Dziś jest 01 maja 2024 r., imieniny Anieli, Jeremiego

Nieroda Tenisowym Mistrzem Wyszkowa

(Zam: 14.06.2021 r., godz. 09.23)

III Tenisowe Mistrzostwa Wyszkowa za nami. Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji tytuł czempiona wywalczył Kuba Nieroda, który pokonał w finale Marcina Stańczyka. Trzecie miejsce wywalczył Hubert Mroczek.

Do rywalizacji w III Tenisowych Mistrzostwach Wyszkowa przystąpiło 23 zawodników i zawodniczek. W systemie turniejowym rywalizowano do dwóch wygranych setów (do sześciu gemów każdy). W przypadku remisu 1:1 rozgrywano tzw. „super tie break”, do dziesięciu punktów. Wyjątkiem był finał imprezy, w którym tie break rozgrywano w formacie pełnego seta. W sobotę 12 czerwca rywalizowano na kortach Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie rozegrano spotkania dwóch pierwszych rund. W niedzielę 13 czerwca rywalizacja przeniosła się na kort klubu Tenis w Rybienku Leśnym, gdzie począwszy od ćwierćfinałów rywalizowała ze sobą najlepsza ósemka turnieju. Poniżej publikujemy wyniki poszczególnych spotkań.

Wyniki:

1/16 finału:

T. Gołębiewski – M. Cholewińska 2:0 (6-0, 6-1)
J. Rozlau – J. Przychodzień 2:0 (6-1, 6-1)
M. Obrębska – G. Jabłonowski 0:2 (2-7, 2-6)
A. Obrębski – L. Żmijewski 2:0 (6-3, 6-3)
R. Arm – M. Powierza 2:0 (6-4, 7-6)
M. Grzywacz – M. Niegowski 2:0 (6-0, 6-0)
T. Powierza – M. Czajkowski 2:0 (6-0, 6-0)

1/8 finału:

T. Gołębiewski – M. Stańczyk 0:2 (1-6, 1-6)
J. Rozlau – H. Mroczek 0:2 (1-6, 1-6)
G. Jabłonowski – D. Szkopek 0:2 (3-6, 0-6)
A. Obrębski – B. Błachno 0:2 (3-6, 3-6)
K. Bobowski – C. Geski 0:2 (3-6, 4-6)
K. Nieroda – M. Grzywacz 2:0 (6-1, 6-1)
P. Borkowski – T. Powierza 2:0 (6-3, 6-4)
A. Szymański – R. Arm 2:0 (6-3, 6-4)

Ćwierćfinały:

P. Borkowski – B. Błachno 2:0 (6-4, 6-3)
K. Nieroda – D. Szkopek 2:0 (7-6, 6-1)
A. Szymański – M. Stańczyk 0:2 (1-6, 3-6)
C. Geski – H. Mroczek 0:2 (3-6, 1-6)

Półfinały:

P. Borkowski – M. Stańczyk 0:2 (0-6, 1-6)
K. Nieroda – H. Mroczek 2:1 (6-7, 6-3, 10:4)

Mecz o trzecie miejsce:

P. Borkowski – H. Mroczek 1:2 (6-7, 6-3, 9:11)

Finał:

K. Nieroda – M. Stańczyk 2:1 (6-7, 6-4, 6-4)

Finał Mistrzostw Wyszkowa, jak podkreślił prowadzący ceremonię wręczenia nagród dyrektor WOSiR Adam Szymański, był pasjonującym widowiskiem. Po pierwszym secie, wygranym po zaciętej końcówce przez Marcina Stańczyka, zawodnik ten był bliski triumfu 2:0. Ostatnie gemy drugiej odsłony należały jednak do Nierody, który przełamał niezmordowanego Stańczyka. Trzeci set to crème de la crème turnieju. Długie i dramatyczne wymiany, i walka do ostatniej piłki. Stańczyk dosłownie „gryzł kort” jednak górę wzięły umiejętności Nierody. Kuba wygrał decydującą odsłonę 6-4 i przy aplauzie kibiców został Tenisowym Mistrzem Wyszkowa 2021. Gratulujemy! Trzecie miejsce przypadło Hubertowi Mroczkowi, który w „małym finale” pokonał Piotra Borkowskiego. Najlepsza czwórka została uhonorowana atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi, które ufundowali sponsorzy: Studio Format, Kryniczanka, Salon42, IT4 Polska, EMS Body House Wyszków, Euro-Bram, DoTenisa.pl, TlenoveLove, Boluś Sklep Zoologiczny, Revival, Klinika Dla Ciebie, Lidl Polska oraz Gmina Wyszków.

III Tenisowe Mistrzostwa Wyszkowa to już historia, czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku. Gratulujemy organizatorom profesjonalnego przeprowadzenia imprezy, a zawodnikom ambitnej walki.