Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraWspomnienie muzycznej legendy

(Zam: 03.10.2022 r., godz. 13.02)

Niezliczone koncerty w Polsce i na całym świecie, popularność, współpraca z wybitnymi twórcami, bogate życie artystyczne i muzyczne evergreeny - wszystko to złożyło się na legendę Mieczysława Fogga. O jego wyjątkowym życiu w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” 30 września opowiadał prawnuk Michał Fogg. Piosenki artysty przypomniał Wojciech Dąbrowski.

Mieczysław Fogg urodził się w 1901 r., zmarł w 1990 r. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych i zmian dokonujących się w muzyce rozrywkowej. Sam był jej ważną częścią, wystarczy wspomnieć o przedwojennym Chórze Dana, z którym występował w wielu miejscach na świecie. Michał Fogg prezentował fotografie, mówił o szczegółach kariery zawodowej, ale też o życiu prywatnym słynnego artysty, który walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie II wojny światowej należał do Armii Krajowej, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. W historii muzyki zasłynął wykonując m.in. „Pierwszy siwy włos”, „Piosenkę o mojej Warszawie”, „Co nam zostało z tamtych lat”, „Jesienne róże”. Na swojej muzyczne drodze spotkał takich artystów jak Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza.
Ogromna liczba szczegółów, anegdot, ciekawostek, rodzinnych wspomnień złożyły się na fascynującą opowieść o Mieczysławie Foggu. Uzupełnił ją Wojciech Dąbrowski w swoim minirecitalu utworów z repertuaru bohatera wieczoru.
J.P.
Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta