Menu górne

Dziś jest 18 października 2019 r., imieniny Juliana, Łukasza

Para Prezydencka na pikniku „Pomagam z radością” w Brańszczyku

(Zam: 06.07.2019 r., godz. 19.39)

W Brańszczyku z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się inauguracja akcji charytatywnej „Pomagam z radością”.

Piknik poprowadziła dziennikarka Anna Popek, która m.in zapowiadała występujących na scenie Annę Ozner i Koło Gospodyń Wiejskich z Brańszczyka wykonujących piosenkę „Pomagam z radością”, Orkiestrę Reprezentacyjną Ligi Morskiej i Rzecznej, prezentacje niepełnosprawnych. Wydarzenie zorganizowało Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Opatrzności Bożej Orioniści Prowincja Polska, gmina Brańszczyk. Patronat honorowy pełnili Ministerstwo Obrony Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia.
- Cieszę się, że to spotkanie odbywa się, bo ono stanowi wielką okazję nie tylko do pokazania, czemu służą księża Orioniści na czele ze swoim twórcą i wielkim patronem św. Alojzym, ale także do zarażania radością pomagania, dawania z siebie tego, co najlepsze, czyli dobra – niesienia dobra innym - podkreślił prezydent, który tego dnia wraz z żoną spotkał się z podopiecznymi Domu Emeryta w Brańszczyku. - Na pewno największą satysfakcję w życiu można znaleźć dając z siebie jak najwięcej drugiemu człowiekowi. Poprzez niesienie dobra można zobaczyć uśmiech na twarzy człowieka udręczonego – czy to chorobą, czy niepowodzeniem życiowym, biedą, czy niedołężnością.
Głos zabrała również Agata Kornhauser-Duda, która podkreśliła, że nazwa akcji „Pomagam z radością” oddaje sens wspierania drugiego człowieka.
- Pomaganie zawsze jest źródłem radości i satysfakcji. Każdy z nas doświadczył ludzkiego uśmiechu, poczuł serdeczny uścisk dłoni, usłyszał zwyczajne „dziękuję” w odpowiedzi na okazaną pomoc. Wszyscy znamy to uczucie ciepła, które nas ogarnia, gdy czynimy dobro. Rzecz w tym, by czynienie dobra nie było tylko incydentalne, a stało się powszechne i by na stałe wpisało się w naszą codzienność - zaznaczyła prezydentowa. - Dzisiaj, tuż przed spotkaniem z państwem, mieliśmy okazję spotkać się z podopiecznymi centrum w Brańszczyku – z cudownymi seniorami, wspaniałymi osobami z niepełnosprawnościami, ale także z wolontariuszami, których jest tutaj naprawdę wielu, i którym należą się również serdeczne podziękowania za ich codzienną pomoc niesioną podopiecznym księży Orionistów.
Agata Kornhauser-Duda zwróciła szczególną uwagę na ważną rolę wolontariuszy.
- Wolontariat to nie jest tylko czynienie dobra. Jest to też bardzo dobry sposób na własny rozwój, budowanie swojej osobowości, społecznych kompetencji, wrażliwości, a przecież właśnie to wszystko przyczynia się do tego, że czujemy się w życiu spełnieni - zaznaczyła.
- Państwo, w którym jest silnie reprezentowana otwarta postawa pomocy innym, jest prawdziwie nowoczesne - dodał prezydent. - Z całego serca dziękuję księżom Orionistom, że takie nowoczesne państwo poprzez swoją działalność budują - zaznaczył.
Prowincjał Zgromadzenia Orionistów ks. Krzysztof Miś wyjaśnił idę akcji „Pomagam z radością”.
- Program wpisuje się w przesłanie naszego założyciela św. Alojzego Orione „Czyńcie dobro zawsze, czyńcie dobro wszystkim, zła nigdy nikomu”. Zgromadzenie od prawie stu lat służy osobom potrzebującym, wykluczonym społecznie w kilkunastu swoich ośrodkach rozsianych w całej Polsce i na Białorusi - informował.
Księża Orioniści prowadzą Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, Dom Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej, Schronisko Don Orione w Czarnej, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Dom Emeryta w Brańszczyku i in.
- Udało się pomóc dziesiątkom tysięcy najbardziej potrzebujących osób. Chcielibyśmy rozwijać naszą działalność, przyjmować więcej osób pod nasze skrzydła, dlatego zainicjowaliśmy program, którego celem jest wspieranie dobroczynności poprzez przekazywanie darów na potrzeby konkretnych osób, ośrodków - wyjaśnił prowincjał. - Dzisiejszy dzień na zawsze wpisuje się w historię naszej prowincji, naszego zgromadzenia, program będzie stanowić bardzo istotny element naszej posługi na ziemi polskiej.
Istnieje strona internetowa pomagamzradoscia.pl, za pośrednictwem której można wesprzeć finansowo placówki prowadzone przez Orionistów oraz ich podopiecznych.
Sobotnie wydarzenie miało formę pikniku, w ramach którego było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
J.P.


Komentarze

Branszczyk
Dodane przez Branszczyk, w dniu 06.07.2019 r., godz. 21.22
Fajnie fajnie. Gdyby nie obsluga to by nikogo nie bylo. Trochę mi wstyd jak na to patrze odwiedzil nas gość, jaki by nie był. Sa dwa wyjścia, zaakceptowac nowy standard (nazwijmy delikatnie zacofanie) albo podziękować reformatorom póki jeszcze można posprzątać ten bałagan.
Dodane przez xyz, w dniu 07.07.2019 r., godz. 19.01
Czym wy się podniecacie?Takiego chcecie Prezydenta?Szok i brak słów!!!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2019 r., godz. 11.07
obrzydliwie wygląda karmienie pana Prezydenta swojej małżonki plasikową łyżką z papierowego talerzyka - zdjęcie w gazetce z konkurencji
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2019 r., godz. 11.41
Waldemar jaki podjarany.żeby Endrju wiedział jak ten PiS wyszkowski działa, to by te jego goryle zmietli ich z tego terenu .
Promocja Powiatu
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2019 r., godz. 11.47
Pięknie prezentował sie Powiat Wyszkowski. Nowego vice starostę od promocji razem z nowym naczelnikiem nie stać nawet na wystawie namiotu. Powiat wystawił przewodniczącego rady i starostę - promocja w czystej postaci. Jak ktoś spyta starostę - "co Pan tu robi" to usłyszy - "jestem tu" brawo mowa władzo!!!!!
Dodane przez ....., w dniu 08.07.2019 r., godz. 12.41
Pięknie prezentowała się PARA PREZYDENCKA.
do oli
Dodane przez synanoga, w dniu 08.07.2019 r., godz. 13.13
Obrzydliwie bezkompromisowy nie-goj się odezwał? Chcesz więcej "argumentów"? Proszę bardzo-"Człowiek jedzący na ulicy podobny jest do psa. Są tacy co twierdzą, że powinien być pozbawiony prawa występowania jako świadek." A cóż dopiero jako prezydent!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2019 r., godz. 17.48
synagoga - proszę jaśniej...?
@ola
Dodane przez Josek, w dniu 08.07.2019 r., godz. 20.19
I jedzenie nie koszerne !!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2019 r., godz. 07.27
I tu się mylicie. Nie tylko jedzenie karpaczo z żubra i ośmiorniczek w ekskluzywnej restauracji jest trendy.
W poszukiwaniu autorytetów
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2019 r., godz. 11.00
Dobrze, że nie skakał nogami po plastikowych fotelach jak kompromitacja bull Komorowski, w japońskim parlamencie... obrzydliwe.
Dodane przez Cogito ergo sum, w dniu 09.07.2019 r., godz. 11.00
Prezydent nie wybrzydza, przyjechał promować "Pomaganie z radością" a to wśród elyty wyszkowskiej jest marginalne. olu może zainteresujesz się fontanną na placu miejskim, gdzie każdy może umyć różne części swojego ciała a później, po obwodzie zamkniętym, te przyjemności idą na inne osoby np na małe dzieci.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2019 r., godz. 11.54
POśpieszny wyjazd premier Szydło do Węgrowa, PO wpadce Arłukowicza w tym mieście to była POrażka pijarowa PiS.
Piękna para
Dodane przez Ania, w dniu 09.07.2019 r., godz. 17.46
W końcu doczekaliśmy się pięknej, mądrej, inteligentnej pary prezydenckiej. Przemówienie p. Agaty bardzo wymowne i w niczym nie ustępujące jej mężowi prezydentowi A. Dudzie. Para prezydencka to polska marka, której zazdrości nam zagranica. W końcu nikt nie wchodzi na krzesła, nie gawędzi o bigosie, czy co gorsza o d...pie marynie z prezydentem USA, jak przypomnę robił to były prezydent Komorowski. Nie choruje na ,,chorobę filipińską", na którą cierpiał notorycznie Kwaśniewski. Pani Agato, Panie Prezydencie jesteśmy z Was dumni! Piękna reprezentacja narodu.
ania
Dodane przez ty, w dniu 09.07.2019 r., godz. 23.38
ty ania jesteś piękna jak para i mądra że z zazdrości nam zagranica nie wchodzi na krzesła!pewnie długo się uczyłaś i teraz boli cię głowa? strasznie ci współczuję!może w końcu się doczekasz i będziesz inteligentna prawie jak para. Wodna.
Dodane przez Samoobrona, w dniu 10.07.2019 r., godz. 12.02
Ewa Bartosiewicz to na co teraz liczy?
Do Samoobrona
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2019 r., godz. 12.57
Na wszystko co się uda wziąć
Dodane przez Grzegorz Fraktal, w dniu 10.07.2019 r., godz. 13.36
na kandydowanie z PIS do Sejmu
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2019 r., godz. 18.44
Już Prezes! Wyszkowski podjął widać decyzje słuszne co do kandydatur na listy. Struktury dowiadują się z ulicy na kogo stawia PiS powiat i ich prezes. Dalej decyzje jednej ręki. Bartosiewicz niech rozliczy się z działaności męża, kolejna nieskazitelna osobowość PIS Wyszków.
Dodane przez PUTIN, w dniu 14.07.2019 r., godz. 09.25
PIS...WYGRYWA JESIENNE WYBORY I WSZYSTKO W POLSCE BĘDZIE TYLKO DLA PISU. BO MY POLACY. ICH KOCHAMY ZA TO CO ROBIĄ DLA NAS LUDZI. TYLKO PIS...
Dodane przez Komuna nie tylko w Wyszkowie., w dniu 15.07.2019 r., godz. 11.08
Oglądałem wczoraj na TVN24 Kawę na ławę a tam SLD w rolach głównych. SLD reprezentował Czarzasty, PO reprezentował były z SLD, Bartosz Arłukowicz a Wiosnę reprezentował były sekretarz SLD, Gawkowski.
Do Komuna nie tylko w Wyszkowie
Dodane przez Komunista, w dniu 16.07.2019 r., godz. 07.57
A może ktoś napisze słów parę o prokuratorze Piotrowiczu i jemu podobnych członkach PIS

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl