Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 kwietnia 2020 r., imieniny Grażyny, Zbigniewa

Zakaz wychodzenia z domu. Będzie kilka wyjątków

(Zam: 24.03.2020 r., godz. 13.53)

Będzie się można udać do pracy, sklepu, apteki, lekarza i w innych niezbędnych sprawach. Poza tymi wyjątkami w ministerialnym rozporządzeniu znajdzie się zakaz przebywania poza domem. Rząd wprowadza też ograniczenia w transporcie publicznym. W uroczystościach kościelnych, mszach będzie mogło uczestniczyć do 5 osób. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

24 marca premier Mateusz Morawiecki i minister Zdrowia Łukasz Szumowski po raz kolejny przedstawili nowe ograniczenia związane z walką z koronawirusem.
Nie będzie możliwe wychodzenie do parku, na spacer, plac zabaw itp. Rząd do niezbędnego minimum organicza możliwość opuszczania domu. Wolontariusze pomagający np. osobom starszym, osoby przemieszczające się z i do miejsca pracy, a także do apteki, sklepu, wyprowadzające psa - to wyjątki uprawniające do poruszania się w przestrzeni publicznej. Wychodząc nie będzie można przebywać obok innych osób bliżej niż na odległość 1,5 metra. Stąd w komunikacji publicznej będzie można zająć co drugie miejsce siedzące. Niedopuszczalne będzie przebywanie dwóch osób obok siebie, także w miejscach pracy. Będzie obowiązywał zakaz zgromadzeń z wyjątkiem wydarzeń, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny.
Policja ma pilnować przestrzegania tych restrykcji. Tak jak do tej pory, w niektórych miejscach wojsko ma wspomagać jej działania. Do 5 tys. zł może wynosić kara za łamanie zakazu gromadzenia się.
Dopuszczalna liczba osób uczestniczących w mszach i uroczystościach, obrzędach religijnych będzie ograniczona do 5 osób, nie licząc kapłanów, czy osób obsługujących pogrzeby.
Wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące m.in. działania miejsc rozrywki, restauracji, kin, pubów, galerii handlowych pozostają w mocy. Nadal będą otwarte sklepy spożywcze, drogerie, apteki.
Minister zdrowia zaznaczył, że w Polsce choroba rozprzestrzenia się równomierne, nie ma więc uzasadnienia epidemicznego wydzielanie obszarów Polski i blokowanie ich w jakikolwiek sposób, jak to było w innych krajach.
- Chcemy by po świętach nastąpiła taka sytuacja epidemiologiczna, aby życie wróciło do nowej normalności, ludzie poszli do pracy, odbyły się egzaminy w szkołach - stwierdził premier. - Kolejne obostrzenia wprowadzamy po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa. Są niezbędne, by nie dopuścić do sytuacji, jakie widzimy na co dzień w Hiszpanii czy Francji.
J.P.

Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 15.44
Już czegoś bardziej głupiego i bezmyślnego Biedronka, lider na rynku dla 500+, nie mogła wymyślić: w "trosce" o senior wystawia skrzynki, aby te osoby, które potrzebują pomocy w zakupach, zostawiały swoje dane wrażliwe, telefon, adres itp. to znajdą się chętni, którzy pomogą - z pewnością!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 17.54
Ty ruro w tak trudnym czasie śmiesz krytykować pomoc potrzebującym
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 18.31
śmiem
Dodane przez Anonim, w dniu 24.03.2020 r., godz. 18.39
Olotroll jak zwykle tylko narzeka. Siedź na du...e w chałupie i jak nie pomagasz to milcz pasożycie społeczny.
Dodane przez Holocaust Polski za PiS, w dniu 25.03.2020 r., godz. 02.11
USA, Niemcy, Francja są przygotowane na wykup akcji swoich upadających przedsiębiorstw. Kto wykupi polskie upadające przedsiębiorstwa? PiS oddaje pole żydom i innym.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2020 r., godz. 09.29
mając trochę wyobraźni, łatwo można zrozumieć jakie niebezpieczeństwa płyną, zwłaszcza dla osób starszych, z publicznego ujawniania swojego adresu i informacji, że mieszka się samemu, i to tyle - natomiast są organizacje, gdzie można się zgłosić na wolontariat -
Do oli
Dodane przez KODerek, w dniu 25.03.2020 r., godz. 11.16
Z ekonomicznego punktu widzenia to same korzyści: społeczeństwo się odmłodzi i nie będyie potrzeby płacenia rent i emerytur !!!!!!!!!!!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.03.2020 r., godz. 15.27
wszystkich ufających bezgranicznie rodakom-katolikom i nie tylko informują, że w sieci pojawiły się sms-owe informacje jakoby Ministerstwo Zdrowia szczepiło na kw i trzeba zrobić przelew zapłaty -
Definicja
Dodane przez Encykląpedia, w dniu 25.03.2020 r., godz. 16.08
Jak nazwać osobę będącą w wieku produkcyjnyn która powinna pracować nie tylko dla dobra kraju ale rowniesz na swoją emeryturę, ale z uwagi iłatwy dostęp do pieniędzy publicznych w postaci programów socjalnych na które składają się daniny od uczciwie pracujacych siedzi w domu, narzeka i uważa się za cwaniaka? Jak nazwać rząd który w czasie wzrostu gospodarczego zamiast gromadzić pieniądze na ciężkie czasy nie tylko je rozdał ale jeszcze sięgnął po tzw. pożyczkę z funduszu solidarnościowego, aby tylko utrzymać się przy władzy. Jeden w Gdyni nazwał po imieniu to go zamknęli za obrazę majestatu. Poczekamy może będą rozdawać po misce ryżu na świeta.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl