Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa



Bal na dwieście par

(Zam: 27.01.2020 r., godz. 08.51)

Uczniowie ośmiu klas, liceum i technikum, Zespołu Szkół nr 3 spotkali się, by świętować, bawić się i spędzić beztrosko czas przed ważnym w życiu egzaminem. Ich studniówka odbyła się 25 stycznia w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uroczystość poprowadzili Jakub Więcki i Aleksandra Gregorek.
- Każdemu studniówka kojarzy się z gorączkowym oczekiwaniem, jedyną i niepowtarzalną nocą beztroskiej zabawy i pięknych wzruszeń, często też narodzin pierwszego wielkiego uczucia. Niech ta noc taką będzie dzisiaj dla was - podkreśliła Aleksandra Gregorek. - Precz złe myśli i zmartwienia. Chcemy się cieszyć obecnością wszystkich - przyjaciół, kolegów i koleżanek, rodziców i pedagogów. Chcemy bawić się razem.
Studniówkę oficjalnie otworzyli witając obecnych dyrektor Adam Mickiewicz i wicedyrektor Elwira Sawicz-Bakuła.
- Rozpoczynamy, parafrazując słowa znanej piosenki, bal na dwieście par. Tyle jest osób, które będą uczestniczyły w tym wspaniałym wieczorze - podkreślił Adam Mickiewicz.
- Studniówka trwa zaledwie jedną noc - niezwykłą, magiczną, która pozostaje w pamięci przez długi czas, nawet przez całe życie. Wydaje się już teraz, że ze względu na swoją niepowtarzalność będzie zdecydowanie za krótka - zabrała głos Elwira Sawicz-Bakuła. - Szkoła jest, będzie, była dla nas zawsze ostroją kultury, tradycji i obyczajów - aby stało się im zadość, pragniemy rozpocząć bal od jakże dostojnego, staropolskiego tańca.
W pierwszej turze poloneza zatańczyli dyrekcja i wychowawcy z uczniami - Adam Mickiewicz z Weroniką Wojtaszek, Elżbieta Michalik z Wiktorem Wiśniewskim, Elwira Sawicz-Bakuła i Jakub Kostrzewa, Jerzy Sasin i Karolina Lewandowska, Aneta Augustynik z Maciejem Fidurą, Izabela Zbrzeźniak i Marcin Kukielski, Renata Lalak i Mateusz Sztorc, Tomasz Dąbrowski i Wiktoria Kowalska.
W drugiej turze zatańczyli m.in. Adam Mickiewicz i Zofia Sówka, Elżbieta Michalik i Mikołaj Kasiński, Elwira Sawicz-Bakuła i Ernest Iciński, Jerzy Sasin i Wiktoria Gałązka, Joanna Świętoń i Paweł Deluga, Mariola Mórawska i Michał Baran, Ewa Chmielińska i Maksymilian Kmoch, Marzanna Gruszczyńska i Adrian Liwski, Michał Łobacz i Karolina Karpińska.
- Dla mnie to wielkie przeżycie, bo po raz pierwszy mam przyjemność brać udział w takiej uroczystości jako dyrektor - zaznaczył Adam Mickiewicz. - Chcę wyrazić słowa uznania i podziękowania dla organizatorów i fundatorów tego balu - rodziców, którzy mają dziś okazję po raz kolejny poczuć dumę ze swych pociech przekraczających kolejny próg na drodze ku pełni dorosłości, a niebawem samodzielności. Podziękowania należą się wam, uczniowie i uczennice, wraz z osobami towarzyszącymi za to, że przez przepiękne stroje nie tylko podkreślacie waszą urodę i wyjątkowość, ale też składacie ukłon wobec dawnej tradycji. Wierzę, że do końca tego balu i przez kolejne miesiące swoim zachowaniem będziecie potrafili sprostać wymaganiom, oczekiwaniom i nadziejom, jakie pokładają w was rodzice, szkoła i cała nasza ojczyzna.
Życzenia uczestnikom balu złożyła Elżbieta Michalik - do niedawana dyrektor Zespołu Szkół nr 3, która przez lata wspólnie z młodzieżą przeżywała emocje związane ze studniówką i egzaminem maturalnym.
Do uczestników uroczystości list skierował marszałek Adam Struzik (Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym szkołę).
Dobrym słowem i błogosławieństwem z zebranymi podzielił się ks. Tomasz Myśliwy.
W imieniu rodziców - fundatorów balu - głos zabrał przedstawiciel Komitetu Studniówkowego Sylwester Grodzki.
- Dziś stoją przed nami w pełni ukształtowani dorośli ludzie z własnymi marzeniami i planami na przyszłość. O marzenia i o realizację życiowych celów, droga młodzieży, trzeba walczyć. Za około sto dni egzamin, który będzie decydował o waszej przyszłości - stwierdził.
W imieniu uczniów klas maturalnych przemówiła Aleksandra Kalinowska.
- Ten wieczór uświadamia nam, że już wkrótce staniemy przed najważniejszym w życiu egzaminem, który pozwoli nam przekroczyć symboliczny próg dojrzałości. Niebywałość tego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni. Każdy z nas pamięta moment, w którym po raz pierwszy przekroczyliśmy próg szkolnych murów - szybko minęły te lata. Przeżywaliśmy tu wzloty i upadki, swoją młodość, najweselsze i najtrudniejsze zajęcia w szkole - zaznaczyła. - Zawsze towarzyszyliście nam wy, drodzy wychowawcy i nauczyciele. Staraliście się prostować nasze ścieżki, cierpliwie tłumaczyć, w jaki sposób szukać prawdy i swojego miejsca w życiu - dodała.
Do uczestników zabawy słowa skierował też wiceprzewodniczący samorządu szkolnego Piotr Nowak.
Młodzież w podziękowaniu wręczyła kwiaty członkom dyrekcji szkoły, rodzicom, wychowawcom - Anecie Augustynik, Izabeli Zbrzeźniak, Ewie Chmielińskiej i Marzannie Gruszczyńskiej, Marioli Mórawskiej, Tomaszowi Dąbrowskiemu, Renacie Lalak, Joannie Świętoń, Michałowi Łobaczowi.
Cześć artystyczną przygotowały uczennice Magdalena Witkowska, Aleksandra Zawadzka, Sylwia Grzegorczyk. Walca (z rock’and’rollową niespodzianką) zatańczyli Weronika Grzegorczyk i Jakub Jechna, Magdalena Witkowska i Przemysław Zięba, Aleksandra Zawadzka i Mikołaj Kasiński, Zofia Sówka i Bartłomiej Prabucki, Dominika Rogalska i Oskar Góralewski, Krystyna Książek i Patryk Łazarecki, Sylwia Grzegorczyk i Bartek Durka. Młodzież dziękowała Małgorzacie Szwed i Tomaszowi Dąbrowskiemu za pomoc w przygotowaniach do występu.
J.P.














































































Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 27.01.2020 r., godz. 11.48
Niespodzianka w postaci żywiołowo zatańczonego jive'a rewelacyjna ! Gratulacje za pomysł i wykonanie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta