Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 kwietnia 2024 r., imieniny Jakuba, Katarzyny



Porozumienie gminy Wyszków i Collegium Humanum

(Zam: 10.11.2021 r., godz. 09.16)

Burmistrz Grzegorz Nowosielski i rektor Collegium Humanum prof. dr hab. Paweł Czarnecki 9 listopada podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy gminą a uczelnią.

Porozumienie w obszarze popularyzacji nauk, działań edukacyjnych, społecznych oraz promocyjnych zakłada szeroką współpracę w zakresie budowania kapitału społecznego, intelektualnego i gospodarczego Wyszkowa, działań wspierających innowacje w gospodarce i politykach gminnych, wspólne przedsięwzięcia edukacyjne, promocyjne oraz kulturalne.
Partnerzy porozumienia zadeklarowali, że będą dążyć do wypracowania systemu szerokiej i stałej współpracy obejmującej: popularyzację wiedzy i podejmowanie działań na rzecz jej upowszechniania, podejmowanie wspólnych inicjatyw wspierających innowacje. Współpraca dotyczy działań na rzecz budowania kapitału intelektualnego i społecznego Wyszkowa, wspierania rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, doskonalenia zawodowego i podnoszenia kwalifikacji i umiejętności mieszkańców, podnoszenie poziomu edukacji, a także wzajemną promocję walorów gminy Wyszków oraz dorobku i oferty naukowej Collegium Humanum, wspólne przedsięwzięcia promocyjne.

Zakres współpracy Gminy Wyszków i Collegium Humanum obejmuje organizację spotkań, wykładów, warsztatów, konferencji popularyzujących naukę, organizację kursów, szkoleń, konkursów, warsztatów promujących nowoczesne rozwiązania techniczne, innowacyjność, aktywność, współpracę w organizacji dorocznej imprezy edukacyjnej odbywającej się w Wyszkowie – Wyszkowskiego Dnia Nauki. To także wspólne projekty badawcze i wydawnictwa naukowe, współpraca
w organizacji praktyk studenckich i staży dla absolwentów, ustalanie tematyki prac dyplomowych studentów w ramach współpracy partnerskiej, prowadzenie pracy badawczej, naukowej studentów i słuchaczy w tematach stanowiących zainteresowanie obu stron.
Collegium Humanum jest uczelnią kształcącą studentów na studiach licencjackich czy magisterskich na kierunkach związanych z psychologią, zarządzaniem, prawem, finansami i rachunkowością, ale także pedagogiką oraz pedagogiką przedszkolną
i wczesnoszkolną. Oferta edukacyjna obejmuje również prestiżowe kierunki MBA, będące odpowiedzią na potrzeby polskich menedżerów, a dodatkowo studia Doctor of Business Administration (DBA), Doctor of Laws (LL.D), Doctor of Public Health (DPH), Doctor of Public Administration (DPA), Master of Laws (LL.M), Master of Public Health (MPH), Master of Public Administration (MPA), Master of Science – Psychotraumatologia (MSc.).
Uczelnia wyróżnia się międzynarodowym wymiarem kształcenia. Prowadzi studia
w siedzibie w Warszawie, w filiach w Poznaniu, Rzeszowie oraz Wrocławiu. Jest także obecna w Czechach (filie w Pradze oraz Frýdku-Místku), na Słowacji (filia w Bratysławie) oraz - jako pierwsza i dotychczas jedyna polska uczelnia – także w Azji, w Uzbekistanie (filia w Andiżanie).
Oprac. J.P.




Komentarze

Edukacja
Dodane przez Rodzic, w dniu 11.11.2021 r., godz. 18.30
popularyzacja nauki.... A co z dziećmi niepełnosprawnymi i tymi które mają zaburzony rozwój????? Zajęcia z dnia na dzień zostają okrojone o połowę,rodzice po nocy stoją żeby dziecko zapisać,a po 3 miesiącach zajęć dowiadują się że starosta obcina nagle fundusze!!!!? Ciekawe na jaki cel są przeznaczone co z zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju w poradni psychologiczno pedagogicznej?¿????? Pod osłoną nocy 15 listopada chcecie wszystko załatwić????!!!!! Nawet nie raczycie rodziców poinformować oficjalnie, dyrektorzy szkół i nauczyciele głosujący za obcięciem subwencji na nauczanie specjalne i zajęcia WWR wstydźcie się (radni bezradni)!!!!! Jak możecie w lustro spojrzeć

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta