Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 września 2019 r., imieniny Maurycego, Tomasza

Przegląd patriotycznych pieśni

(Zam: 07.06.2019 r., godz. 11.52)

Walczącym o wolną Polskę dedykowany był koncert, który 6 czerwca zorganizowało Starostwo Powiatowe i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. W Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Legionowej wystąpiły głównie zespoły senioralne.

Koncert poprowadziła Anna Witkowska ze Starostwa Powiatowego w Wyszkowie.
- Pieśni zaprezentowane podczas wieczoru to mały wycinek tego typu twórczości, ale ważny zapisek historii - podkreśliła.
Odbywający się w WOK „Hutnik” przegląd zainaugurował działający w Wyszkowie od 2008 r. Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”. Tworzą go emeryci z gminy Wyszków i powiatu. „Oberek” wystąpił do tej pory 182 razy w kraju i za granicą. Wziął udział w 18 konkursach na szczeblu wojewódzkim i i ogólnopolskim plasując się w pierwszej trójce najwyżej ocenionych. W czasie koncertu zaprezentował pieśni patriotyczne z programu przygotowanego na 100-lecie niepodległości.
Kolejnym z wykonawców był zespół Wyszkowiacy, który istnieje od 27 lat i występuje na licznych imprezach i przeglądach. Działa pod patronatem wyszkowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej. Wzbogaca imprezy powiatowe i gminne. Kierownikiem zespołu jest Wanda Pych, instruktorem muzycznym Czesław Kwiatkowski.
Dobry występ w ramach przeglądu mają za sobą dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Dębinkach. Zaprezentowały kilka utworów, które przygotowały pod kierunkiem Aliny Wójcik.
Stosunkowo od niedawna, bo od 2017 r. w naszym powiecie działa zespół Turzyńska Seniorada. Liczy 30 osób, a prócz występów w gminie Brańszczyk i powiecie wyszkowskim skupia się na integracji pokoleń, aktywizacji członków, organizuje wycieczki rowerowe i autokarowe, uczestniczy w życiu społeczności lokalnej, pozyskuje środki na projekty i in.
Od 14 lat działający w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie zespół Nadbużanie to kolejny z wykonawców czwartkowego koncertu. Tworzy go 17 osób prezentujących na co dzień utwory o różnej tematyce skierowane do różnych odbiorców. Seniorzy cenią sobie współpracę międzypokoleniową. Instruktorem muzycznym grupy jest Grażyna Grzybowska.
Największe brawa od publiczności otrzymał ostatni z występujących - Koło Gospodyń Wiejskich Klub Seniora z Brańszczyka, który na scenie pojawił się z młodzieżową orkiestrą Darmanista występującą pod kierunkiem Dariusza Pieńkosa. Seniorzy na co dzień udowadniają, że na każdym etapie życia można być aktywnym i robić to co się kocha. Podczas przeglądu bisowali.
Na finał wydarzenia starosta Jerzy Żukowski wręczył wykonawcom pamiątkowe statuetki i podziękowania, a Konrad Wróbel w imieniu Związku Piłsudczyków przekazał portrety m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl