Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 grudnia 2024 r., imieniny Sławomiry, Wiktorii



XI Kurpiowska Kuźnia Mistrzów

(Zam: 13.04.2016 r., godz. 12.18)

W sobotę 9 kwietnia w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 (CKU) w Wyszkowie odbyła się gala sztuk walki, będąca jedenastą odsłoną cyklu Kurpiowska Kuźnia Mistrzów.



Przypomnijmy, iż projekt „Kurpiowska Kuźnia Mistrzów” skupia się na popularyzacji sportów walki, wyławianiu miejscowych talentów oraz promocji samego regionu Kurpi Zielonych i Białych.
W sobotę, w wyszkowskiej hali odbyła się jedenasta odsłona Kuźni. Ogółem, rozegrano 17 pojedynków w różnych formułach sztuk walki: boksie, K-1, Muay Thai oraz low kick (formuła kick-boxingu, w której dozwolone są niskie kopnięcia). 8 z nich miało charakter debiutów. Poniżej prezentujemy ich wyniki:
1. Alan Malinowski vs Marek Spyrzewski (low kick – 71 kg), wygrał Alan Malinowski
2. Karol Draks vs Piotr Jaroc (K-1 – 65 kg), wygrał Karol Draks
3. Mateusz Joachimiak vs Kamil Dybiec (boks – 57 kg), wygrał Kamil Dybiec
4. Hubert Gościniec vs Łukasz Kozakiewicz (boks – 70 kg), wygrał Hubert Gościniec
5. Monika Mikulska vs Aneta Pruchniewicz (boks), wygrała Aneta Pruchniewicz
6. Bartosz Kukwa vs Aleksander Chebda (K-1 junior – 86 kg), wygrał Bartosz Kukwa
7. Mateusz Mosakowski vs Mateusz Bielicki (low kick – 77 kg), wygrał Mateusz Bielicki
8. Emil Walkowski vs Piotr Bielak (boks junior– 72 kg), wygrał Emil Walkowski.
Kolejne 9 pojedynków należało już do karty głównej imprezy. Pierwsze 6, tzw. „Super Fights”, rozpoczęło starcie Marka Romana z Akademii Lwa Bemowo Warszawa z Przemysławem Bębenkiem z Serafin No Limit Fight Club Ursus Warszawa. Starcie dwóch młodych zawodników w formule K-1 było emocjonujące i pełne akcji. W całym pojedynku przeważał Marek Roman i to właśnie zawodnik Akademii Lwa zszedł z ringu jako zwycięzca (po jednomyślnej decyzji sędziów).
W drugiej walce, trener z miejscowego klubu Gimnazjon Apin Wyszków, Bartosz Pasik, po porażce na gali MMA w Mrągowie, postanowił spróbować swoich sił w formule K-1. W wadze do 86 kg, uległ on reprezentantowi Ostrołęka Fight Academy, Kamilowi Sękowi. Pojedynek był bardzo chaotyczny, zawodnicy starali się pokazać jak najwięcej, jednak widać było braki w wyszkoleniu technicznym i kondycyjnym. Starcie zakończyło się werdyktem sędziów na korzyść podopiecznego Arkadiusza Ludwiczaka z ostrołęckiego klubu.
Do trzeciej walki gali wyszli: zawodnik KS War-sztat Warszawa – Damian Malinowski oraz podopieczny Pawła Delugi z Gimnazjonu Apin Wyszków – Marcin Stańczykowski. Malinowski chciał się zrehabilitować przed wyszkowską publicznością za porażkę na KKM 9, na której przegrał z Przemysławem Ochmańskim. Malinowski wypunktował Stańczykowskiego trafiając celniej i unikając większej ilości uderzeń.
Świetną walkę stoczyli zawodnicy K-1 w limicie do 62,5 kg. Podopieczny Piotra Woźnickiego z Team Woźnicki Płock – Krystian Sawicki, pokonał jednogłośną decyzją sędziów Michała Gryszkiewicza z Akademii Lwa Bemowo. Pojedynek przebiegał na wysokim poziomie technicznym.
Doskonale w ringu zaprezentował się również Dawid Bosak z klubu bokserskiego Legia Warszawa, który pokonał decyzją sędziów Piotra Steca z Legia Fight Club. Trzeba przyznać, że młodzi zawodnicy pokazali kunszt szermierki na pięści i doskonałą pracę w obronie.
W pojedynku na zasadach Muay Thai, podopieczny Macieja Skupińskiego z klubu Serafin No Limit Ursus, Adam Trzpioła, pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Danika Bukę z Academia Gorila Warszawa. Pojedynek obfitował w kopnięcia i łokcie, a Trzpioła co jakiś czas trafiał backfistem. Zasłużone zwycięstwo znanego na scenie amatorskiej zawodnika było dobrym wprowadzeniem do trzech walk wieczoru.
W pierwszej z nich Ludwik Szwaczyk z Gimnazjonu Apin Wyszków pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Pawła Echlera z Legia Fight Club Warszawa. Podopieczny Pawła Delugi miał solidną przewagę zasięgu, co wykorzystał w tym pojedynku. Paweł Echler zawalczył w swoim stylu, czyli nie dał się trafiać rywalowi i sam kontrował lewym prostym. Weteran gal Grappler Night postawił twarde warunki Szwaczykowi i była to dobra walka dla młodego pięściarza z Wyszkowa. Po wręczeniu uczestnikom tej walki pucharów, członek zarządu warszawsko-mazowieckiego okręgowego związku bokserskiego, Andrzej Rajkowski, uhonorował Pawła Delugę za promocję pięściarstwa w regionie symboliczną statuetką.
W drugiej walce wieczoru świetny pokaz boksu dał Marek Michaluk z Legia Fight Club, który zdominował Kamila Deptę z Gimnazjonu Apin Wyszków. Depta miał niewielką przewagę zasięgu, jednak Michalukowi w ogóle to nie przeszkadzało i lokował swoje ciosy nad opuszczonymi rękoma przeciwnika. W końcówce drugiej rundy rzucił na deski rywala. W trzeciej rundzie Depta dwukrotnie zapoznał się z deskami ringu, jednak pokazał charakter i kontynuował pojedynek. Ogłoszenie werdyktu było tylko formalnością i Michaluk zszedł z ringu jako zwycięzca po kapitalnym występie.
W trzeciej walce wieczoru fani zgromadzeni w hali zobaczyli dwóch wyróżniających się zawodników Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. Wychowanek Pawła Delugi z Gimnazjonu Apin Wyszków, trenujący również w warszawskiej Palestrze, wicemistrz świata K-1 Global Błażej Sarnacki, zmierzył się z wicemistrzem Polski WKSF – Danielem Strzemińskim z Akademii Lwa Bemowo. Pojedynek cechował się wysokim poziomem technicznym. Lepszy okazał się bardziej agresywny Strzemiński, który kontrował uderzenia i kopnięcia Sarnackiego. W trzeciej rundzie obu zawodnikom nieco zabrakło kondycji, jednak pojedyncze ciosy lądowały na głowie zawodnika z Wyszkowa, który w ostatecznym rozrachunku przegrał decyzją sędziów.
Ogólnie, kolejną galę z cyklu Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów można uznać za udaną. Impreza odbyła się w kulturalnej atmosferze, a walki stały na bardzo wysokim poziomie. Czekamy na kolejne edycje!
opr. Turu




Komentarze

Dodane przez Zapole, w dniu 14.04.2016 r., godz. 09.24
Brawo dla Ludwika!
Dodane przez Ja, w dniu 16.04.2016 r., godz. 18.32
Ludwik też walczył?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta