Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 grudnia 2019 r., imieniny Adelajdy, Aleksandra

Wsparcie na projekty społeczne

(Zam: 13.08.2019 r., godz. 13.28)

Na zajęcia dla dzieci i spotkania rodziców z dietetykiem oraz renowację miejsca spotkań Fundacja Tesco przyznała granty w ramach szóstej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Pieniądze trafią do powiatu wyszkowskiego.

Przekazanie symbolicznych czeków odbyło się 9 sierpnia w sklepie Tesco w Wyszkowie z udziałem przedstawicieli sieci, zwycięzców programu, a także przedstawicieli samorządu – zastępcy burmistrza Anety Kowalewskiej i wicestarosty Leszka Marszała. W ramach naszego mikroregionu klienci sieci mogli głosować na trzy projekty wrzucając specjalne żetony w sklepach Tesco w Wyszkowie, Markach, Radzyminie, Wołominie.
Wyszkowskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym otrzymało 5 000 zł na realizację projektu „Zdrowie to najpiękniejsze słowo świata” (24 979 głosów), w ramach którego poprowadzi zajęcia dla dzieci, odbędą się spotkania rodziców z dietetykiem. Przedsięwzięcie będzie miało na celu promocję zdrowego odżywiania i upowszechnianie aktywności fizycznej.
Z grantu o wartości 1 000 zł cieszą się też członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Gajowianki z Gaju (12 585 głosów). Realizacja projektu pozwoli na odnowienie sceny, odmalowanie mostku, zakupienie ław i ławek, czyli rewitalizację miejsca spotkań, które służy do organizacji zabaw z okazji m.in. Nocy Świętojańskiej, Dnia Dziecka, pikników rodzinnych, integracyjnych itp.
Działająca w gminie Radzymin Fundacja Kamyk (jej przedstawiciele nieobecni podczas piątkowego przekazania czeków) otrzymała 3 000 zł na projekt „Uszyjmy coś razem” (13 974 głosy) na wspólne tworzenie od podstaw niepowtarzalnych, kolorowych toreb sportowych typu „nerka”. Projekt skierowany jest nie tylko do rodziców z dziećmi, ale również do osób samotnych, seniorów. Warsztaty szycia wspomogą integrację społeczną mieszkańców.
W ramach programu „Decydujesz, pomagamy” Tesco wspiera społeczności lokalne w działaniach mających pozytywny wpływ na ich najbliższe sąsiedztwo. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich od 17 czerwca do 14 lipca odbyło się głosowanie. To klienci sklepów Tesco zadecydowali, która z trzech organizacji w ramach mikroregionu powinna dostać grant w wysokości 5 000 zł, 3 000zł lub 1 000 zł.
Podczas szóstej edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 5 254 335 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 825 396 głosów na 51 projektów w 17 mikroregionach leżących na terenie ich województwa.
W szóstej edycji wsparcie otrzymało 375 inicjatyw społecznych w całej Polsce.
W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 565 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów. Od czwartej edycji programu wsparcie finansowe zostaje zapewnione wszystkim organizacjom, które dostaną się do etapu głosowania. Tym samym, w każdym z mikroregionów przyznawane są granty wysokości 5 000, 3 000 lub 1 000 zł. Jesienią tego roku rusza siódma edycja programu.
Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.
J.P.

Przedstawiciele koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Koła Gospodyń Wiejskich Gajowianki w minionym tygodniu odebrali symboliczne czeki przyznane na realizację projektów (fot. J.P.)
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl