Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 01 kwietnia 2020 r., imieniny Grażyny, Zbigniewa

Felietony Internauty

 • Czy Kaczyński wepchnie Dudę w objęcia Biedronia?
  Prezydent Andrzej Duda powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, że jakby trafiła na jego biurko ustawa dotycząca tzw. związków partnerskich, to bardzo poważnie zastanowiłby się, czy jej nie podpisać.
 • Teoretyczne państwo z tektury
  Niestety, takie jest nasze państwo. To, co się stało we władzy sądowniczej w ubiegłym tygodniu było tylko postawieniem kropki nad i.
 • Słodkiego miłego życia…
  Jest takie bardzo fajne powiedzenie, że każdy rząd wciąż chce tylko naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele. Kolejną „dobrą” rzeczą, którą w tym roku będzie chciał wprowadzić rząd jest planowany w Ministerstwie Zdrowia podatek cukrowy.
 • Łapówka
  Od jakiegoś już czasu marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki jest posądzany o przyjmowanie łapówek w czasach, gdy pracował jako ordynator i dyrektor szpitala w Szczecinie-Zdunowie.
 • Komitet Obywatelski „Konfederacja”
  Trwają prawybory w ramach Konfederacji Wolność i Niepodległość, które w sposób pośredni mają wyłonić kandydata na prezydenta. Pozostały jeszcze tylko 4 zjazdy wojewódzkie, żeby każdy kandydat wiedział ilu może wskazać elektorów, którzy na zjeździe w Warszawie 18 stycznia wybiorą kandydata Konfederacji.
 • Jaki prezydent?
  Taki, który postawi tamę socjalistycznym pomysłom PiS-u. Są to jedne z najgorszych rządów od początku transformacji ustrojowej. Rządy, które zawracają nas w kierunku dawnego komunistycznego ustroju i dające władzy szerokie uprawnienia do ingerencji w nasze codzienne życie i do jego kontroli.
 • Prawda czy fałsz?
  Już niedługo będziemy obchodzić kolejny raz wielkie święto. Ponad 2 000 lat temu na świat przyszedł Syn Boży i prawda, bo przecież takie też o sobie świadectwo dał sam Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.” (J 14,6).
 • Nikt nie jest bez grzechu wobec Boga, ani bez winy wobec cara
  Stara rosyjska maksyma bardzo dobrze charakteryzuje to, co mamy teraz w Polsce. Prawo jest tak skomplikowane, zagmatwane i rozbudowane, że gdyby je skrupulatnie stosować, to zapewne okazałoby się, że wszyscy jesteśmy przestępcami.
 • Pancerny Marian
  Ma szansę zapisać się jako pogromca szeregowego posła Jarosława Kaczyńskiego uznawanego za Naczelnika Państwa, a może nawet całego PiS-u. Wystarczyło postawić się, żeby pokazać, że Naczelnik nie jest wszechwładny i czasem może tylko pokiwać palcem w bucie.
 • Chrystus Królem
  24 listopada przypadała uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, niestety, mało komu mówi, co tak właściwie oznacza bycie królem. Jak to jest żyć w państwie o ustroju monarchicznym. W dobie rządów wybieranych przez lud, dopuszczenie istnienia władcy absolutnego, niewybieralnego, jawi się jako jakieś straszliwe horrendum.
 • Maski opadły
  Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny odkryło swoje prawdziwe oblicze, potwierdzając, że jest partią lewicową. Nawet jego betonowy elektorat zaczął się znowu buntować przeciw takiemu zachowaniu i wyrażać swoje niezadowolenie.
 • Nowe Święto Niepodległości?
  11 listopada, jak co roku, od pewnego czasu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dzień symbol, w którym święto to po raz pierwszy zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r., następnie zniesiono je ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r. i ponownie przywrócono ustawą w okresie tzw. transformacji ustrojowej, tj. 15 lutego 1989 r.
 • Z obfitości serca usta mówią
  Wybory na urząd Prezydenta RP za pół roku, ale już pomału zaczyna rozkręcać się kampania prezydencka. Swoją gotowość do kandydowania zadeklarował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Płaca minimalna
  Bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o sprawy ekonomii. Wiadomo, że człowiek, żeby przeżyć musi zaspokajać swoje potrzeby, na co potrzebuje dochodów, które zazwyczaj uzyskuje ze swojej pracy.
 • Walka buldogów pod dywanem
  Znamy już pełny skład Sejmu, jak wynikało z przewidywań sprzed tygodnia PiS utrzyma dotychczasową większość 235 mandatów w Sejmie tracąc większość w Senacie, co przy przegranych przez ich kandydata wyborach prezydenckich może spowodować polityczny klincz i zahamowanie zmian, które chcieliby jeszcze wprowadzić.
 • Języczek u wagi
  Wybory, wybory i po wyborach. Dla nas kolejny dzień, który póki co niewiele się różni od poprzednich, poza emocjami, które jeszcze nie opadły. Dla tych u władzy zmiany większe lub mniejsze, niektórzy będą się żegnać z fotelem poselskim, czy tam senatorskim, inni witać. Miejmy nadzieję, że przełożą się te zmiany na pozytywne konkrety w naszym życiu i kraju.
 • Nie lękajmy się!
  Przed nami ważne decyzje co do przyszłości naszego narodu i państwa. Za kilka dni zdecydujemy, komu powierzymy ster władzy na kolejne 4 lata, ze skutkami rządów na jeszcze dłużej, czyli na kolejne pokolenia.
 • Po nas choćby potop
  Obecna klasa rządząca nie ma żadnej wizji, jak miałaby wyglądać Polska za 50, 20, czy choćby 10 lat. Jedynym jej celem jest dorwać się do posad i przetrwać kolejne 4 lata, jak najwięcej zgarniając po drodze dla siebie.
 • POPiS na horyzoncie?
  Niedawno minęła 113. rocznica zawarcia spółki jawnej, której celem było wybudowanie Huty Szkła w Wyszkowie. Została ona założona przez robotników zwolnionych z huty szkła na warszawskim Targówku.
 • Niskie podatki, proste prawo, mała biurokracja
  Jak miło i przyjemnie żyłoby się w kraju, gdzie te trzy rzeczy miałyby miejsce. Niestety, czy to przez głupotę, czy też przez zakłamanie rządzących nami polityków nic takiego nie zachodzi. Wręcz przeciwnie. Podatki, jak były wysokie, tak są.
 • Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy
  Rządzący zorganizowali kolejną konwencję wyborczą połączoną z festiwalem populistycznych obietnic, które zrealizowane w krótkim czasie przybliżą nas do kryzysu gospodarczego, a także wzmocnią jego skutki.
 • Pegasus
  Jest to program opracowany przez byłych oficerów izraelskiego Mosadu i służący do szpiegowania posiadaczy smartfonów. Wykorzystuje w tym celu wszelkie możliwości tego urządzenia, tj. nagrywanie filmów, rejestrowanie dźwięku, robienie zdjęć, itd.
 • Sprawa się rypła
  I może gdyby nie wybory okazałoby się, że w skrajnej sytuacji rząd PiS-u posypałby się jak domek z kart począwszy od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Mało prawdopodobne?
 • Tęczowa zaraza
  Nie milkną echa kazania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. Niestety, oprócz głosów poparcia dla duchownego, są też komentarze krytyczne. Także politycy próbują, i tym bardziej w kampanii wyborczej będą dalej próbować, ugrać poparcie dla siebie na tej fali.
 • Populizm i socjalizm
  Za dwa miesiące, tj. 13 października odbędą się w naszym kraju wybory do Sejmu i Senatu. Znowu zaleje nas fala populistycznych i socjalnych obietnic, na które większość wyborców pewnie jak zwykle da się nabrać.
 • Sierpień miesiącem trzeźwości narodu
  Kolejny już raz, dokładnie 36. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wystosował apel o abstynencję w sierpniu. Tradycyjnie został on odczytany w kościołach podczas niedzielnej mszy.

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl