Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 stycznia 2020 r., imieniny Anastazego, Wincentego

Moniuszko w dwóch odsłonach

(Zam: 05.09.2019 r., godz. 08.45)

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów zaprasza do Długosiodła na wydarzenia poświęcone Stanisławowi Moniuszce – kompozytorowi, dyrygentowi, autorowi oper m.in. „Halki”, „Strasznego dworu”. Wstęp wolny.

Na początek odbędzie się koncert „Moniuszko kameralnie”, który ukaże pieśni kompozytora w klasyczny sposób, w interpretacji wokalistki klasycznej Eweliny Sielskiej-Badurek oraz pianistki Emilii Sitarz. Odbędzie się on 8 września o godz. 16.45 w kościele w Długosiodle.
Ewelina Sielska-Badurek to wokalistka i lekarz. Zajmuje się ludzkim głosem na różnych płaszczyznach. Leczy zaburzenia głosu jako lekarz foniatra, zajmuje się pracą naukową w dziedzinie głosu, publikuje artykuły, prowadzi warsztaty, wykłady w Polsce, Europie i USA oraz śpiewa. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie, Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Podyplomowe Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczka licznych mistrzowskich kursów wokalnych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych.
Z dużym powodzeniem wykonuje muzykę kameralną. Kocha twórczość kompozytorów słowiańskich. Ostatnio sięga również po piosenkę, głównie amerykańską i polską. Poza licznymi koncertami w kraju (Duszniki Zdrój, Krynica Zdrój, Zamek Królewski, Teatr Roma w Warszawie, czy w rodzinnym mieście – Karczewie), koncertowała m.in. w San Francisco czy w Kopenhadze.
W 2019 r. m.in. stypendystka ZAIKS, stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej, inicjatorka obchodów Światowego Dnia Głosu na WUM, dyrektor artystyczny projektu „Moniuszko w dwóch odsłonach” na Mazowszu oraz „Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej” w Karczewie. Zwyciężyła polską edycję FameLab 2019 przekonując, że każdy może śpiewać.
Emilia Sitarz to pianistka, wykładowca, kurator programowy festiwalu „Kwadrofonik” oraz cyklu koncertowego „Słuchy – koncerty do zwiedzania”. Od 20 lat tworzy Lutosławski Piano Duo, a od 2005 zespół Kwadrofonik. Jest autorką oraz prowadzącą koncerty edukacyjne z muzyką współczesną dla dzieci i młodzieży. Prowadzi kursy mistrzowskie z zakresu duetu fortepianowego oraz wykłady o współczesnych fortepianowych technikach wykonawczych.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie oraz mistrzowskich studiów podyplomowych w Hochschule fur Musik w Rostocku. Laureatka kilkunastu nagród na międzynarodowych konkursach i nagród za działalność kulturalną m.in. Paszport Polityki. Otrzymała także nagrody fonograficzne Fryderyk, Folkowy Fonogram Roku, Złota Płyta, Pizzicato Award. Występowała w takich salach jak: Filharmonia Berlińska, Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, Filharmonia Narodowa, Jerusalem Symphony Center, Studio im. W. Lutosławskiego, Sala Wielka Centralnego Konserwatorium w Pekinie, Izumi Hall, Beijing Concert Hall, NOSPR. W 2019 r. jest stypendystką Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.
11 listopada w Gminnym Centrum Kultury o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Moniuszko nie tylko na poważnie”, czyli wspólne wykonanie pieśni Moniuszki poprzedzone o godz. 16.30 warsztatami beatboxu. Wydarzenie skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży.
Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, partnerami projektu są gmina Długosiodło i Gminne Centrum Informacji w Długosiodle. Koncert dofinansował samorząd województwa mazowieckiego.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl