Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 stycznia 2021 r., imieniny Marcela, Włodzimierza

Myjnia do zabudowy

Ikona
(Zam: 12.07.2011 r., godz. 11.50)

Mieszkańcy bloku przy ul. 11 Listopada 20 i współwłaściciel spółki EuroCarWash.pl spotkali się w minionym tygodniu, by rozmawiać na temat uciążliwości należącej do firmy pobliskiej myjni. Decyzja dotycząca rozbudowy ekranów akustycznych ma zapaść, gdy znane będą wyniki pomiarów natężenia hałasu.

Prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel spółki EuroCarWash.pl Paweł Turek wydzierżawił od Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” grunt przy ul. Pułtuskiej, na którym postawił i uruchomił samoobsługową myjnię samochodową czynną całą dobę. Mieszkańcy pobliskiego bloku przy ul. 11 Listopada należącego do spółdzielni „Przyszłość” zaczęli jednak skarżyć się na hałas. Niezadowolenie wyrażali m.in. na walnych zebraniach spółdzielni. Jej członkowie podjęli uchwałę, w której domagają się od właściciela myjni m.in. ograniczenia godzin jej pracy, wybudowania dodatkowych ekranów akustycznych, zastosowania czujników ruchu na oświetleniu.
W minionym tygodniu w siedzibie PSS „Społem” doszło do, zamkniętego dla prasy, spotkania z udziałem mieszkańców, przedstawicieli inwestora, prezesa „Przyszłości” Mirosława Marszała i „Społem” Jadwigi Tofel. Jak powiedział „Wyszkowiakowi” Paweł Turek, ostateczną decyzję co do rozbudowy ekranów akustycznych podejmie, gdy będą znane wyniki pomiaru hałasu i po kolejnych rozmowach z mieszkańcami.
- Razem ze wspólnikami planujemy rozbudować dla mieszkańców ekran. Czekamy na pomiar hałasu, aby wiedzieć, jakie jest jego natężenie, co pozwoli nam dobrać odpowiedni materiał – tłumaczy. – Oczywiście w grę wchodzi również kwestia finansowa, lecz po wykonanych badaniach podejmiemy kroki w celu szybkiej rozbudowy ekranu – dodaje.
- Nie zamotuję oświetlenia na czujnik ruchu, bo wyglądałoby to tak, jakby myjnia była zamknięta – mówi z kolei o postulacie mieszkańców. – Musi ono działać ze względów bezpieczeństwa. Myjnia skonstruowana jest tak, że część świateł działa cały czas. Dopiero po wrzuceniu monety uruchamiają się wszystkie – tłumaczy.
Deklaruje też, że zasłoni przezroczysty ekran, by światło nie przeszkadzało mieszkańcom bloku. Posadzi też przy nim pnącze, o co również wnosili mieszkańcy.

J.P.

Poniżej publikujemy odpowiedź spółki EuroCarWash.pl dotyczącą oczekiwań mieszkańców.

Spółdzielnia Mieszkaniowa
„Przyszłość”
ul. Gen. J. Sowińskiego 63
07-200 Wyszków
W odpowiedzi na pismo L.dz. 2640/2011 z dnia 01.07.2011r. pragniemy oświadczyć, iż spółka EuroCarWash.pl, której jesteśmy właścicielami, po przeanalizowaniu w/w pisma postanowiła ustosunkować się do wymienionych w piśmie punktów:
1. Jesteśmy skłonni powiększyć istniejący ekran od strony PSS „Społem” oraz bloku nr 26 o dodatkowe 4 przęsła z każdej ze stron oraz obsadzenie ich pnączami.
2. Ze względów technologicznych oraz finansowych nie możemy zgodzić się na zadaszenie terenu myjni. Rozwiązaniem może być dobudowanie do istniejącego ekranu (po konsultacji z architektem) dodatkowej 2-metrowej osłony tak, aby ekran od podstawy miał wysokość około 6 m.
3. Ze względu na powiększenie ekranu, kwestie finansowe oraz techniczne – nie jesteśmy w stanie ograniczyć pracy myjni w zaproponowanych godzinach.
4. W bieżącym miesiącu planujemy zamontować na ekranie tablicę reklamową, zatrzyma ona padające światło z oświetlenia myjni. Oświetlenie myjni zamontowane jest w taki sposób, że po wrzuceniu monety zapalają się wszystkie światła na danym stanowisku mycia, gdy myjnia nie pracuje, palą się tylko dwie lampy na stanowisku w celach bezpieczeństwa.
Ze względu na prawdopodobne przeprowadzenie badań poziomu hałasu wszelkie prace budowlane wymienione w w/w punktach będą ewentualnie prowadzone po wynikach tychże badań.
Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, iż myjnia bezdotykowa EuroCarWash została wybudowana zgodnie z przepisami, ustosunkowując się pozytywnie do niektórych punktów pragniemy wyjść naprzeciw mieszkańcom sąsiadujących bloków tak, aby po drodze kompromisu dojść do porozumienia.

Z poważaniem
Paweł Turek
Adam Podgórny
Konrad Turek

Komentarze

Dodane przez konkurencja, w dniu 13.07.2011 r., godz. 11.13
po pierwsze: myjnia została wybudowana zgodnie z otrzymanym zezwoleniem ze starostwa - należy sprawdzić czy zezwolenie zostało wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami? po drugie: inwestor budując taką myjnię powinien przedstawić spełnienie wymagań ekologicznych dla tego typu obiektów oraz dodatkowe badanie oddziaływania na środowisko w otoczeniu w jakim ma powstać dana inwestycja (99% myjni ma tylko zaświadczenie ogólne, że spełniają wymogi środowiskowe i na tej podstawie wydawane są pozwolenia na budowę) po trzecie: kodeks cywilny w art. 144-147 określa granice dopuszczalnych oddziaływań (immisji) na nieruchomości sąsiednie a ztego co jest opisane w artykule to widać że immisje takie występują i naruszają dobro członków spółdzielni mieszkających w tym bloku. po czwarte: niech właściciele myjni nie mydlą ludziom oczu bo już jest jeden wyrok SN w takiej samej sprawie i niestety inwestor musiał zamknąć myjnię i teraz prawuje sie z organem wydającym zezwolenie na budowę i po piąte: przecież tak naprawdę ta myjnia nie jest taka wydajna w stosunku do ceny jaką trzeba za nią zapłacić. Inne myjnie są o wiele więcej wydajniejsze i zarazem tańsze ale to już jest indywidualny wybór każdego z nas.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl