Menu górne

Dziś jest 18 października 2019 r., imieniny Juliana, Łukasza

Para Prezydencka w Brańszczyku

(Zam: 04.07.2019 r., godz. 09.44)

W sobotę 6 lipca w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku odbędzie się piknik, podczas którego Para Prezydencka zainauguruje akcję „Pomagam z radością”.

W programie:
- godz. 12.00 - rozpoczęcie pikniku, prowadzenie Anna Popek
- godz. 13.00 - inauguracja akcji „Pomagam z radością” z udziałem Pary Prezydenckiej
- godz. 13.30 - wykonanie piosenki „Pomagam z radością” - Agnieszka Ozner i Koło Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku
- godz. 15.00 - koncert zespołu Janusz Prusinowski Kompania
- godz. 18.00 - zakończenie imprezy

Wśród atrakcji pikniku przewidziano zajęcia dla najmłodszych, pokaz pracy policyjnych psów, symulatory Żandarmerii Wojskowej, pokazy pracy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej, prezentację sprzętu wojskowego, atrakcje dla dzieci przygotowane przez Straż Graniczną, warsztaty artystyczne (pacynki, biżuteria, zapachowe zakładki do książek), warsztaty małych architektów, pokazy eksperymentów naukowych, stwory z balonów, warsztaty mydlarskie, rodzinne warsztaty budowania latawców, malowanie twarzy i tatuaży, pokazy wielkich baniek mydlanych, kącik maluszka i in. Będą też stoiska gastronomiczne (wata cukrowa, hod dogi, popcorn, food trucki).
Poza tym będzie można założyć Internetowe Konto Pacjenta (namiot Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia), uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (namiot Narodowego Funduszu Zdrowia), obejrzeć wyposażenie karetki pogotowia i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, poznać zasady zdrowengo odżywiania (namiot Państwowego Zakładu Higieny), wykonać badanie profilaktyczne w mammobusie, sprawdzić san zębów w dentobusie, oddać krew w krwiobusie.
Piknik organizują: Małe Dzieło Opatrzności Bożej Orioniści Prowincja Polska, gmina Brańszczyk. Patronat honorowy pełnią Ministerstwo Obrony Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia.
Wstęp wolny.
„Pomagam z radością” to przedsięwzięcie ułatwiające ludziom o wielkim sercu pomoc osobom potrzebującym, pokrzywdzonym, wykluczonym. Księża Orioniści realizują kilkanaście programów pracując na rzecz drugiego człowieka. Są to Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, Dom Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej, Schronisko Don Orione w Czarnej, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Dom Emeryta w Brańszczyku i in. Za pośrednictwem strony internetowej pomagamzradoscia.pl można wspomóc finansowo jedną z placówek lub konkretne przedsięwzięcie np. zakup łóżka rehabilitacyjnego, ciepłego posiłku dla dzieci, rocznego pobytu w mieszkaniach treningowych, wyjazdowych warsztatów, wymiany windy itp. Akcja ma zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, którzy potrzebują nie tylko wsparcia finansowego, ale też uwagi i poświęceni czasu.
Sobotni piknik jest dedykowany wszystkim grupom społecznym i ma na celu pokazanie, że dobroczynność jest częścią każdego z nas.
Zgromadzenie Księży Orionistów służy ubogim i odrzuconym. Jego zawołanie to „Odnowić wszystko w Chrystusie”. Jego program wyrażają słowa Dantego „Nasza miłość nigdy nie zamyka drzwi. Obejmuje więc wszystkich, którzy cierpią, ale nie mają kogoś, kto by zadbał dla nich o kawałek chleba, dach nad głową, pokrzepienie.
***
W związku z organizowanym piknikiem rodzinnym „Pomagam z radością” w godz. 9.00-16.00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu i zamknięty odcinek ulicy Jana Pawła II od kościoła do rzeki.
Będzie możliwość parkowania na wyznaczonych parkingach - przy Szkole Podstawowej w Brańszczyku, za Urzędem Gminy w Brańszczyku, przy ulicy Bielińskiej (dawne boisko sportowe).
Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy zainteresowani udziałem w wydarzeniu powinni przybyć dwie godziny przed jego rozpoczęciem. Osoby, które nie zostaną skontrolowane nie będą miały wstępu na piknik.
J.P.

Komentarze

Brańszczyk
Dodane przez Brańszczyk, w dniu 04.07.2019 r., godz. 11.37
Super, ale z mojego punktu widzenia: zamkną drogę, żeby wejść na ten plac trzeba 2h wcześniej być żeby przejść kontrolę ??? Więcej upierdliwości niż to warte. Poza tym moc atrakcji, żandarmeria/policja dla małych dzieci :/....potrawy regionalne: wata cukrowa, hod dogi, popcorn, food trucki. Mieszkam we wsi/regionie, który ma tradycje - ale nie te opisane. Robią nam wiec partyjny, jako mieszkaniec dziękuję za takie atrakcje.
Dodane przez Aga, w dniu 04.07.2019 r., godz. 20.28
Para PREZYDENCKA I FUD TRACKI A GDZIE TRADYCJA REGIONALNA SMIESZNE
Dodane przez Iza, w dniu 05.07.2019 r., godz. 00.07
Mammobus, poproszę zapytać prezydentowej Agaty czy i kiedy robiła sobie w takim mammobusie mammografię? Jedno badanie to dawka 200-400 razy większa promieniowania rtg. od potrzebnego do prześwietlenia płuc. Ja dziękuję. Może prezydentowa da przykład i otworzy kolejkę?
Dodane przez do Brańszczyk, w dniu 05.07.2019 r., godz. 11.08
Dziwisz się, że takie środki bezpieczeństwa? A jakby nasz lokalny KODomita Eychler tam wparował albo wjechał w tłum?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl