Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 września 2019 r., imieniny Ireny, Irmy

Kult zagra w Wyszkowie

(Zam: 05.06.2019 r., godz. 15.46)

W ramach Palinocki 29 czerwca na stadionie WOSiR zagra zespół Kult. Wcześniej wystąpi Maks Łapiński z zespołem.

Wydarzenie organizuje Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” i Kolektyw Alternator. Początek o godz. 19.00 (wejście na stadion od godz. 18.00). Wstęp wolny.
Kult powstał na początku 1982 r. w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 r. w warszawskim klubie Remont. Kult to chyba jedyny w Polsce zespół, który nieprzerwanie gra już od 35 lat. Nagrał 17 płyt. Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów Kultu np.”Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali ośmiokrotnie w Jarocinie i na innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.
Ich koncerty to ponad dwugodzinne spektakle.
Kult tworzą:Kazik Staszewski - śpiew, saksofon, Janusz Grudziński - klawisze, Piotr Morawiec - gitara, Ireneusz Wereński - bas, Wojciech Jabłoński - gitara, Tomasz Goehs - perkusja, Janusz Zdunek - trąbka, Tomasz Glazik - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, Jarosław Ważny - puzon.
Maks Łapiński to 24 letni autor tekstów i muzyki oraz instrumentalista. Wychowany w artystycznej rodzinie, od najmłodszych lat czuje potrzebę tworzenia i dzielenia się muzyką z ludźmi. Ćwierćfinalista 9 edycji „The Voice of Poland” (2018). Ze swoją twórczością gościł w takich krajach jak Francja, Niemcy, Holandia czy Grecja. Odwiedził również wiele miast w Polsce występując na koncertach i festiwalach. Śpiew Maksa można było usłyszeć m.in. w Jedynce Polskiego Radia oraz w „Pytaniu na Śniadanie”. Artysta wystąpi również jako gość muzyczny w nowym programie TVP 1 „To był rok”. Aktualnie trwają prace nad albumem solowym oraz trasą koncertową, gdzie Maks będzie występował razem z zespołem.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl