Dziś jest 17 maja 2024 r., imieniny Sławomira, Weroniki

Borkowski najlepszy w Masters

(Zam: 04.10.2020 r., godz. 12.50)

Piotr Borkowski zwyciężył w turnieju Masters, stanowiącym podsumowanie cyklu Rybienko Open Series 2020. W finale tenisowej imprezy wystąpił również Kuba Nieroda. Trzecie miejsce przypadło Marcinowi Stańczykowi.

Do turnieju Masters przystąpiło ośmiu najlepszych zawodników Rybienko Open Series 2020. Organizator podzielił ich na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Najlepsi w obu grupach uzyskiwali awans do półfinałów. Poniżej wyniki spotkań grupowych:

Awans: K. Nieroda, T. Powierza.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Piotr Borkowski zmierzył się z Tomaszem Powierzą. Bardzo emocjonujące spotkanie padło łupem Borkowskiego (9:7). W drugim boju o finał Kuba Nieroda pokonał Marcina Stańczyka (9:6) i zameldował się w finale. Wcześniej jednak o trzecie miejsce walczyli Stańczyk z Powierzą. Ówczesny wicelider rywalizacji Challenge ograł przeciwnika 9:3 zajmując trzecie miejsce w Masters. Finału Nieroda – Borkowski nie udało się rozegrać w całości z uwagi na padający deszcz. Do momentu przerwania spotkania w pierwotnym terminie, Borkowski prowadził w pierwszym secie 4:1 w gemach. Tydzień później, w sobotę 3 października wznowiono rywalizację dwóch najlepszych zawodników w tym sezonie. Piotr wygrał pierwszego seta 6:1, w drugim natomiast po zaciętej walce triumfował 6:4, a tym samym 2:0 w całym meczu. Gratulujemy!