Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 grudnia 2019 r., imieniny Adelajdy, Aleksandra

Pierwsze miejsce w Broku

(Zam: 12.08.2019 r., godz. 10.44)

Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” zwyciężył podczas Nadbużańskiego Festiwalu Folkloru i Kultury „Nasze korzenie, nasza tradycja”, który odbył się 10 sierpnia na plaży miejskiej w Broku.

Koncert zorganizował Urząd Gminy Brok oraz Biblioteka Publiczna w Broku, a patronat honorowy pełnili marszałek województwa mazowieckiego oraz starosta ostrowski. Dofinansowania udzieliło Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”. Wyszkowski „Oberek” wystąpił w gronie 18 zespołów. Zaprezentowali się także: Zespół Śpiewaczy Sadowianki z Sadownego, Międzypokoleniowy Zespół Wokalny „Kwiaty Polskie” z Chmielewa, Zespół Ludowy Zabrodzianki z Zabrodzia, Zespół Ludowy Wiśniewiacy z Wiśniewa, Zespół Jesienne Róże z Tłuszcza, Zespół Wokalno-Taneczny Cyganeria z Ostrowi Mazowieckiej, Kapela Niepokorni z Węgrowa, Zespół Chrostowiacy z Chrostowa, Zespół Ludowy Przekrój z Chrostowa, Zespół Muzyczny Retro Band z Ostrowi Mazowieckiej, Klub Seniora Pod Wierzbami z Troszyna, Zespół Ludowy Świtanki z Przedświcia, Kapela Ludowa Mazowszanie z Wołomina, Zespół Pieśni i Tańca BezWianka z Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Śpiewaczy Wyszkowiacy z Wyszkowa, Zespół Ludowy Małkinianka z Małkini, Zespół Ludowy Jarzębina z Broku.
Wśród nich był także Zespół Pieśni i Tańca Oberek z Wyszkowa, który odnotował kolejny bardzo udany występ i zwycięstwo. Grupa w nagrodę otrzymała bon pieniężny o wartości 1000 zł. Z zespołem cieszyła się prowadząca grupę choreograf Danuta Deptuła. Drugą nagrodę otrzymała grupa Mazowszanie z Wołomina, trzecią - BezWianka z Ostrowi Mazowieckiej, a nagroda publiczności powędrowała do Jarzębiny z Broku.
Festiwalowi towarzyszyły warsztaty artystyczne, kiermasz rękodzieła, kuchnia regionalna i in., a także koncert zespołu WooW.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl