Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 kwietnia 2024 r., imieniny Jakuba, Katarzyny



Niech budzą pragnienie świętości

(Zam: 20.05.2021 r., godz. 09.53)

Rok po poświęceniu pierwszej rzeźby na Skwerze Jana Pawła II w Wyszkowie oficjalnie zaprezentowano kolejne obrazujące posługę Papieża Polaka. Uroczystość odbyła się z udziałem biskupa ks. Tadeusza Bronakowskiego.

Rok temu, w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, późniejszego Jana Pawła II, na skwerze jego imienia w Wyszkowie odsłonięto rzeźbę Angelus Domini autorstwa prof. Czesława Dźwigaja. Stało się tak dzięki staraniom członków zarządu Osiedla nr 7, któremu przewodniczy Wojciech Chodkowski oraz władz samorządowych. W maju tego roku dzięki tym samym ludziom na Skwerze Jana Pawła II ustawiono kolejnych pięć rzeźb tego samego autora. Wszystkie pochodzą z jednego cyklu Via Sancta ukazującego pontyfikat Jana Pawła II.
W środę 19 maja w Wyszkowie gościł biskup ks. Tadeusz Bronakowski, który poświęcił nowe rzeźby (wcześniej w Sanktuarium św. Idziego o godz. 18.00 odbyła się msza św. pod jego przewodnictwem).
- Niech te rzeźby wzbudzają w naszych sercach pragnienie świętości - podkreślił kapłan. - Tu jest szczególna dolina miłosierdzia. Wiemy dobrze, że ostatnia pielgrzymka św. Jana Pawła II była związana z poświeceniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tak wiele mówił o Bożym Miłosierdziu. Pokaźne schody wiodące do świątyni, do Najświętszego Sakramentu to symboliczne wyrażenie naszej drogi do świętości - trzeba się nieco natrudzić, by wejść po schodach, tak w codziennym życiu trzeba podjąć trud pracy nad sobą, charakterem, sercem, sumieniem, by dojść do Pana Boga. Po to modlimy się, aby w tym miejscu wielu, zwłaszcza młodych ludzi, odnajdywało sens swojego życia. Aby wpatrując się w postać św. Jana Pawła II, słuchując się w jego nauczanie szli drogą, którą nam wskazywał - najlepszą, najbezpieczniejszą, najwspanialszą, drogą codziennej świętości. Sam mówił, że świętość nie polega na czynieniu rzeczy niezwykłych, ale na nadzwyczajnym podejściu do naszych szarych, codziennych obowiązków.
W uroczystości prócz kapłanów, wiernych wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, Osiedla nr 7, a także organizacji - Związku Piłsudczyków, Ligi Morskiej i Rzecznej (w tym wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej Marek Padjas).
J.P.






































Komentarze

Dodane przez San Eskobar, w dniu 20.05.2021 r., godz. 11.07
A było ładne miejsce na spacery, na spotkania rowerzystów. Zróbcie jeszcze drogę krzyżową w parku i będzie cacy.
Dodane przez abc, w dniu 20.05.2021 r., godz. 15.38
A za parę miesięcy okaże się, że i ten biskup, jak cała reszta z nadania JP2 albo "kocha" dzieci, albo kryje tych co "kochają", albo były TW. Albo wszystko na raz.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2021 r., godz. 16.22
Rzeźby są Ok, ale te towarzystwo które się tam zebrało to profanacja tego miejsca.
Dodane przez Pies, w dniu 20.05.2021 r., godz. 18.49
O jeżu a czuszto ża wojaczy?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2021 r., godz. 06.45
Dlaczego pomniki JP2 są a Lenina nie? Nie rozumiem
Dodane przez ~(), w dniu 21.05.2021 r., godz. 14.40
ten jeden to tak bardziej sierżant Garcia
Dodane przez pójdę boso, w dniu 21.05.2021 r., godz. 15.32
Ten św. Mikołaj po środku (złoty a skromny) ile od was policzył za dojazd?
Dodane przez synanoga, w dniu 21.05.2021 r., godz. 20.06
Osobliwa koalicja wyszkowskich panteistów i dostojników kościelnych uwiedzionych kunsztem masońskiego artysty i hojnością tajemniczego darczyńcy. Geometryczne formy "doskonałe", gorzej z symboliką tak bliską Ojcu Świętemu, ale kto ma oczy wiernym otworzyć. Papież Leon XIII na duszpasterzy nakładał ten obowiązek.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta