Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Camperowska plażówka

Ikona
(Zam: 12.07.2011 r., godz. 11.10)

9 lipca na boiskach przy Zespole Szkół na Polonezie odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany przez Klub Sportowy Camper Wyszków. Zwycięzcami okazał się wyszkowska para Krystian Kruk i Adrian Grzybowski.

Do turnieju zgłosiło się 13 par z Wyszkowa i okolic, Długosiodła, Makowa Mazowieckiego i Pułtuska. Rozgrywki zostały przeprowadzone na dwóch boiskach systemem brazylijskim, do jednego wygranego seta do 21 punktów.
System ten przewiduje otrzymanie ponownej szansy gry w przypadku porażki. Drużyna po przegranym meczu zostaje przesunięta na drugą stronę drabinki, gdzie ma jeszcze szanse dotrzeć do finału rozgrywek i wygrać je. Po czterech godzinach walki zostało wyłoniona czwórka półfinalistów. W pierwszym półfinale para Michał Czyżo i Michał Mielcarz uległa wysoko 14:21 Mariuszowi Kalicińskiemu i Mateuszowi Macioszczykowi. W tej samej fazie rozgrywek na bocznym boisku zmierzyły się pary Krystian Kruk/Adrian Grzybowski oraz Krystian Ciszkowski/Daniel Kęsak. Lepsi okazali się ci pierwsi ogrywając rywali 21:15.
Walka o trzecie miejsce to batalia przegranych par półfinałowych. Na mecz ten, jak i na finał, zostały lekko zmodyfikowane zasady. Zawodnicy bowiem walczyli do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W małym finale więcej sił zachowali siatkarze Ciszkowski i Kęsak i to oni zdobyli brąz. W najważniejszym spotkaniu tego dnia zmierzyły się pary Kruk/Grzybowski i Kaliciński/Macioszczyk. Kruk z Grzybowskim wygrali wysoko pierwszego seta 15 do 4. W drugim, przeciwnicy stawili większy opór, jednak nie starczyło to na dobrze dysponowanych tego dniach Krystiana Kruka i Adriana Grzybowskiego. Wygrali partię 15:10, mecz 2:0 oraz cały Turniej Siatkówki Plażowej Campera Wyszków. Pierwszy trzy pary otrzymały pamiątkowe puchary oraz upominki. Możliwe, że nasz siatkarski wyszkowski klub jeszcze w tym roku pokusi się na zorganizowanie kolejnego turnieju.
M&M’s

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Zbigniewowi Szczerbie – dyrektorowi Zespołu Szkół na Polonezie za udostępnienie boisk do siatkówki plażowej, sklepowi Reebok Giziński Sport za ufundowanie pucharów, Michałowi Czyżo i Rafałowi Fedorczykowi za pomoc w przygotowaniu boisk, Patrycji Grzyb, Oldze Puścian i Monice Przybyłowskiej za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl