Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Wymiana lokalnych doświadczeń

(Zam: 07.12.2017 r., godz. 13.14)

O praktykach związanych z polityką przestrzenną i gospodarowaniem nieruchomościami opowiedzieli miejscy urzędnicy przedstawicielom innych samorządów podczas dwudniowego panelu odbywającego się pod auspicjami Związku Miast Polskich.

Wśród słuchaczy, którzy spotkali się 6 grudnia w Zajeździe Bias byli reprezentanci nie tylko Związku Miast Polskich, ale także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krosna, Gliwic, Tych i innych samorządów. Spotkanie otworzył zastępca dyrektora biura ZMP Tomasz Potkański. Jak podkreślił, środowy zjazd był spotkaniem inicjującym tzw. Grupy Wymiany Doświadczeń skupiającej się na kwestii gospodarowania nieruchomościami użytkowymi i gruntowymi. W projekcie uczestniczą związki powiatów i gmin wiejskich, MSWiA Główny Urząd Statystyczny.
- To wspólne działanie polegające na monitoringu usług publicznych mające na celu opracowanie programu budowy profesjonalnego systemu, który pozwoli porównywać koszty, dostępność, jakość usług publicznych dostarczanych przez samorządy w skali całego kraju – poinformował.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski pokrótce przedstawił historię gospodarczą miasta, a także jego wizję dotyczącą porządkowania przestrzeni publicznej.
- Od ponad 10 lat konsekwentnie realizujemy naszą politykę w tej kwestii – zaznaczył.
Podał przykłady porządkowania różnych rejonów miasta – placu Wyzwolenia, cantem (plac miejski), dzielnicy przemysłowej i in.
- Ważne było przekonanie radnych, że czasem trzeba zbudować drogę, gdzie jeszcze nic nie ma po to, by powstały tam nowe hale, działalności gospodarcze – zaznaczył.
O tym, jak gmina skupuje, zamienia i scala grunty gotowe do sprzedaży, dostosowane do potrzeb inwestorów mówiła naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami Iwona Kozon.
Drugi dzień samorządowcy poświęcili m.in. na wizytę w terenie (dzielnica przemysłowa, Quad/Graphics, Best Kop).
J.P.
Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2017 r., godz. 14.21
A badziewiem, bublem muralem Nowosielski się konsekwentnie pochwalił? Dziadostwo za 30 tys. zł!
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2017 r., godz. 15.56
"...ważne było przekonanie radnych, by budować drogi ,gdzie jeszcze nic nie ma..." bla bla bla... nic jeszcze nie było,ale wiadomo czyje były działki i pod jaką działalność... Pana Borka
Dodane przez Wasal, w dniu 07.12.2017 r., godz. 17.08
I parking "parkuj i jedź" kilometr od stacji PKP/PKS gdy można było to zrobić przy samej stacji. Ale trzeba było zrobić dobrze Borkowi pod jego interesem.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl