do włoskiej miejscowości Canzano.

Z Polski do Canzano wyjechały tylko dwa autokary, w jednym dzieci z Gdańska, Warszawy, okolic Opola, Krakowa i Kielc, a w drugim czterdzieścioro dzieci z gminy Somianka. Zarówno przejazd przez kolejne państwa, Alpy austriackie, włoskie, jak i sam pobyt w górskiej miejscowości były wielką atrakcją. Codzienne wyjazdy autokarowe do pobliskich miejscowości Loreto, San Giovanni Rotundo, Monte Sant Angelo, San Benedetto czy Rzymu, wzbudzały zachwyt młodzieży. Uczestnicy kolonii docenili bajkowy krajobraz, wśród którego królowały palmy, kaktusy, kwitnące oleandry, plantacje winogron oraz niecodzienną architekturę domów „jakby wlepionych w góry”. Wspólne prace przy przygotowywaniu jedzenia, gry, zabawy oraz codzienne msze święte wytworzyły swoistą kolonijną atmosferę pomiędzy dziećmi. Wycieczkowicze wrócili do domów wypoczęci, opaleni, pełni wrażeń i nowych znajomości. Niektórzy już chcieli zapisywać się na kolonie w przyszłym roku. Bo te z pewnością się odbędą, jak zapewnił prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia.

Oprac. A.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl