Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2020 r., imieniny Krystyny, Sabiny

Rozśpiewana brać

Ikona
(Zam: 12.07.2011 r., godz. 11.32)

Jak wiele trudu oraz wytrwałości wymaga nauka gry na instrumencie muzycznym wie każdy, ktokolwiek próbował swoich sił w tej dziedzinie. Jednak cierpliwość popłaca, co można było zauważyć słuchając w słoneczne popołudnie śpiewającej, przy akompaniamencie gitar, grupy młodych ludzi płynących promem po Bugu.

Zwieńczeniem ciężkiej i wytrwałej pracy adeptów szkółki gitarowej funkcjonującej w Gminnym Domu Kultury w Brańszczyku było nietypowe, ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie. Odbyło się nad rzeką Bug, w pobliżu przeprawy promowej Brańszczyk Nakło-Kamieńczyk. O niespodziankę postarali się instruktorzy GDK: Beata Roguska i Marek Rozenek, prowadzący bezpłatną naukę gry na gitarze.
Po dotarciu na miejsce uczestnicy rozpalili ognisko i piekli kiełbasy. Była to dobra okazja do zaprezentowania umiejętności, jakie przyswoili sobie w trakcie całorocznych zajęć. Melodie rozbrzmiewały szerokim echem po okolicy, tworząc niepowtarzalną atmosferę.
Jedną z niespodzianek popołudnia była przejażdżka na drugi brzeg rzeki promem. Udało się ją odbyć dzięki uprzejmości Zygmunta Abramczyka obsługującego prom. Po krótkim spacerze po Kamieńczyku grupa powróciła, by kontynuować wspólne śpiewy przy blasku płonacego ogniska.
Każdy uczestnik otrzymał upominek (sprzęt sportowy) ufundowany przez dyrektor GDK Marylę Puścian, a Adam Błoński postarał się, by rozśpiewana i zadowolona brać bezpiecznie trafiła do domów.

Marek Rozenek, oprac. J.P.

GDK w Brańszczyku zaprasza od września na lekcje nauki gry na gitarze.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl