Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Bug lepszy od Świtu

(Zam: 04.06.2021 r., godz. 10.22)

W zaległym meczu 21. kolejki rozgrywek ligi okręgowej Bug Wyszków pokonał na własnym stadionie rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki wynikiem 3:1.

Spotkanie zostało rozegrane w środę 2 czerwca. Zdecydowanym faworytem meczu był Bug, jednak rezerw trzecioligowca nie można było lekceważyć. W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę zarówno w posiadaniu piłki jak i ilości sytuacji podbramkowych. Wyszkowianom brakowało jednak precyzji i szczęścia. Kilkukrotnie ofensorzy Bugu trafiali bowiem w słupki i poprzeczkę bramki przyjezdnych. Impas strzelecki w pierwszej połowie zdołał przełamać Łukasz Kamiński. Wynik 1:0 dla Bugu utrzymał się do przerwy. Strzelec pierwszej bramki podwyższył prowadzenie wyszkowskiego zespołu w pierwszych minutach drugiej połowy. Rywale nie pozwolili jednak o sobie zapomnieć i kilka akcji później zdobyli bramkę kontaktową. Po kwadransie drugiej połowy jeden z rywali musiał opuścić boisko w wyniku drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Wyszkowianie przez długi czas nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi bramką. Udało się to dopiero w ostatnich minutach meczu, gdy rzut karny skutecznie egzekwował Mateusz Maciak. Bug wygrał 3:1 i utrzymał pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Sokołem.

Bug Wyszków – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (1:0)

Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński 30. i 47., M. Maciak 87.

Bug: Ł. Bestry – R. Nogaj, A. Krawczyk (46. M. Ciach), K. Maciak – D. Penkul (63. Ł. Damętko), P. Wojtkowski, M. Maciak, B. Rejnuś (90. J. Kopiejewski), Sz. Rudnik – J. Rejnuś, Ł. Kamiński (90+2. M. Rytelewski).

W najbliższą niedzielę (6 czerwca) Bug czeka wyjazdowe spotkanie z rezerwami Victorii Sulejówek.