Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaBędą mieli nowy wóz

Ikona
(Zam: 19.07.2011 r., godz. 11.45)

Ochotnicza Straż Pożarna w Lucynowie Dużym otrzyma nowy wóz strażacki, którego zakup dofinansuje samorząd wojewódzki.

Stosowną umowę na dofinansowanie zakupu samochodów i sprzętu 14 lipca podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Marcin Kierwiński oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, w tym zastępca burmistrza Adam Mróz, pełniący funkcję wiceprzewodniczącego Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i skarbnik gminy Wyszków Dariusz Korczakowski. Strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z subregionu okołowarszawskiego wzbogacą się o 15 samochodów pożarniczych, 5 łodzi płaskodennych, 26 zestawów hydraulicznych narzędzi ratowniczych, motopompy, piły do betonu i stali, agregaty prądotwórcze, zestawy oświetleniowe i inny specjalistyczny sprzęt. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 1,6 mln zł.
– Ostatnie bolesne doświadczenia związane z powodzią pokazały, jak istotna jest sprawna i przede wszystkim nowocześnie wyposażona straż pożarna – mówił Adam Struzik. – Aby strażacy mogli efektywnie i skutecznie pomagać powodzianom, muszą dysponować nie tylko wozami strażackimi, ale i pompami czy łodziami. Tymczasem tego typu zakupy najczęściej przewyższają możliwości finansowe straży, lokalnych samorządów. Na Mazowszu działania takie realizujemy w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim.
Oprócz OSP w Lucynowie Dużym, która może liczyć na 80 000 dofinansowania, z programu skorzystają jednostki w Przyjmach i Nowych Budach (gmina Brańszczyk), które otrzymają wsparcie w zakupie motopomp (po 3 500 zł). Gmina Wyszków ogłosiła już przetarg na dostawę pojazdu, który zgodnie z harmonogramem, powinien zostać przekazany OSP na początku września.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl