Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 lutego 2020 r., imieniny Konrada, Marcelego

Modlitewne spotkanie strażaków

(Zam: 06.11.2019 r., godz. 10.52)

W Sanktuarium św. Idziego 5 listopada odbyły się Zaduszki Strażackie, w czasie których wspominano i modlono się się za zmarłych ochotników i strażaków zawodowych. Mszy przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Uroczystość zorganizował samorząd powiatowy i Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie występująca pod dyrekcją kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego. Wśród uczestników uroczystości byli przedstawiciele władz powiatu, strażacy z komendy powiatowej i jednostek ochotniczych.
Kazanie wygłosił ks. bp Tadeusz Bronakowski
- Jako chrześcijanie musimy patrzeć na śmierć i przemijanie z perspektywy zmartwychwstania. W pierwszej kolejności myślimy tu o zmartwychwstaniu Chrystusa - zaznaczył. - Kościół nieprzerwanie głosi prawdę o zmartwychwstaniu Pana. Każda niedziela jest przecież pamiątką Chrystusowego Zmartwychwstania - stwierdził. - Zmartwychwstanie Syna Bożego wyznacza rownież całkowicie nową perspektywę życia ludzkiego. Otwiera przed każdym człowiekiem horyzont życia wiecznego. To jest podstawowy cel, który wyznacza przed nami Zbawiciel.
Jak podkreślił biskup, wspomnienie tych, którzy zmarli, powinno być dla wszystkich wezwaniem do zastanowienia się nad własnym życiem.
- Za czym my właściwie tęsknimy, do czego zdążamy, co jest naszym celem? Czy naprawdę żyjemy tak, byśmy mogli w każdej chwili bez lęku stanąć przed Panem Bogiem - stwierdził. - Celem naszego życia powinna być prawdziwa chrześcijańska dojrzałość, czyli świętość. Pamięć o tych, których nie ma wśród nas powinna nas także mobilizować do stawiania się coraz bardziej kochającymi i ofiarnymi wobec tych, którzy na co dzień żyją obok nas.
Po mszy głos zabrał starosta Jerzy Żukowski.
- Chcemy pamiętać o kolegach i przyjaciołach, którzy pozostając na służbie wielokrotnie ryzykowali własne życie, o nadzwyczajnych bohaterach naszej codzienności - podkreślił zwracając się do zebranych. - W moim odczuciu niejednokrotnie jesteście pomocnikami Pana Boga w wielkich, heroicznych akcjach, w trakcie których pomagacie poszkodowanym. Jestem pełen podziwu dla wszego profesjonalizmu i zaangażowania w wykonywaniu obowiązków. Dziękuję za gotowość niesienia pomocy potrzebującym, ratowania zdrowia i mienia, podtrzymywanie strażackich ideałów. Zasługuje to na szacunek i największe uznanie.
- Trwa w naszej pamięci dorobek pokoleń strażaków, którzy służyli tej ziemi. Moja pamięć biegnie także do druha Stanisława Szczerby, wieloletniego członka powiatowego Związku OSP, komendanta gminnego, który nie tak dawno odszedł od nas - podkreślił były komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz. - Dziękuję za wspólne modlitewne spotkanie. Jest ono jednym z najważniejszych spotkań dla strażaków, którzy zjednoczeni w Związku OSP RP wspólnie z Komendą Powiatową budujemy znaczenie i potęgę bezpieczeństwa mieszkańców naszej ziemi
Komendant PSP w Wyszkowie mł. bryg. Marek Krzyżański również dziękował strażakom za ich służbę, a także wzorową współpracę jednostek ochotniczych i komendy powiatowej.
J.P.
Komentarze

Dodane przez lekarz, w dniu 13.11.2019 r., godz. 15.12
Chore państwo, chorzy ludzie.
Zaduszki strażackie
Dodane przez prof. Henryk L., w dniu 13.11.2019 r., godz. 19.00
BÓG, HONOR, OJCZYZNA ! Brawo strażacy cieszący się najwyższym zaufaniem społecznym. I niech tak zostanie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl