Dziś jest 29 kwietnia 2024 r., imieniny Hugona, Roberta

Bug słabszy od spadkowicza

(Zam: 17.08.2021 r., godz. 08.53)

Drużyna seniorów Bugu Wyszków rozpoczęła sezon 2021/22 w lidze okręgowej od przegranego meczu ze spadkowiczem z IV ligi, Józefovią Józefów.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 14 sierpnia na boisku rywala. Początek należał do Józefovi, która już w pierwszym kwadransie miała kilka niezłych sytuacji podbramkowych, dokumentując je ostatecznie golem z 14. minuty (bezpośredni strzał z rzutu wolnego). Wyszkowianie odpowiedzieli akcjami zakończonymi uderzeniami Krzysztofa Maciaka i Szymona Rudnika, niestety niecelnymi. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższyli swoje prowadzenie gospodarze (gol po szybkiej kontrze). Podrażnieni wyszkowianie bardzo dynamicznie rozpoczęli drugą odsłonę. Już w 47. minucie ładną akcję lewą stroną zakończył strzałem Jakub Rejnuś zdobywając bramkę kontaktową. Potem niestety inicjatywę ponownie przejęła Józefovia, Bug za to nastawił się na kontry. Wyszkowianie byli co prawda bliscy wyrównania, niestety dobrych sytuacji nie wykorzystali Łukasz Kamiński i Piotr Połodziuk. W 71. minucie niewykorzystane okazje zemściły się na wyszkowianach w postaci trzeciej bramki gospodarzy. Piłkarze Bugu nie składali jednak broni. Dwukrotnie bramkę rywali zaatakował wracający po kontuzji Łukasz Kowalczyk. Za pierwszym razem niecelnie, jednak w doliczonym czasie gry snajper Bugu zdobył bramkę kontaktową strzałem głową. Niestety na więcej zabrakło czasu – Bug przegrał inauguracyjny mecz sezonu wynikiem 2:3.

Józefovia Józefów – Bug 3:2 (2:0)

Bramki dla Bugu: J. Rejnuś 47, Kowalczyk 90+3.

Bug: J. Imiołek – A. Krawczyk (46. Ł. Łada), M. Maciak, R. Nogaj, K. Maciak – B. Ciach (90. J. Kopiejewski), P. Wojtkowski (46. Ł. Kowalczyk), W. Podolski, Sz. Rudnik (66. P. Połodziuk) – J. Rejnuś (90. K. Drobot), Ł. Kamiński (72. N. de Sousa).

W następnej kolejce wyszkowianie zmierzą się ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki. Będzie to kolejne spotkanie wyjazdowe, które odbędzie się w sobotę 21 sierpnia.