Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

Tytani pokonani

(Zam: 30.09.2021 r., godz. 09.27)

Rhinos Wyszków z drugim zwycięstwem w PFL9! W sobotę 25 września Nosorożce pokonały w Lublinie miejscowych Tytanów wynikiem 39:13, przybliżając się tym samym do awansu do fazy play-off rozgrywek.

Przed sobotnim starciem oba zespoły miały w swoim dorobku po jednym zwycięstwie. Tytani, obok Warsaw Eagles, to główni rywale Rhinos w walce o premiowaną awansem do PO drugą pozycję w tabeli grupy A PFL9. Nosorożce musiały wygrać ten mecz myśląc o utrzymaniu drugiej lokaty. I wygrały.

Rhinos zaliczyli świetny początek, szybko budując sobie wysoką przewagę punktową (7:0 po pierwszej kwarcie, 26:0 po drugiej). Na korzyść Tytanów zapisać można wyłącznie trzecią kwartę, w której dwukrotnie zameldowali się w polu punktowym wyszkowian (26:13). Poza tym dominowały Nosorożce. Dla wyszkowskiej ekipy punktowali Bartosz Morka, Piotr Wykowski oraz czterokrotnie Dominik Buczek. Trzy dodatkowe punkty zapewnił drużynie Łukasz Berbeć, skutecznie podwyższając przyłożenia. Ostatecznie Rhinos wygrali 39:13 znacznie przybliżając się do awansu do PO rozgrywek.

- Mecz trudny fizycznie. Emocji nie zabrakło. Mieliśmy świetną pierwszą połowę, w drugiej zabrakło zdecydowanie motywacji. Zaczęło robić się gorąco, ale daliśmy radę. Dobrze przygotowana taktycznie drużyna z Lublina postawiła trudne warunki. Nasze braki było widać na boisku. Mamy mało czasu na analizę, bo już w niedzielę w Wyszkowie gramy kolejny ważny mecz na który zapraszamy – powiedział po meczu zawodnik i prezes Rhinos, Piotr Wykowski.

Tytani Lublin – Rhinos Wyszków 13:39 (0:26)

Rhinos: Kacper Zawadka, Piotr Wykowski, Szymon Berbeć, Wiktor Stankiewicz, Bartosz Morka, Kacper Jaszewski, Jakub Kortiuk, Dominik Buczek, Hubert Morka, Wiktor Wasilewski, Mateusz Lubański, Jakub Kowalkowski, Michał Mroczek, Daniel Kanownik, Bartosz Zapendowski, Karol Szymański, Tomasz Iwański, Mateusz Waśkiewicz, Michał Ptak, Piotr Piórkowski, Łukasz Rylski, Damian Kuchta, Hubert Dąbrowski, Konrad Kukwa, Mateusz Ślesik, Marcin Zaręba, Łukasz Berbeć, Jakub Kosewski, Kamil Wykowski.

W niedzielę 3 października Rhinos rozegrają ostatni mecz fazy grupowej PFL9. Wyszkowianie są o krok od awansu do play-offów, a ostatnią przeszkodą na ich drodze będzie zespół Warsaw Eagles B. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie WOSiR w Wyszkowie, zapraszamy wszystkich kibiców! Początek o godz. 13.00.