Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Weekend w stylu western

Ikona
(Zam: 12.07.2011 r., godz. 11.30)

W jeździeckich klimatach upłynął miniony weekend w Długosiodle. Rozegrano tam tegoroczną edycję West Point Cup Długosiodło – imprezy, podczas której można podziwiać piękne konie i nieprzeciętne umiejętności zawodników. Były to zawody kwalifikacyjne do ogólnokrajowych mistrzostw Polskiej Ligi Western i Rodeo.

Na wydarzenie zaprosiły gmina Długosiodło, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło oraz Fundacja Kultury Homo Homini. Tradycyjnie zawody odbyły się na placu przy stadionie leśnym, gdzie przygotowano ogrodzoną arenę z piaszczystym podłożem. Słoneczna pogoda zachęcała wielbicieli pokazów jazdy konnej do kibicowania, a było na co popatrzeć – impreza rozpoczęła się w sobotę o godzinie 10.00 i trwała do wieczora. Przygotowano szereg konkurencji dla zawodników w różnym wieku, m.in. trail senior open, superhorse open, western, pleasure senior open, western pleasure junior. Ich umiejętności oceniali sędziowie.
- Bardzo lubię patrzeć na konie, specjalnie tu dla nich przyjechałam – przyznała pani Alicja, właścicielka działki na terenie gminy.
- Nie ma dla mnie fajniejszej imprezy – mówił inny z widzów.
Popisy oglądali nie tylko przyjezdni, ale także stali mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali m.in. wójt Stanisław Jastrzębski oraz wicestarosta Zdzisław Damian Bocian.
Dodatkową atrakcją były przejażdżki bryczkami. Wydarzeniu towarzyszyły też stoiska gastronomiczne oraz z jeździeckimi gadżetami.
W niedzielę prócz zawodów odbyła się końska parada przez centrum Długosiodła.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl