Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraSzpital utrzyma lądowisko

Ikona
(Zam: 19.07.2011 r., godz. 11.54)

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zapowiadało, że od sierpnia nie będzie odbywało lotów do Wyszkowa, ponieważ lądowisko nie spełnia odpowiednich kryteriów. Będzie ono jednak dalej funkcjonować dzięki wykonaniu niezbędnych prac.

Wyszków nie ma lądowiska z prawdziwego zdarzenia. Obecnie śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy lądują na łące w okolicach szpitala. Tak było od lat, stąd zaskoczenie dyrekcji szpitala i władz powiatowych pismem, w którym LPR zapowiedziało wstrzymanie lotów do Wyszkowa po chorych i ofiary wypadków. Powodem był brak profesjonalnego lądowiska, to w Wyszkowie nie spełniało minimalnych wymogów, stawianych miejscom startu i lądowań śmigłowców. Muszą mieć odpowiedni kąt i podejście, sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że działka jest przedmiotem sporu między gminą a spadkobiercami dawnych właścicieli. Wykonano tam prace porządkowe (wycinka krzaków i drzew przy drodze, koszenie) i LPR zgodziło się na taki stan.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie lądowiska na terenie szpitalnym, jest już wybrane miejsce – niedaleko SOR-u, przy ul. 3 Maja. Szpital złożył wniosek o dofinansowanie tego projektu, jednak z uwagi na zbyt małą liczbę punktów nie przeszedł, będzie składany ponownie w następnym naborze.

E.E.

Komentarze

Dodane przez tomek, w dniu 19.07.2011 r., godz. 18.16
no zdziwieni jak zawsze.od czasów wojny wszystkie lotniska są modernizowane a tu jak zwykle liczyli na drapane.technika idzie do przodu powinni takie kółko z literą H przynajmniej namalować i rękaw postawić czy jak to sie tam nazywa żeby pilot widział skąd i jaki wiatr o wycięciu krzaczorów nie wspomnę bo na dofinansowanie nowego lądowiska to raczej długo będziemy czekać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl