Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta



Co to jest zabudowa furgonowa?

(Zam: 11.11.2022 r., godz. 07.44)

Jednym z popularnych rozwiązań, jakie stoją przed kierowcami i przedsiębiorcami, którzy chcą zainwestować w funkcjonalny samochód dostawczy, jest wybór zabudowy furgonowej. Daje ona sporo możliwości i doskonale sprawdza się w wielu różnorodnych sytuacjach - to idealne nadwozie dla kurierów, osób zajmujących się logistyką czy przewożeniem palet bądź skrzyń. Często zabudowa furgonowa nadaje się także do transportu ludzi. Wyjaśniamy, czym ona jest, dlaczego warto ją wybrać i dla kogo będzie to optymalne rozwiązanie.

Nadwozie typu furgon, czyli wszechstronność i bezpieczeństwo


Jeśli zależy Ci na wyborze podstawowego typu nadwozia dla samochodu dostawczego, możesz bez wahania zdecydować się na zabudowę furgonową. To nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale także bardzo popularne, ponieważ sporo osób się na nie decyduje i dostosowuje indywidualnie do swoich potrzeb. Bez dwóch zdań furgon jest propozycją wielozadaniową i stanowi świetną podstawę do stworzenia specjalistycznej zabudowy. Zabudowy furgonowe w ofercie Redos to doskonały wybór dla nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto zapoznać się z dostępnymi modelami oraz ich charakterystyką, by wybrać dla siebie najlepszy wariant. Dzięki niemu możesz osiągnąć jeszcze wyższy poziom w transporcie.

Sama konstrukcja tej zabudowy jest bardzo prosta. Podstawą nadwozia są samochody segmentu C bądź typowe auta dostawcze, których masa nie przekracza 3,5 tony, a ich budowa opiera się na ramie. Dzięki temu przed każdą osobą stoi naprawdę wiele możliwości, ponieważ z łatwością można dostosować samochód do własnych potrzeb.

Co warto wiedzieć o zabudowie furgonowej?


Zabudowa furgonowa to nic innego ja zamknięte nadwozie ze sztywnym dachem oraz ścianami. Standardowo jest ona wyposażona w odchylane drzwi tylne, które umożliwiają wygodny i sprawny załadunek. W niektórych modelach można spotkać się również z otwieranymi drzwiami bocznymi - mogą być one również odchylane albo przesuwane. Sama kabina kierowcy, czyli przestrzeń pasażerska, jest oddzielona od tej przeznaczonej na załadunek. To poprawia komfort kierowcy zarówno w trakcie jazdy, jak i spoczynku, a także zwiększa bezpieczeństwo ładunku.

Najczęściej przestrzeń załadunkowa jest szczelnie zamknięta, pozbawiona okien, jednak w niektórych przypadkach montuje się niewielkie okienka na tylnych drzwiach. Wewnątrz niej nie ma żadnego wyposażenia oprócz specjalistycznych systemów mocowania oraz listew. Jeśli chodzi o samą kabinę dla kierowcy, to w zależności od modelu zabudowy furgonowej, mieści ona od 2 do 3 osób. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Wejdź na stronę producenta Redos https://www.redos.pl/ i zdobądź cenne informacje, które pozwolą Ci podjąć odpowiednią dla swojego przedsiębiorstwa decyzję zakupową.

Zabudowa furgonowa - dla kogo to dobre rozwiązanie?


Warto wiedzieć, że zabudowa furgonowa jest naprawdę wielozadaniowa. Sama podstawowa wersja z pewnością sprawdzi się do przewożenia ładunku, który nie potrzebuje specjalistycznych, wymagających warunków pod względem stopnia wilgotności czy utrzymania temperatury. Dlatego furgony są często wybierane przez firmy kurierskie oraz logistyczne. Ponadto w wygodny sposób można przewozić w nich wszelkiego rodzaju towaru paletowe i niespaletowane oraz paczki. Jednak jeśli zdecydujemy się na rozbudowę zabudowy furgonowej, wtedy możemy z łatwością dopasować samochód do potrzeb swojego biznesu.












Materiał promocyjny

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta