Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 września 2019 r., imieniny Ireny, Irmy

Nowe serce Wyszkowa

(Zam: 08.06.2019 r., godz. 20.57)

Mnóstwo wyszkowian przyszło na plac Miejski w piątek wieczorem, by podziwiać nowo wybudowaną inwestycję i wziąć udział w inauguracji przygotowanej przez Urząd Miejski.

Gminna inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w minionym roku, dobiegła właśnie końca. W tym tygodniu wykonawca usunął ogrodzenie z terenu budowy i wyszkowianie po raz pierwszy mogli wejść na teren placu, by zobaczyć z bliska jego aranżację, zaproponowane elementy małej architektury, posadzone rośliny itp. Ciekawość mieszkańców okazała się duża - mnóstwo osób zgromadziło się w centrum miasta - chętnie korzystali z ławek, dzieci biegały po trawie, jeździły na hulajnogach itp. Zachwyt wzbudziły też fontanny - chwilę po ich uruchomieniu dzieci wbiegły, by cieszyć się i skakać w wodzie. Nie tylko w dzień robią wrażenie wysokością wzbijającej się wody - nocą podświetlone fontanny też mają swój urok.
Okrzyki podziwu wzbudził też pokaz w formie teatru ognia, który był elementem imprezy. Wcześniej zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej pod dyrekcją honorowego obywatela gminy Wyszków, kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego. Imprezę poprowadziła naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Edyta Wittich. Przypomniała o procesie powstawania placu - konkursie na jego zagospodarowanie i zapytaniu ofertowym na wykonanie projektu. 31 lipca ubiegłego roku gmina przekazała plac budowy firmie Ziel-Bud. Prace trwały do 31 maja tego roku.
- Powstało bardzo ważne miejsce dla naszego miasta, podnoszące nie tylko jego piękno i estetykę, ale przede wszystkim budujące jego tożsamość - zabrał głos burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Będzie to miejsce pierwszych randek, spacerów z wózkami, rozmów seniorów siedzących na ławeczkach, będzie to wizytówka Wyszkowa. Oddajemy wam plac Miejski, by był waszą dumą, radością, byście mogli się tu spotykać, integrować, wypoczywać. Jestem przekonany, że dziś zaczyna bić nowe serce naszego miasta na długie, długie lata. Bo przecież nawet najstarsze, najszacowniejsze miejsca miały kiedyś swój początek. Niech służy wam dobrze.
J.P.
Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2019 r., godz. 23.24
Fontanny ok., ale co kosztowało tyle mln.? Zgadzam się z komentarzami , że to " patelnia" .No i całe to otwarcie... Co to było?
Świetne zdjęcia
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2019 r., godz. 17.39
Wyrazy uznania dla autora/autorki zdjęć.
Dodane przez zabużak, w dniu 09.06.2019 r., godz. 20.34
Ogień był dominującym żywiołem na placu, a fontanna wody? No cóż... d..a mokra, jak zawsze w Wyszkowie.
Jak zwykle tu można zobaczyć ładne zdjęcia
Dodane przez Barbara, w dniu 09.06.2019 r., godz. 20.43
ja też się dołączam do wyrazów uznania za ładne zdjęcia. Fotograf ma dobre oko i refleks. A co do placu, to dobra decyzja, tak jak lodowisko
drzewa
Dodane przez Monter, w dniu 09.06.2019 r., godz. 23.09
Powinno być więcej drzew. Jest kilka miejsc gdzie można dokonać nasadzenia. Np. od strony PZU w taki sposób można wypocząć w cieniu za kilka lat.... Fontanny ok tylko nie do ochłody. Swoją drogą w pobliżu można ustawić tzw. mgiełkę wodną.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2019 r., godz. 23.48
Zdjęcia , w porównaniu z otwarciem placu robią wrażenia. Fotki zasługują na nagrodę. Brawo Pani Justyno za profesjonalizm
Dodane przez Anonim, w dniu 10.06.2019 r., godz. 23.30
Zesrajta się z tym placem . Zapytajcie ile teraz będzie kosztowało msce utrzymanie tego placu ? Na podwyżki dla ratowników na basenie nie ma , a tu kilkadziesiąt tys będzie kosztowało co msc .
Brak
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 11.06.2019 r., godz. 00.20
Wszystko Pięknie Wygląda, a gdzie są toalety. Większość ludzi za potrzebą podąża w krzaki obok Sądu, proponuje zastanowić się nad tym problemem.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.06.2019 r., godz. 07.55
zakaz na zakazie, a "serce Wyszkowa" zamienia się obecnie w plac publicznego moczenia dupsk - nie szkoda wydanych milionów? trzeba było wykopać dół i wlać wodę, na zimę jak znalazł, lodowisko
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 11.06.2019 r., godz. 09.36
Radośc trwała dzień a wydano wiele milionów. Okazuje się podobno, że w wodzie z fontanny nie można się kąpać bo to jest woda wielokrotnego korzystania.
szok kulturowy
Dodane przez kolec, w dniu 11.06.2019 r., godz. 15.36
Brawo!! Rednecks wyszkowskie zostały zaszokowane tym, że w fontannie się nie kąpiemy. To mam dalszą szokującą dla Was wiadomość, nie wycieramy rękawem usmarkanego nosa, myła ręce i takie tam. Wokoło Was pełno jest zjawisk i zachowań, które przyswoicie kiedyś w przyszłości.
do wyszkowiaka
Dodane przez synanoga, w dniu 11.06.2019 r., godz. 18.15
jak żyć w Wyszkowie? W fontannie nie wolno się kąpać, za fast foody trzeba płacić, skatepark dziurawy. Jak żyć, pytam się.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.06.2019 r., godz. 23.04
Myslicie, że pitną leją? Pewnie szambowa uzdatniona?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.06.2019 r., godz. 13.37
Małgorzata Gosiewska, absolwentka liceum ogólnokształcącego ( matura? ) została vice-marszałkiem Sejmu - to już dno polityczne
Patelnia Nowosielskiego i s-ki
Dodane przez 123, w dniu 12.06.2019 r., godz. 13.57
Jedna wielka lipa za prawie 20 milionów, kiepska zieleń, już miejscami trawa zanikła, wypalona, tylko kilka drzew bardzo kiepsko ułożona kostka, nierówno, woda z fontanny stoi pod ławkami, niewłaściwie wykonane spadki i to wszystko łącznie z zakupem gruntu za prawie 20 milionów, żenada Panie Nowosielski, mamy nadzieje, ze ktoś kiedyś Pana za to niegospodarność rozliczy.
Czemu by nie kąpać się w fontannie?
Dodane przez dsdfe, w dniu 12.06.2019 r., godz. 14.56
Kąpcie się ludzie kochani w fontannie. Służba zdrowia będzie miała co leczyć: wysypki, ostre zapalenia płuc wywołane pałeczkami legionelli, schorzenia dróg oddechowych, zakażenie gronkowcem, które grozi zapaleniem oskrzeli, płuc, tchawicy, migdałków; zakażenie paciorkowcami, które grozi zapaleniem gardła, płuc, a nawet opon mózgowo-rdzeniowych; zapalenia spojówek, zapalenia uszu, grzybice stóp; bakterie escherichii mogą powodować stan zapalny dróg moczowych i pęcherza. Kilka tygodni spędzonych w szpitalu nikomu nie zaszkodzi. Pozdrawiam.
A szpital ciągle w rękach Domżałowej
Dodane przez Pielęgniarka, w dniu 12.06.2019 r., godz. 15.46
Wszystko zmienia władza, ale nie dyrektor szpitala. Dlaczego?
Dodane przez ~(), w dniu 13.06.2019 r., godz. 06.27
zakazać wstępu na plac
Dodane przez Anonim, w dniu 13.06.2019 r., godz. 09.19
Obieg wody zamknięty. Ta sama woda po wyłowieniu większych zanieczyszczeń " kręci się w kółko" zabierając po drodze wirusy, bakterie, grzyby i inne ścierwo. Wiadomo dzieci dużo takiej wody połykają. Nawet przebywając w pobliżu fontanny można złapać jakąś chorobę. Razem z pyłem wodnym rozprzeszczeniają sie choroby, które rozwijają sie w środowisku ciepłym i mokrym. Niech się trafi kąpiący zarażony tropikalną chorobą. Podziękujmy burmistrzowi i radzie miejskiej za cudowną atrakcję.
do 123
Dodane przez Anonim, w dniu 13.06.2019 r., godz. 09.37
kilka cytatów z Witolda Gadowskiego: "Układ – to słowo najlepiej opisuje mechanizm działania wielu miasteczek i miast, które stały się własnością niemalże prywatną lokalnych sitw." "Polskim utrapieniem, utrapieniem Polski lokalnej, są kliki, które całkowicie zawłaszczyły miejscowy potencjał: , "Kandydat biznesmena wygrywa wybory i zatrudnia w urzędzie tylko „krewnych i znajomych królika” wskazanych mu przez – obrastającego w piórka – biznesmena.", itd.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.06.2019 r., godz. 09.44
Niedługo dowiemy się ile ta zabawka Nowosa kosztowała nas podatników, radni opozycyjnego MASZ WYBÓR złożyli interpelacje w tej sprawie. Widzimy bylejakość tej wyszkowskiej kasty samorządowej. Sami zamknęli się w swoich klimatyzowanych pokojach w gminie i starostwie a pracownicy urzędów skąpani w pocie w swych klitkowatych pokojach. Patrzę na to i im współczuję. Czy prawo pracy nie obowiązuje w urzędach i czy pracodawca nie powinien im zapewnić normalnych warunków ?
Dodane przez xyz, w dniu 13.06.2019 r., godz. 14.58
Za takie pieniądze mozna było zmodernizować stadion.Tyle dzieciaków trenuje w klubie.Ciekawe kto w zimę będzie korzystał z serca Wyszkowa?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.06.2019 r., godz. 16.16
Jak by tak zbadać i porównać wodę z tej fontanny z wodą z Bugu to może się okazać, że ta druga ma 10 razy więcej bakterii i wirusów, o chemii już nie wspomnę.
Kładka na rzece BUG
Dodane przez Anonim, w dniu 14.06.2019 r., godz. 08.46
Za polowe tej kwoty, mogą powstać kładka na rzece Bug, łącząca dwie strony miasta, a nie „PATELNIA NOWOSIELSKIEGO” dobre określenie. Panowie radni bezradni, czy wam nie wstyd, ze zgadzacie się na takie fanaberia Nowosa?
Dodane przez k, w dniu 14.06.2019 r., godz. 09.09
zaraz postawia barierki wokol fontanny zeby sie nie kapac i od razu plac bedzie wygladal na wyszkowski :-)a gdzie parkingi dla tych tlumow zwiedzajacych plac z calej polski i z zagranicy ?
Dodane przez zabużak, w dniu 14.06.2019 r., godz. 19.52
Wyszkowscy miłośnicy disco polo a priori przyjęli nieckę fontanny za basen kąpielowy. Kiedyś mieszczanie mawiali "wpuść chłopa do biura, atrament wypije" Dzisiaj ja na to - wpuść mieszkańca Wyszkowa na Plac Miejski .....
Dodane przez qq, w dniu 15.06.2019 r., godz. 14.00
Bo to jest nocne serce Wyszkowa pełne wulgarnie krzyczących małolatów z odkręconymi na maxa głośnikami "dzikiej" muzyki po godzinie ciszy nocnej(przed zresztą też) !
My wieśniacy, piękni tacy
Dodane przez WWY, w dniu 15.06.2019 r., godz. 17.22
W wodzie pluskamy siem :)
Dodane przez Wyborca, w dniu 16.06.2019 r., godz. 09.06
Czy ktoś może podać, publicznie wszystkie koszty, patelni Nowosielskiego. Zieleń na placu za 10 lat da jakiś cień, do tej pory, fontanna się kilka razy popsuje, a dzieci nadal sali gimnastycznej nie mają. Zastanawiał się ktoś czy nas stać 🤔, na takie wydatki. Ważne, że z pompą, nowocześnie to wasi włodarze mieszkają, mieszkańcy słono płacić będą ale to nowocześnie, przecież.
Plac Miejski
Dodane przez Klub Radnych Masz Wybór, w dniu 17.06.2019 r., godz. 18.42
Jest już odpowiedż na interpelację w sprawie szczegółowego kosztorysu prac przy budowie placu Miejskiego w Wyszkowie. Znajduje się ona na BIP Gminy Wyszków w zakładce zapytania i interpelacje.
Dodane przez Lolo, w dniu 17.06.2019 r., godz. 23.04
Plac miejski za 12 mln. Trzy sale gimnastyczne, może dwa przedszkola lub kanalizacja. Jednak jest fontanna, straszą okropnymi bakteriami, oby tylko sie nie kąpać. Dziękujemy Ci o dobry, szkoda tylko, że ty dobry do wydawania naszych.
Dodane przez qq, w dniu 17.06.2019 r., godz. 23.11
Razem 12.453.286,83 zł brutto
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2019 r., godz. 06.49
Połowa ostatnich etapów obwodnicy śródmiejskiej leży na placu, nieźle. Przeszło pół miliona na zieleń to chyba rekord europejski. Jak się patrzy na tą zieleń naprawdę ciężko znaleźć takie kwoty
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2019 r., godz. 09.34
A mieszkańcy Wyszkowa i tak powiedzą, że zadowoleni z Władzy... Ciemnota!
Błoto
Dodane przez MAR, w dniu 18.06.2019 r., godz. 11.25
Pomyśleć, że są w Wyszkowie ulice na których mieszkańcy taplają się w błocie, bez kanalizacji, itd...
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2019 r., godz. 11.50
Ceny konkurencyjne. Tylko w którą stronę ( dla kogo)? Wybraliśmy- mamy.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2019 r., godz. 15.29
Aż trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę...
Pieniądze podatników
Dodane przez Nie do wiary, w dniu 18.06.2019 r., godz. 20.30
O Boże !!!!!!!!!! - ale cena księżycowa !!! Nasi włodarze to mają gest. Dla porównania cena apartamentu pod klucz o wysokim standardzie wynosi 5.000zł/m2. 12,5 mln złotych to w przeliczeniu na powierzchnię nowego apartamentu w Wyszkowie wynosi 2 500 m2, czyli 50 mieszkań każde po 50m2. Czy ten placyk wart jest 50 nowych mieszkań ? Ale co tam Wyszków jest bardzo, bardzo booogaty !!! Jakieś tam 12,5 mln zł to tylko kwiatek do kożucha !!!. Najwyżej podniesie się podatki lub opłaty i się budżet się domknie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2019 r., godz. 06.43
cały plac tak jest zaprojektowny, aby teren maksymalnie zagracić, w sumie bez ładu i składy - betonu dużo, kwiatów dużo, drzew mało,ławek mało, muszli koncertowej nie ma - jakie tam można zrobić imprezy? żadne: posiedzieć w słońcu, popatrzeć, uważać aby dziecko nie rozbiło sobie głowy na betonie i nie podeptało kwiatków, nie wchodziło pod fontannę - majątek wydany, użyteczność zbiorowa mizerna

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl