Wykształcili tysiące osób
(Zam: 26.10.2017 r., godz. 14.04)Już ponad 4 tys. absolwentów opuściło wyszkowską filię Szkoły Wyższej imienia Pawła Włodkowica w Płocku. Dołączają do nich kolejni, którzy pragną uzyskać dyplom. Wraz z władzami uczelni i innymi gośćmi 22 października świętowali inaugurację roku akademickiego.
– Polska jest krajem wolnym, ale potrzebuje nowych impulsów, współpracy, budowania wzajemnego zaufania, przebudowania mentalności społecznej, otwarcia na innych – zaznaczył prof. dr hab. inż. Zbigniew Kruszewski. – Musza być rozwijane tzw. kompetencje miękkie, takie jak ufność, empatia, odpowiedzialność, determinacja konsekwencja w działaniu, umiejętności zawierania kompromisów, praca w zespole, dotrzymywanie słowa, zarządzenie czasem, odporność na stres. Musimy nauczyć się budowania wspólnoty oraz wzajemnych relacji, wynikających z szacunku i tolerancji – dodał. – Naturalnym miejsce powstawania tych relacji powinny być przestrzenie, gdzie ludzie się spotykają – instytucje użyteczności publicznej, szkoły, placówki zdrowia, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia. Niewątpliwie w obszary te wpisuje się Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku ze swoimi filiami. Nasza uczelnia daje studentom nie tylko wykształcenie formalne, ale poprzez różnego rodzaju zajęcia umożliwiamy również nabycie kompetencji miękkich. Nabycie ich nie tylko pomaga wybrać właściwą ścieżkę kariery, pokazuje też, w czym jesteśmy jako ludzie dobrzy, a nad czym musimy jeszcze popracować. Najważniejsze, aby być świadomym, że warto w siebie inwestować.
Zwrócił się też do studentów pierwszego roku.
– Rozpoczynacie studia na jednej z najstarszych i najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce, uczelni o 25-letniej historii. Teraz wszystko zależy od państwa determinacji i zaangażowania. Jestem przekonany, że sprostacie wyzwaniom i osiągniecie sukces. Wykształcenie i kompetencje społeczne, które państwo zdobędą w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica, pozwolą swobodnie poruszać się na rynku pracy w życiu codziennym, ale także w życiu osobistym – zaznaczył.
W imieniu studentów ślubowanie złożyli Kinga Rzemek, Artur Dawidzki, Daniel Chmiel, Marlena Jaworska, Felicja Salwin, Marcin Recz.
Podczas uroczystości nagrody odebrali najlepsi studenci – Anna Boguś, Justyna Mateusiak, Wioletta Rusjan, Karolina Sokołowska.
– Cieszę się, że jest duży nabór na uczelnię, wiele osób przestrzega dewizy, że warto wiedzieć więcej, co w przyszłości może okazać się bezcenne – podkreślił starosta Bogdan Pągowski. – Ważne, abyście po skończeniu studiów zasilili rynek powiatu wyszkowskiego, by powiat, Wyszków był miastem nowoczesnym.
Zastępca burmistrza Aneta Kowalewska zwróciła uwagę na przyjaźń łączącą gminny samorząd z wyszkowską filią uczelni.
– Od lat współpraca ma szeroki wymiar. Uczelnia jest zawsze otwarta, życzliwa, jest gospodarzem wielu naszych wydarzeń, chce budować ducha tego miasta – zaznaczyła.
W imieniu studentów głos zabrała Justyna Tchórzewska.
– Mamy szansę na zdobycie wiedzy i kompetencji, które będą kapitałem w osiąganiu życiowych i zawodowych celów – podkreśliła.
Prorektor ds. filii w Wyszkowie doc. dr Henryk Goryszewski poinformował, że w placówce uczą się studenci z ośmiu powiatów.
– Jesteśmy regionalną uczelnią, obsługującą północno-wschodnie Mazowsze i mam nadzieję, że władze innych powiatów docenią ten fakt tak, jak miasto i gmina Wyszków – zaznaczył.
Zebrani wysłuchali krótkiego wykładu inauguracyjnego prof. dra hab. Radosława Krajewskiego „Sprawiedliwość prawa – między ideą a rzeczywistością”.
Inaugurację uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Ligii Morskiej i Rzecznej, która dała koncert.
J.P.
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl