WKS Rząśnik z pierwszym zwycięstwem

(Zam: 07.09.2021 r., godz. 08.38)

W ubiegły weekend spośród wszystkich drużyn seniorskich, reprezentujących nasz powiat w rozgrywkach ligowych MZPN punkty ligowe zdołał wywalczyć tylko WKS Rząśnik.

Na boiska wybiegły drużyny reprezentujące Bug Wyszków, Wymakracz Długosiodło, WKS Rząśnik i WKS Mystkówiec Stary.

Mecz Wicher Kobyłka – Bug Wyszków został rozegrany w sobotę 4 września. Faworytem meczu byli wyszkowianie, jednak spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli miejscowi. Wicher w 13. minucie wyszedł na prowadzenie, a po półgodzinie gry je podwyższył. Do przerwy wyszkowianie nie odpowiedzieli bramkami. W drugiej odsłonie Bug zaprezentował się lepiej. W 65. minucie Łukasz Kamiński zdobył bramkę kontaktową, a kilka chwil później do remisu mógł doprowadzić Mateusz Maciak. Niestety kapitan Bugu nie wykorzystał rzutu karnego. Miejscowi utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka, w rezultacie Bug wyjechał z Kobyłki bez punktów.

Wicher Kobyłka – Bug Wyszków 2:1 (2:0)

Bramka dla Bugu: Ł. Kamiński 65.

Bug: J. Imiołek – B. Ciach, M. Maciak, K. Maciak, P. Połodziuk - Sz. Rudnik (58. N. de Sousa Costa), P. Wojtkowski (36. Ł. Łada), W. Podolski (58. M. Cyrych), J. Rejnuś – Ł. Kowalczyk, Ł. Kamiński (86. Sz. Drobot).

W najbliższym tygodniu Bug czeka pucharowe starcie z Koroną Góra Kalwaria (8 września) oraz ligowy mecz z rezerwami Polonii Warszawa (11 września).

Nie wiedzie się w okręgówce Wymakraczowi Długosiodło. Podopieczni trenera Gordziejczyka przegrali kolejne spotkanie, tym razem z Błękitnymi Raciąż. Mimo niezłej postawy na boisku, długosiodlanom zdecydowanie zabrakło skuteczności. Ta dopisała za to rywalom. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie, w drugiej Błękitni trzykrotnie wpisali się na listę strzelców.

Błękitni Raciąż – Wymakracz Dlugosiodło 3:0 (0:0)

Wymakracz: M. Cichowski – D. Roguszewski, K. Michalak, M. Gałązka (M. Szymański), E. Rogalski (M. Książek) – B. Kolankiewicz, P. Prabucki, M. Kwiatkowski, M. Rytel – M. Rytelewski, E. Mostowski.

W środę 8 września Wymakracz rozegra mecz okręgowego Pucharu Polski z Nadnarwianką Pułtusk. Trzy dni później, długosiodlanie podejmą na własnym boisku PAF Płońsk w ramach 5. kolejki ligi okręgowej. Liczymy na pierwsze punkty.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22 A-klasy zanotował WKS Rząśnik. Podopieczni trenera Kaczmarczyka pokonali na własnym boisku Orły Zielonka wynikiem 2:0. Pierwsza bramka była trafieniem samobójczym, autorem drugiej był Bartosz Wojtaszek.

WKS Rząśnik – Orły Zielonka 2:0 (1:0)

Bramki dla WKS-u: samobójcza 42., B. Wojtaszek 48.

WKS: Grabowski – Wierzchoń (Anklewicz), K. Zacharski (Wojtaszek), Rosiński, M. Abramczyk (Kaczmarczyk) – Piotrowski (Zdunek), Osowiecki (Kamiński), D. Zacharski – Piątek (Sitek), G. Abramczyk, Rosa.

W najbliższej kolejce WKS zmierzy się na wyjeździe z kultowym Coco Jambo Warszawa.

Bardzo źle sezon otworzyli piłkarze WKS-u Mystkówiec Stary. Po przegranej 0:6 w 1. kolejce rozgrywek B-klasy, w ubiegłą niedzielę mystkówianie ulegli 2:7 GKS-owi Andrzejewo.

WKS Mystkówiec Stary – GKS Andrzejewo 2:7

Najbliższa szansa na przełamanie złej passy w niedzielę 12 września. Tego dnia WKS zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Łyse.