Dziś jest 09 maja 2024 r., imieniny Bożydara, Grzegorza

Bug stracił pozycję lidera

(Zam: 17.06.2021 r., godz. 13.27)

Sokół Serock okazał się zdecydowanie lepszy od wyszkowskiego Bugu w meczu na szczycie rozgrywek ligi okręgowej. Wyszkowianie stracili pierwsze miejsce w tabeli oraz praktycznie przekreślili szansę na bezpośredni awans do IV ligi.

Spotkanie Sokół Serock – Bug Wyszków zostało rozegrane w środę 16 czerwca w Serocku. Mecz ten był zaległym starciem 22. kolejki, a jednocześnie szlagierowym pojedynkiem, którego stawką było pierwsze miejsce w lidze. Niestety spotkanie nie potoczyło się po myśli wyszkowian.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Więcej z gry mieli rywale, którzy oddali kilka strzałów na bramkę bronioną przez Filipa Augustynika. Młody golkiper, który zastąpił nieobecnego Łukasza Bestrego, spisywał się jednak bez zarzutu będąc najjaśniejszą postacią swojej drużyny. W drugiej odsłonie rywale szybko wyszli na prowadzenie. W 52. minucie reprezentant gospodarzy zdobył gola wykorzystując sytuację sam na sam. W 57. minucie było już 2:0, co podcięło wyszkowianom skrzydła. W dodatku rywale nadal napierali, dużo biegali i pracowali nad konstruowaniem kolejnych akcji. Bug nie potrafił skutecznie odpowiedzieć. Wynik spotkania został ustalony w doliczonym czasie gry golem z rzutu karnego. Sokół wygrał 3:0 i przegonił Bug w tabeli.

Sokół Serock – Bug Wyszków 3:0 (0:0)

Bug: F. Augustynik – Sz. Skoczeń, R. Nogaj, D. Penkul (58. B. Ciach) – M. Czabaj, P. Wojtkowski, B. Rejnuś, Sz. Rudnik, A. Krawczyk (81. Ł. Damętko) – J. Rejnuś, Ł. Kamiński.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu serocczanie mają punkt przewagi w tabeli. Będący „w gazie” Sokół będzie się jednak mierzył z teoretycznie słabszymi zespołami (Wisła Jabłonna, Mazur Radzymin) natomiast Bug czekają mecze z trzecią w tabeli Legionovią (26 czerwca) oraz Agape Białołęka (19 czerwca), które jesienią urwało wyszkowianom punkty. Najprawdopodobniej drużyna trenera Ogrodzińskiego zagra, więc w barażach o prawo gry w IV lidze. Rywalem będzie wicemistrz grupy II warszawskiej ligi okręgowej. Na ten moment o tę pozycję walczą LKS Chlebnia oraz Milan Milanówek.