Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 października 2018 r., imieniny Ambrożego, Gawła

Statuetka dla "Hutnika"

(Zam: 04.12.2017 r., godz. 14.10)

  • źródło: facebook.com/festiwal.grandoff
Wyszkowski Ośrodek Kultury otrzymał wyróżnienie dla najlepszego kina za „perfekcyjnie przeprowadzony pokaz filmów z 10. edycji Grand OFF”. 2 grudnia w Teatrze Syrena podczas uroczystej gali statuetkę odebrał dyrektor WOK-u Mariusz Kowalski.

Przyznający to wyróżnienie docenili także pozostałe działania „Hutnika” na rzecz filmu prowadzone na różnych płaszczyznach. Mariusz Kowalski odebrał statuetkę z rąk dyrektora Grand OFF i prezesa Fundacji Cinema Art Witolda Kona.
Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie. Celem festiwalu jest wybór oraz wyróżnienie wybitnych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu umożliwia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand Off, przedstawicieli środowisk filmowych z niemal 30 krajów świata. W tym roku do konkursu nadesłano niemal 4 000 zgłoszeń ze 123 krajów.
Stałym punktem każdej edycji festiwalu stały się pokazy nagrodzonych filmów, a także uroczysta gala, podczas której autorom najlepszych produkcji wręczane są statuetki i wyróżnienia. Tydzień po niej nagrodzone filmy prezentowane są w blisko 100 kinach w całej Polsce.
Filmy nominowane są w 11 kategoriach. Kapituła przyznaje również nagrody za całokształt twórczości dla filmowca, który przez całe swoje życie wiernie realizuje idee kina niezależnego. W tym roku nagrodę tą otrzymały trzy osobistości polskiego kina: aktorka teatralna i filmowa Emilia Krakowska, wybitny reżyser i scenarzysta Wojciech Wójcik oraz aktor teatralny i filmowy Piotr Fronczewski.
Tradycyjnie wszystkie nagrodzone filmy zostaną zaprezentowane wyszkowskim widzom w „Hutniku” na pofestiwalowym przeglądzie, nad formułą którego pracują już Małgorzata Wyszyńska i prowadzący przegląd – Piotr Płochocki. Szczegóły wkrótce.
Org.


  • źródło: facebook.com/festiwal.grandoff
Komentarze

Dodane przez off, w dniu 04.12.2017 r., godz. 15.16
Brawo.
Dodane przez kinomaniak, w dniu 06.12.2017 r., godz. 15.27
O Płochockim, dzięki któremu Grand Off odbywa się w Wyszkowie ani słowa. Czy to pan Mariusz, czy pani Małgosia zainicjowali w Wyszkowie te pokazy? Zdaje się, że państwo wypięli piersi po nagrody, całkowicie pomijając fakt sprawczej roli Piotra Płochockiego. Przynajmniej ten krótki tekst nic o tym nie mówi.
Kinomaniak
Dodane przez Bartosz, w dniu 06.12.2017 r., godz. 16.38
Niestety panie "Kinomaniak" jest pan w błędzie. Dokladnie i wyrażnie jest napisane w artykule na końcu że prowadzącym galę był Piotr Płochocki. Proszę czytać artykuły do końca i dopiero potem pisać komentarze. Jestem też święcie przekonany że pan Piotr będzie jeszcze wspomniany kiedy ukazane będą szczegóły całego wydarzenia. :) Pozdrawiam
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2017 r., godz. 17.13
Właśnie chciałem to zauważyć, co kinomaniak. To, że kierownik Hutnika otworzył salę kinową to tyle znaczy co pani Bogusia co przyjmuje okrycia. Ale jak każdy POwiec, wśród swoich chciał się pokazać jaka to figura. Popatrzcie na kierowniczkę biblioteki miejskiej, pokazała nagrodę i nie paraduje, i nie puszy się jak wyszkowski misiewicz.
Dodane przez Taki mamy w Wyszkowie klimat ;), w dniu 06.12.2017 r., godz. 21.16
I ja widzę Bartoszu, że pan Piotr wymieniony jest na końcu jako prowadzący - nie galę - jak dokładnie napisałeś ;) - a przegląd, co jest olbrzymią różnicą. Gala to spijanie śmietanki, które przypadło chyba nie tym co by wypadało. Przegląd to praca na rzecz wyszkowskiej edycji festiwalu, z czym zawsze kojarzyłem Piota Płochockiego. Bronisz więc Bartoszu nadętej uzurpacji. Niech zgadnę, też jesteś z PO? Wszystko jesne.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2017 r., godz. 14.23
Bartosz z PO, POłknął żabę. Smacznego.
Dodane przez kinomaniak, w dniu 08.12.2017 r., godz. 00.15
Przeglądając Kurier W. do końca przeczytałem artykuł na temat Grand Off i wyróżnienia dla Wyszkowa. Tam to w ogóle Bartoszu nie ma zająknięcia o P. Płochockim. Nieklawo trochę, co? Cudze tuczy... Nie wiem też zupełnie w jakiej roli po nagrodę pojechała działaczka KOD i PO pani Małgosia z okienka z biletami. Przegląd był bezpłatny... Zrobić sobie zdjęcie i się lansować po fb na czyjejś pracy?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl