Wrzesień w wyszkowskim kinie
(Zam: 07.09.2020 r., godz. 09.08)Działające w WOK „Hutnik” Kino Dobrych Filmów proponuje m.in. premierowe produkcje - „Pętlę” Patryka Vegi i „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka.
Patryk Vega pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych poprzez sekstaśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet.
„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to dramat sensacyjny oparty na wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To także debiut reżyserski Jana Holoubka. W filmie zagrali m.in. Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka, Dariusz Chojnacki.
W wyszkowskim kinie film będzie pokazywany 18-20, 22-27, 29-30 września oraz 1 października godz. 17.00 i 19.30.
Wśród propozycji na wrzesień jest też film animowany „O czym marzą zwierzęta”. Można go zobaczyć 4-6 i 8-10 września godz. 15.00 oraz 7 września godz. 17.00.
Kino z górnej półki
We wrześniowej odsłonie cyklu „Kino z górnej półki” zaprezentowane zostaną trzy filmy:
„Balon” 14 września godz. 19.00 (2D, napisy), Niemcy 2018, reżyseria: Michael Herbig, thriller, czas trwania 125 minut.
Turyngia, lato 1979 roku. Od ponad dwóch lat dwie rodziny – Strelzyk i Wetzel – pracują wspólnie nad realizacja odważnego planu: chcą uciec z Niemiec Wschodnich w samodzielnie wykonanym balonie. Niestety rozbija się on tuż przed zachodnioniemiecką granicą. Stasi znajduje ślady próby ucieczki i natychmiast rozpoczyna dochodzenie. Rodziny są zmuszone, pod ekstremalną presją czasu, zbudować nowy balon. Kiedy służby bezpieczeństwa depczą im po piętach, rozpoczyna się nerwowa walka z czasem... Dramat historyczny o dwóch rodzinach, które za wszelką cenę chciały uciec z NRD. Obraz Michaela Herbiga pokazuje ich morderczą walkę o wolność.
„Biały, biały dzień”, 21 września, godz. 19.00 (2D, napisy), Dania, Islandia, Szwecja 2019, reżyseria: Hlynur Pálmason, dramat, czas trwania: 109 minut.
W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. "Biały, biały dzień" to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.
„Babyteeth”, 28 września, godz. 19.00 (2D, napisy), Australia, USA 2019, reżyseria: Shannon Murphy, dramat, komedia, czas trwania: 116 minut.
Poważnie chora nastolatka Milla zakochuje się w drobnym handlarzu narkotyków Mojżeszu. Ten fakt staje się najgorszym koszmarem jej rodziców. Nie tak wyobrażali sobie chłopaka córki. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Sprawy wymykają się spod kontroli, a tradycyjna moralność przestaje obowiązywać. Milla pokazuje rodzicom, Mojżeszowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. Jak dobrze jest nie być martwym. Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.
Oprac. J.P.
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl