Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 października 2018 r., imieniny Ambrożego, Gawła

W przyszłym roku projekt

(Zam: 06.12.2017 r., godz. 08.37)

Członkowie Zarządu Powiatu chcą przekonać radnych do pomysłu wykonania w przyszłym roku dokumentacji projektowej przebudowy ul. Daszyńskiego. Zasadniczą kwestią do rozstrzygnięcia jest m.in. jak przeprowadzić inwestycję, by objęła także tereny prywatne, na których znajdują się tarasy, dojścia prowadzące do punktów handlowych i usługowych.

Zarząd Osiedla nr 7, którego przewodniczącym jest Wojciech Chodkowski, poprosił starostę Bogdana Pągowskiego (powiat jest zarządcą ul. Daszyńskiego) o zorganizowanie spotkania z właścicielami nieruchomości położonych przy ul. Daszyńskiego oraz osobami zainteresowanymi inwestycją (pod pismem podpisali się także mieszkańcy). „Ulica Daszyńskiego należy do najstarszej części Wyszkowa. Uporządkowane zostały tereny sąsiednie: Plac Wyzwolenia naprzeciwko Banku Spółdzielczego, teren przed kościołem św. Idziego a Wyszkowianką, ul. Świętojańska na odcinku od ul. Pułtuskiej do przejazdu kolejowego” – napisali. „Został mały fragment, który psuje wizerunek naszego miasta. W przyszłym roku przypada 100-tna rocznica odzyskania niepodległości. Uroczystości rocznicowe, które odbędą się w Wyszkowie wymagają starannej oprawy szczególnie w miejscach historycznie związanych z tą rocznicą” (pisownia oryginalna).
Spotkanie odbyło się 5 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego. Zarząd Powiatu reprezentowali wicestarosta Adam Mróz i członek zarządu Krystian Pędzich.
Adam Mróz podkreślił, że samorząd powiatowy zaplanował pieniądze na drobny remont przy ul. Daszyńskiego polegający za naprawieniu sypiących się murków. Starostwo chce też usunąć przerośniętą zieleń.
- Samorząd powiatowy skupia nie tylko przedstawicieli z gminy Wyszków, ale też z innych miejscowości. Ja będę przekonywał radnych, byśmy zajęli się tym zadaniem, sprawa powoli dojrzewa, zaczyna być coraz bardziej realna – A. Mróz. mówił o generalnej przebudowie ul. Daszyńskiego. – Nie zrobiliśmy do tej pory dokumentacji, bo zabrakło woli zajęcia się tematem. W przyszłym roku powinniśmy skupić się na wykonaniu dokumentacji projektowej, w tym w części dotyczącej przebudowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej.
Zebrani byli zgodni, że przebudowa powinna przebiegać całościowo i dotyczyć także infrastruktury położonej na terenach prywatnych, tak by wizerunek tej części miasta był jednolity i nabrał w końcu reprezentatywnego charakteru. Mieszkańcy stanowczo odrzucili możliwość sfinansowania części inwestycji z prywatnych pieniędzy.
- Nikt nie da złotówki. Trzeba zapytać prawnika, czy jest możliwość użyczenia terenów przez prywatnych właścicieli gminie albo powiatowi – podkreślił jeden z mieszkańców.
Uczestnicy chcieliby, by ul. Daszyńskiego była miejscem do spacerów, gdzie jest dużo estetycznej zieleni. Ich bolączką dziś są jednak m.in. samochody zastawiające całymi dniami i tak nieliczne miejsca parkingowe (kierowcy zostawiają auta, by wsiąść w autobus i jechać do pracy do innego miasta). Przy ul. Daszyńskiego jest też przystanek autobusowy, przy którym nie ma nawet ławki. Bywa, że osoby starsze szukają odpoczynku w okolicznych punktach usługowych czekając na transport.
Przebudowy wymaga nie tylko infrastruktura nadziemna, ale też i instalacje znajdujące się pod ziemią – Starostwo przez przystąpieniem do projektowania ma zinwentaryzować wszystkie te elementy.
Jak poinformował Adam Mróz, burmistrz zadeklarował chęć współfinansowania inwestycji.
J.P.
Więcej na temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”


Komentarze

Nikt nie da złotówki !
Dodane przez monter, w dniu 06.12.2017 r., godz. 15.59
Każdy mieszkaniec powinien przysłowiową złotówkę dołożyć w końcu jego teren !
Dodane przez łopatokopacz, w dniu 06.12.2017 r., godz. 20.22
tu nie ma co pytać prawnika o użyczenie,po prostu musicie oddać po kawałku tego terenu co wam przeszkadza do gminy i sprawa się sama rozwiąże. Wy pozbędziecie się szpetnych murków i nie będziecie się dokładać bo to już nie wasz teren a gmina nie będzie miała problemu z wydatkowaniem kasy publicznej bo to będzie inwestycja na ich terenie.
Dodane przez Aleksander, w dniu 06.12.2017 r., godz. 21.01
W przyszłym roku to trzeba zrobić przynajmniej chodniki tam,gdzie ich nie było i nie ma !!! A nie następny remont pod dyktando pani Chodkoskiej.
Dodane przez PO-PSL musza z Wyszkowa zniknąć!, w dniu 06.12.2017 r., godz. 21.05
Smółkowski zaprojektował bubla przed laty. Jako niedoświadczony karierowicz nie potrafił do swoich wymysłów dopasować odpowiedniej technologii oraz materiałów. Dlatego Daszyńskiego znajduje się w fatalnym stanie nie od kilku miesięcy, ale od co najmniej kilkunastu lat, będąc już remontowaną. Kto tego człowieka jeszcze słucha w tak kosztownych sprawach?. Kiosk (rekord Polski w przeliczeniu na metr kw. pow.) zaprojektował w urzędzie za prawie 9 tys. zł. ...
Dodane przez -- Emeryt - Zakręzie, w dniu 08.12.2017 r., godz. 20.57
Kiosk 9 tys. zł no tak a ile zostało z tego dla Pana Smółkowskiego ??????????????
Dodane przez Rencista - Latoszek, w dniu 08.12.2017 r., godz. 23.56
Pan mecenas prowincjonalnej sztuki Smółkowski robi to wszystko prawie darmo. Fundusz pewien wspiera?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl