Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 grudnia 2024 r., imieniny Honoraty, Zenona



Wrzesień w wyszkowskim kinie

(Zam: 07.09.2020 r., godz. 09.08)

Działające w WOK „Hutnik” Kino Dobrych Filmów proponuje m.in. premierowe produkcje - „Pętlę” Patryka Vegi i „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka.



„Pętla” wyświetlana jest jeszcze 8-13 oraz 15-17 września o godz. 17.00 i 19.15. W filmie wystąpili m.in. Antoni Królikowski, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Maciej Zacharzewski, Aleksandra Nowicka, Dagmara Kaźmierska, Rafał Cieszyński, Henryk Talar.
Patryk Vega pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych poprzez sekstaśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych osób z pierwszych stron gazet.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to dramat sensacyjny oparty na wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To także debiut reżyserski Jana Holoubka. W filmie zagrali m.in. Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka, Dariusz Chojnacki.
W wyszkowskim kinie film będzie pokazywany 18-20, 22-27, 29-30 września oraz 1 października godz. 17.00 i 19.30.

Wśród propozycji na wrzesień jest też film animowany „O czym marzą zwierzęta”. Można go zobaczyć 4-6 i 8-10 września godz. 15.00 oraz 7 września godz. 17.00.

Kino z górnej półki
We wrześniowej odsłonie cyklu „Kino z górnej półki” zaprezentowane zostaną trzy filmy:

„Balon” 14 września godz. 19.00 (2D, napisy), Niemcy 2018, reżyseria: Michael Herbig, thriller, czas trwania 125 minut.
Turyngia, lato 1979 roku. Od ponad dwóch lat dwie rodziny – Strelzyk i Wetzel – pracują wspólnie nad realizacja odważnego planu: chcą uciec z Niemiec Wschodnich w samodzielnie wykonanym balonie. Niestety rozbija się on tuż przed zachodnioniemiecką granicą. Stasi znajduje ślady próby ucieczki i natychmiast rozpoczyna dochodzenie. Rodziny są zmuszone, pod ekstremalną presją czasu, zbudować nowy balon. Kiedy służby bezpieczeństwa depczą im po piętach, rozpoczyna się nerwowa walka z czasem... Dramat historyczny o dwóch rodzinach, które za wszelką cenę chciały uciec z NRD. Obraz Michaela Herbiga pokazuje ich morderczą walkę o wolność.

„Biały, biały dzień”, 21 września, godz. 19.00 (2D, napisy), Dania, Islandia, Szwecja 2019, reżyseria: Hlynur Pálmason, dramat, czas trwania: 109 minut.
W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby, stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. "Biały, biały dzień" to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.

„Babyteeth”, 28 września, godz. 19.00 (2D, napisy), Australia, USA 2019, reżyseria: Shannon Murphy, dramat, komedia, czas trwania: 116 minut.
Poważnie chora nastolatka Milla zakochuje się w drobnym handlarzu narkotyków Mojżeszu. Ten fakt staje się najgorszym koszmarem jej rodziców. Nie tak wyobrażali sobie chłopaka córki. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Sprawy wymykają się spod kontroli, a tradycyjna moralność przestaje obowiązywać. Milla pokazuje rodzicom, Mojżeszowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. Jak dobrze jest nie być martwym. Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.
Oprac. J.P.





Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta