Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Zaprezentowali się kandydaci PiS

(Zam: 08.10.2019 r., godz. 12.49)

Sześcioro kandydatów Prawa i Sprawiedliwości spotkało się z wyborcami 5 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Marek Zagórski, Teresa Wargocka, Robert Mamątow, Anna Kaszuba, Jerzy Żukowski i Ewa Runo mówili m.in. pokrótce o tym, jakimi sprawami chcą się zająć w parlamencie.

Żeby nawet nie pomyśleli o wyjeździe
- Nasze zwycięstwo w 2015 r. to ogromny sukces całego społeczeństwa, które marzyło o tym, by Polska była Polską, by nasz kraj był sprawiedliwy, podmiotowy, dbający o swoich obywateli, by można było czuć się w nim bezpiecznie i patrzeć z radością w przyszłość – stwierdziła posłanka Teresa Wargocka.
Kandydatka nadal chce zasiadać w sejmowej komisji edukacji i polityki społecznej.
- Będę na pewno silnym głosem, który będzie stał w obronie chrześcijańskich wartości, rodziny, prawa rodziców do wychowania dzieci – oznajmiła. – PiS ma program rozwoju, dobrobytu, by nigdy kolejne pokolenie Polaków nie opuściło ojczyzny w poszukiwaniu wolności albo za chlebem. Każdy młody człowiek, każde dziecko ma nawet nie pomyśleć o wyjechaniu do pracy za granicę.

Tylko ślepy nie widzi efektów
- Bardzo ważne jest dla mnie, że mogę być dumna ze swojego kraju – stwierdziła z kolei Ewa Runo, na co dzień dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. – Jednym z priorytetów jest dla mnie dobra pozycja kraju na arenie międzynarodowej. Jest dla mnie istotne, że dzięki polityce zagranicznej rządu jako kraj nie startujemy z pozycji brzydkiej panny na wydaniu. Wiem z własnego doświadczenia, że dużo młodych ludzi wraca teraz z Anglii, USA do Polski, bo widzą, że tu mają możliwości lepszego życia. Tęsknią za krajem i z nim chcą związać swoje życie i wychowanie dzieci.
Wśród swoich priorytetów Ewa Runo wymieniła też opiekę zdrowotną.
- W Wyszkowie szpital potrzebuje jeszcze wielu inwestycji. W programie rządowym są pieniądze na fundusz przeznaczony dla szpitali. To nadzieja, że nasz szpital będzie mógł się rozwijać – zapowiedziała.
Utrzymanie programów społecznych to kolejne zapewnienie ze strony przedstawicieli PiS.
- Dzięki 500 plus dużo rodzin przestało cierpieć biedę, która była wśród dzieci dość powszechna. Widzę to jako dyrektor szkoły – obserwuję, jakie uczniowie mają dziś przybory, czy stać ich na wycieczkę, czy wykupują obiady. Tylko ślepy nie widzi, że programy społeczne dają efekty, że ludzie żyją godniej – uznała kandydatka, której zależy na utrzymaniu wartości chrześcijańskich w kontekście rodziny. – Nie wyobrażam sobie wychowania dzieci przez osoby tej samej płci. Dla mnie rodzina to mama, tata, dzieci. Wartości chrześcijańskie są fundamentem całej naszej cywilizacji.

Flaga i krzyż w każdym domu
Anna Kaszuba (kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego) podkreśliła, że świadczenie typu 500 plus, nazywane przez niektóre środowiska łapówką, jałmużną, w innych krajach Unii Europejskiej jest normą.
- Opozycja usiłuje wmówić, że może istnieć emerytura bez podatku. Skoro obowiązuje od lat taka sama ustawa, to wiadomo, że nie da się tego zrobić. Oni myślą, że Polacy są głupim społeczeństwem – stwierdziła.
Uznała, że trzynastka wypłacana emerytom jest sprawiedliwym rozwiązaniem, w przeciwieństwie do zwolnienia z podatku dochodowego, w ramach którego najwięcej skorzystaliby pobierający najwyższe emerytury.
Chwaliła wprowadzenie zerowego podatku dochodowego dla młodych oraz obniżenie go z 18 do 17 proc. dla pozostałych.
- Opozycja twierdzi, że to wszystko nie jest nam potrzebne, że potrzeba nam małżeństw homoseksualnych z prawem do adopcji dzieci. Ja chcę, by w każdym domu była flaga, krzyż, każdy znał „Mazurka Dąbrowskiego”, by Polska była krajem prawa i sprawiedliwości – dodała.

Przegonić najbogatsze państwa
- W przeciwieństwie do tego, co mówiono, 500 plus nie jest na kredyt. Po raz pierwszy od 1989 r. mamy budżet zrównoważony. To pokazuje najważniejsze – dobrze rządziliśmy państwem przez te cztery lata. I będziemy dobrze rządzić Polską, pilnować pieniędzy podatników i je dobrze inwestować – zapewniał minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Polecał zebranym zapoznanie się z rządową mapą inwestycji dostępną w internecie. Można dowiedzieć się z niej, ile projektów i programów przez ostatnie lata zostało zrealizowanych z rządowym dofinansowaniem.
- Dzięki środkom państwowym możliwe było również wyremontowanie tej sali – mówił o trzecim piętrze wyszkowskiej biblioteki. – Na mapie inwestycji jest nasze rządowe sprawozdanie z 4 lat. Można sprawdzić także, jakie projekty były zrealizowane w Wyszkowie.
Według ministra, z tytułu 500 plus do mieszkańców Wyszkowa wpłynęło do tej pory 80 mln zł.
- Ludzie wydali te pieniądze w sklepach, inwestują w gospodarkę i możliwości rozwoju miasta – zaznaczył minister. – Uszczelniając system podatkowy, stabilizując budżet doprowadziliśmy do sytuacji, że do samorządów dodatkowo wpłynęło ponad 16 mld zł, co przekłada się na inwestycje samorządowe – dodał. – Nasz program jest bardzo ambitny, Polska ma być krajem nowoczesnym. Doganiamy Hiszpanię, w ciągu najbliższych lat przegonimy Włochy, ale ciągle jeszcze nam mało, chcemy przegonić najbogatsze państwa w Europie. Mamy ku temu możliwości i umiemy to robić. Przekonaliśmy społeczeństwo, że potrafimy rządzić i dzielimy chleb sprawiedliwie, a także powodujemy, że jest on większy.

Trzeba pójść na wybory
Starosta Jerzy Żukowski przede wszystkim namawiał do pójścia na wybory.
- Mam wątpliwości, czy opozycja, gdyby doszła do władzy, nie cofnęłaby wprowadzonych przez nas zmian. Namawiajmy innych i sami idźmy zagłosować, żeby dotychczasowe zmiany zostały zachowane – stwierdził. – W naszym okręgu do zdobycia jest 12 mandatów, do tej pory PiS miał 8. Mamy mocny komitet. Wy głosując wybierzcie, waszym zdaniem, najlepszego. My gwarantujemy, że zmiany nadal będą dobre dla mieszkańców naszego powiatu i całej Polski.
Wśród tych dobrych zmian wymienił m.in. wysoki, bo 80-procentowy poziom państwowego dofinansowania do budowy dróg, z którego skorzystało m.in. Starostwo Powiatowe (droga do Wielęcina).

Ostrzeżenia przed polityczną konkurencją
- Przyzwyczailiśmy się już do 500 plus, krótszego okresu pracy, programów socjalnych. Tak do końca nie można być spokojnym – opozycja wystawiła przed wyborami sympatyczną panią jako twarz kampanii, ale to obłuda, ona może ładnie mówi, ale w działaniu i poglądach niczym się nie różni od kolegów z PO – starający się o reelekcję senator Robert Mamątow mówił o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.
Jego zdaniem, odebranie 500 plus najbogatszym jest nieopłacalne.
- W Polsce najbogatszych jest 100 tys. osób i 90 proc. z nich nie pobiera tych pieniędzy. A dziś zatrudnienie sztabu ludzi do sprawdzania zaświadczeń o dochodach kosztowałoby więcej niż dawanie najbogatszym 500 plus – zaznaczył odnosząc się do postulatów niektórych polityków.
Straszył, że PO zabierze Polakom świadczenia socjalne.
- Musicie wiedzieć, że jeśli przegramy, PSL pójdzie z nimi do rządu, będą popierać związki jednopłciowe. Przestrzegam, bo jesteśmy w ważnym momencie historii, trwa walka kulturowa w Polsce. Możemy rozwijać się zgodnie z tradycją, historią albo stracić je na rzecz liberalnej, lewicowej Unii Europejskiej.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2019 r., godz. 13.02
Co niektórzy z kartki nie potrafią dobrze przeczytać , a do sejmu się pchają. To że PiS wygrał i wygra wybory , to nie znaczy , że każdy może zasiać na Wiejskiej. Trzeba mieć w sobie trochę samokrytyki , której tym osobom brakuje
Lolo
Dodane przez Lolo, w dniu 08.10.2019 r., godz. 13.08
PiS w Wyszkowie wystawił najgorszych kandydatów. Wyszkowski PiS nie działa jako struktury, interesują ich tylko stołki
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2019 r., godz. 14.48
Trzeba było przyjść na debatę ale jak sienie ma pojęcia o czym sie mowi..... . Żenada. Sami sobie zadają pytania i sami na nie odpowiadają. Propaganda jak w TVP.
Czas na 1.000.000+, bo 500+ nie działa?
Dodane przez PiS PO jedno zło!, w dniu 08.10.2019 r., godz. 16.33
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej właśnie podało, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, a odsetek osób skrajnie ubogich drastycznie wzrósł. Ciekawe, czy będzie o tym w reżimowej TVPiS?
Prywatny folwark.
Dodane przez K.T., w dniu 08.10.2019 r., godz. 18.24
Nadzwyczaj dużo publiki. Zainteresowanie przeogromne. Brawo Sobczak nasz napoleonie.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2019 r., godz. 07.03
Takie spotkanie jest chyba dla tych co są jeszcze nieprzekonani do polityki PiS. Jak widać sam PiS trzeba przekonywać żeby na siebie głosowali. Żukowski z mikrofonem bez kartki. A to ciekawe.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2019 r., godz. 08.37
Żukowski - My w powiecie stosunkowo niedawno zaczęliśmy rządzić. Do tej pory inwestycje w powiecie wynosiły 7 do 12 mln zł rocznie, w tym roku ta dobra zmiana i dodatkowe możliwości otrzymania finansowania – łącznie 35 mln zł. To jest widoczne i myślę, że mieszkańcy to odczują - To jakiś kosmita albo cudotwórca. Toż potrzeba mieć co najmniej 50 % na wkład własny. Ale bajkopisarz. Jak caly PiS. Skończył studia chyba na TVP z populizmu i propagandy. Takiego korowodu kłamstwa manipulacji to jeszcze nie było. No chyba w Korei u Kima.
żenada
Dodane przez pis-da, w dniu 09.10.2019 r., godz. 10.31
Żenada
Do anonima z 14.48
Dodane przez Wyborca z Wyszkowa, w dniu 09.10.2019 r., godz. 13.19
Jaka debata? Debata to była wczoraj w tvn24, a to co redakcja jednej z lokalnych gazet przeprowadziła w poniedziałek w bibliotece miejskiej to była jakaś groteska. Siedmioro z jedenaściorga kandydatów z powiatu, z których żaden ale to absolutnie nie ma szans na zdobycie mandatu posła. Tylko Jerzy ŻUKOWSKI aktualny Starosta Powiatu Wyszkowskiego ma realne szanse aby zostać posłem. I wyłącznie od nas, mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego zależy, czy chcemy mieć swojego posła w sejmie czy nie. Moim skromnym zdaniem przełoży to się na rozwój naszego miasta, gminy i powiatu. Poseł to poseł i w mniejszym czy większym zakresie zadba o swój region. To się przelicza na konkretne inwestycje, wiec możecie państwo czytać, te komentarze pisane przez przeciwników politycznych, krytycznie nastawionych do kandydatów PiS, albo pokazać swoja siłę, siłę mieszkańców Wyszkowa i zagłosować tak, żeby Wyszków miał w końcu swojego posła!
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2019 r., godz. 13.51
Nikodem Dyzma. Ta postać pokazuje jak blisko od literackiej fikcji do obecnej rzeczywistości.
Do wyborca z Wyszkowa
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2019 r., godz. 14.24
Widać że tak samo jak Żukowski nie masz pojęcia o tym czym jest kandydowanie do sejmu RP. To nie dostęp do koryta. To merytoryczna dyskusja poparta wiedzą i doświadczeniem. Czasy się zmieniły. Żukowski w starostwie nie daje sobie rady. A pcha się na Wiejską. O zgrozo on i jego wątpliwa pod kątem rozsądku świta naprawdę uwierzyli że się uda. Takiej buty to jeszcze powiat nie widział. Toż on ma żadne zapytanie na debacie by nie odpowiedział. On ma problem żeby poprawnie przeczytać z kartki to co mu napiszą. Te wyborca weź się puknij w ł............
Dodane przez Rzygają Wyszkowem, w dniu 09.10.2019 r., godz. 15.27
Ostatnie biorące to 8 i ostatni 24. Nie walczą o lepsze miejsca to nie mają szans. Która na liście do Sejmiku była Joanna Bala ?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2019 r., godz. 09.01
Ludzie starosty są tak pewni , że wieszają banery na prywatnych posesjach , nie pytając o zgodę właścicieli
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2019 r., godz. 10.24
Do Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2019 r., godz. 09.01 Powiem wiecej na Drzewach ktore wini chronić!!!!!!!!!
Do Rz...ją Wyszkowem
Dodane przez Wyborca z Wyszkowa, w dniu 10.10.2019 r., godz. 12.01
Proszę nie wprowadzać w błąd. Nie ma czegoś takiego jak miejsca biorące. Jarosław Gowin np. startuje z ostatniego miejsca na liście krakowskiej, a jest praktycznie pewne, ze dostanie mandat posła. Do Sejmu wejdą osoby z NAJWYŻSZĄ LICZBĄ GŁOSÓW!!! Taka jest zasada i przepis ustawy. W naszym okręgu kandydaci z Siedlec (Krzysztof Tchórzewski), Ostrołęki (Arkadiusz Czartoryski) i jeszcze może Henryk Kowalczyk (Pułtusk) to pewniaki. Reszta musi walczyć o każdy głos. Cztery lata temu głosy mieszkańców powiatu wyszkowskiego podzieliły się pomiędzy dwie osoby (które całkiem niepotrzebnie walczyły też same ze sobą). Duża część zagłosowała na pierwszą na liście osobę (wtedy był to poseł Zagórski), nie interesując się bardziej dokładnie kto jest na liście. Dzisiaj sytuacja jest już inna. Wyszków to duże miasto i będzie wstyd, jeśli ktoś z Makowa Mazowieckiego czy Sokołowa Podlaskiego zdobędzie mandat posła (są to o wiele mniejsze miasta od Wyszkowa) . Mamy dobrych kandydatów, ale proszę sympatyków PiS i osoby zamierzające głosować na PiS o głos na naszego lidera w tych wyborach, czyli głos na Jerzego Żukowskiego Starostę Powiatu Wyszkowskiego. Niech i Wyszków w końcu ma swojego posła!
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2019 r., godz. 13.05
Ja też proszę o głos na starostę Stanisława Jastrzębskiego wieloletniego wójta Gminy Długosiodło. O jego skuteczności chyba nie trzeba pisać. A obecny starosta powinien iść do niego na nauki.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2019 r., godz. 13.12
Żukowski jest doskonały w wydawaniu a raczej marnowaniu publicznych pieniędzy. Jakoś nie wytłumaczył dlaczego bieżące utrzymanie na terenie gminy Wyszków w ciągu miesiaca czy dwóch zdrożało o 100%. Kompletna niekompetencja i Żukowskiego i jego świty. "DAJĘ BO NIE MOJE" tak brzmi hasło PiS.
Anonim 13.05
Dodane przez Staszek, w dniu 10.10.2019 r., godz. 16.22
Oj znamy jego skutecznosc,oj znamy i pamietamy. Skoro prosisz o glos dla niego,to moze bylbys tak uczynny i pozabieral ulotki z jego wizerunkiem,ktore zasmiecaja nasze skrzynki pocztowe. A czy tak mozna?
Dodane przez CUDOWNIE, w dniu 10.10.2019 r., godz. 19.41
PIS... TO JEDYNA POLSKA PARTIA.................
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2019 r., godz. 21.16
Zacznę od zbierania plakatów Żukowskiego które wiewają się jak szmaty na wszystkich drzewach prz LO i słupach energetycznych. A swoją drogą ciekawe czy komitet ma zgodę od PGE na wieszanie na słupach.
Wyszkowskie "tuzy"
Dodane przez Rozsądny, w dniu 11.10.2019 r., godz. 00.36
Co raz bardziej widać, że Wyszków nie dorobił się klasy politycznej, z każdej strony. W PiS ani Żukowski ani Runo nie mają szans. Świeżybki, które marzą o nierealnym. Sobczak hak zwykle promuje słabeuszy. Tak jak w wyborach samorządowych, by tylko Grzesiu wygrał. Patrząc na wystąpienia najlepiej wypadła Pani Kaszuba, a ona nie z Wyszkowa. W Wyszkowie szansę powinni mieć młodzi, inteligentni ludzie, ale tych ze świecą szukać. Ja zagłosuję na obecnego ministra Kowalczyka. Na starostę czy nauczycielkę szkoda głosu. Niech popracują dekadę dla Wyszkowa to pomyślę.
PSL egoistyczne zło.
Dodane przez Krystian, w dniu 11.10.2019 r., godz. 07.45
Mam nadzieję, że PSL nie przekroczy progu wyborczego. Być może zbliża się to chwalebna chwila gdy społeczeństwo przejrzawszy na oczy zobaczy draństwo, cynizm, kombinatorstwo działaczy PSL. Czas najwyższy aby z polskiego życia społecznego zniknęła ta nepotyczna partyjka żerująca na łatwowierności polskiego społeczeństwa a zwłaszcza polskiego rolnika. Przyjrzyjcie się takim działaczom jak Kalinowski, Jastrzębski - lokalsi - łatwo to zrobić a zobaczycie jakimi zasadami w życiu kierują się ci ludzie. Ci inni nie sa lepsi. Ogólnie rzecz biorąc PSL to partia korytowa. Jedyną ich świętą zasadą jest parcie na " koryto". Byle jak, byle gdzie, z byle kim aby do koryta. Koryto, koryto i jeszcze raz koryto. Szanowni czytelnicy jeśli wam taka postawa odpowiada wesprzyjcie PSL.
Żukowski daje radę!!! Nasz starosta, nasz Poseł
Dodane przez Wyborca z Wyszkowa, w dniu 11.10.2019 r., godz. 11.26
Jerzy Żukowski to będzie nasz poseł, poseł z powiatu wyszkowskiego. Wystarczy poczytać wywiad z Jerzy Żukowskim w najnowszym kurierze-W, jako starosta świetnie sobie daje radę. A te śmieszne komentarze, są tak samo śmieszne jak te kiedy wyśmiewano J. Balę czy A. Król. I co teraz głupio wam? Dziewczyny sobie świetnie dają radę, zrobiły karierę, a wy możecie tylko im zazdrościć. I wylewać te swoje żółcie na forach. Dzisiaj podważacie kwalifikacje i krytykujecie naszego kandydata na posła, pana Żukowskiego. Ale daremny wasz trud, i tak zagłosujemy na naszego starostę i najlepszego kandydata, który jako jedyny ma realne szanse reprezentować Wyszków jako poseł.
Dodane przez Stanisław, w dniu 11.10.2019 r., godz. 19.09
Żukowski to swój chłop, nikogo nie udaje. Sejm to reprezentacja społeczeństwa. Zagłosuję na swojego, z naszego powiatu, gminy, dlaczego mam głosować na kogoś z Pułtuska, czy Ostrołęki. Na forum czuć PSL. Głowo do góry Panie Jurku, powiat wyszkowski za Panem.
Do Wyborca z Wyszkowa
Dodane przez .. ., w dniu 11.10.2019 r., godz. 20.17
O czym mówisz, jaki wywiad!!!
Żukowski w Sejmie?
Dodane przez Rambo, w dniu 11.10.2019 r., godz. 23.38
Do Sejmu wejdzie 8 pierwszych miejsc. Takie są realia. Żukowski dostanie ok. 2000 głosów, Runo ok. 1000 i na tym się zakończy. Kolejny raz Wyszków zostanie bez posła. Taka jest prawda.
do Stanisława
Dodane przez xy, w dniu 15.10.2019 r., godz. 21.46
ty. Stanisław to jesteś chłop! albo udajesz chłopa! pańszczyżnianego! tak jak Żukowski z plakatu w Turzynie! Sporo takich w sejmie
Dodane przez Nie ma pracy, nie ma kołaczy w Wyszkowie., w dniu 16.10.2019 r., godz. 11.19
Rzygaja Wyszkowem miałeś rację - mandat poselski dostała pierwsza ósemka i ostatni na liście - Milewski.
Chłop co innym służy
Dodane przez Marysia, w dniu 16.10.2019 r., godz. 15.47
Dobry chłop z tego Żukowskiego, że dyrektorem szpitala człowieka z Wołomina zrobił. Na polecenie Sobczaka? Bo innego szefa nie ma...
bez tytułu
Dodane przez Róży, w dniu 16.10.2019 r., godz. 22.21
Żukowski i Sobczak! ale para! na takich Wyszków zasługuje

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl