Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaSołeckie igrzyska

Ikona
(Zam: 19.07.2011 r., godz. 11.58)

W upalne niedzielne popołudnie, 17 lipca w Gulczewie doszło do starcia samorządowców i sołectw z gminy Wyszków. Już po raz dziewiąty Międzysołeckie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne dostarczyły wiele emocji, atrakcji i dobrej zabawy.

17 lipca w Gulczewie można było obejrzeć uczciwą rywalizację. Międzysołeckie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne to cykliczna impreza, organizowana przez burmistrza, Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa oraz mieszkańców Gulczewa na placu szkolnym w Gulczewie. Jak co roku, pogoda zapewniła prawdziwie wakacyjny nastrój, co zaowocowało podczas całej imprezy.
– Piękną tradycją stały się igrzyska w Gulczewie. Już po raz dziewiąty spotykamy się na placu szkolnym z nadzieją na dobrą zabawę i aktywnie spędzony czas – powitał przybyłych prezes Nadbużańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Gulczewa – Sławomir Wróbel.
– Jest mi niezmiernie miło, że mogę tutaj być, reprezentując burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, ale też wszystkich, którzy są współorganizatorami tej wspaniałej imprezy – zabrał głos zastępca burmistrza Adam Mróz. – Razem z zespołem samorządowym postaramy się zapewnić naprawdę dobrą zabawę.
Na otwarcie igrzysk został rozegrany mecz piłki siatkowej między drużyną samorządowców, a gospodarzami, czyli mieszkańcami Gulczewa. W skład drużyny samorządowców weszli: Adam Mróz, Wojciech Rojek, Zbigniew Wiśniewski, Kamil Rojek, Marek Wiśniewski, Krzysztof Arentowicz, Zdzisław Mikołajczyk, Mariusz Kowalski i Adam Szczerba. Gospodarzy reprezentowali: Kamil Matwiejczyk, Kamil Tolak, Adrian Paź, Daniel Król, Tobiasz Jadacki, Arkadiusz Król, Mariusz Ciach, Hubert Lewandowski i Mateusz Wróbel. Wygraną cieszyli się samorządowcy, którzy pokonali gulczewian 2:0.
Oprócz meczu piłki siatkowej na mieszkańców sołectw z gminy Wyszków czekały inne atrakcje, między innymi konkurencja dla sołtysów, polegająca na rzucaniu lotką do tarczy. W tej zabawie udział wzięło ośmiu zawodników: Henryk Kalinowski z Rybienka Starego (zwycięzca), Bożena Grzegorczyk z Leszczydołu Nowin, Wojciech Rojek ze Skuszewa, Wojciech Nowakowski z Tulewa Górnego, Janusz Rogulski z Leszczydołu Podwielątek, Witold Domalewski z Rybienka Nowego, Franciszek Wróbel z Gulczewa i Jadwiga Ickiewicz z Sitna. Wielkich emocji dostarczyła również konkurencja dla panów – siłowanie na rękę. Bezapelacyjnie najlepszy w tej konkurencji był Mariusz Brzeziński z Rybna, który bez większych problemów pokonał pięciu rywali. Wśród innych atrakcji były również konkurencje indywidualne, takie jak wbijanie gwoździ, rzut palem, przerzucanie opony, tor przeszkód czy toczenie beczki. Dużo zabawy przyniosły konkurencje drużynowe, w których przeciągano linę i ciągnik.
Na zakończenie imprezy ogłoszono wyniki wszystkich konkurencji, a także rozlosowano nagrody dla osób biorących udział w loterii fantowej, która odbyła się dzięki hojności sponsorów. Wszyscy uczestnicy IX Międzysołeckich Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych w Gulczewie doskonale bawili się do godziny 21.00, a zabawę tę umilał zespół RAF.

M. Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl