Dziś jest 17 maja 2024 r., imieniny Sławomira, Weroniki

Dominacja Cateny

(Zam: 04.10.2020 r., godz. 20.54)

Klub Kolarski Catena Wyszków zdominował XI etap Lotto Poland Bike Marathonu, który odbył się na terenie Wyszkowa i okolic. Adrian Kuczyński wygrał wyścig Mini, a Łukasz Góralewski i Kamil Kuszmider zajęli dwa pierwsze miejsce w wyścigu Max.

Amatorskie wyścigi kolarzy MTB wróciły do Wyszkowa po ośmiu latach przerwy. Biuro zawodów oraz start i meta wszystkich wyścigów ulokowane zostały na stadionie WOSiR. Tradycyjnie już dla rywalizacji PBM odbyły się trzy wyścigi: Max, Mini oraz Fan. Dodatkowo dla najmłodszych (w wieku 2-4 oraz 5-6 lat) przygotowana była rywalizacja Mini Cross. Do udziału w XI etapie Lotto Poland Bike Marathonu zgłosiło się ponad 500 zawodników i zawodniczek. Uczestnicy bardzo chwalili malowniczość trasy wyszkowskiego etapu kolarskiego cyklu.

Do imprezy organizowanej przez Grzegorza Wajsa bardzo ambitnie podeszli cykliści Cateny Wyszków, którzy na wyścig ,,u siebie” wystawili aż 21 zawodników. Nie zawiedli klubowi liderzy - Łukasz Góralewski wygrał rywalizację Open w wyścigu na dystansie Max (56 km), wyprzedzając na mecie klubowego kolegę, Kamila Kuszmidra. Siódmy na ,,królewskim dystansie” PBM był Paweł Trzciński. Na dystansie Mini (35 m) triumfował z kolei Adrian Kuczyński. Ogółem reprezentanci Cateny wywalczyli sześć miejsc na podium w swoich kategoriach wiekowych.
W rywalizacji wystartowali również wyszkowianie spoza klubu. Poniżej publikujemy komplet wyników reprezentantów naszego miasta.