Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 września 2019 r., imieniny Maurycego, Tomasza

"Otwarta scena" po raz piąty

(Zam: 16.05.2019 r., godz. 15.46)

Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami zaprezentowali taniec, śpiew, przedstawienia, a nawet układy gimnastyczne w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Koncert odbył się 16 maja.

V Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta scena” zorganizowało koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz WOK „Hutnik”. Patronat nad koncertem pełnili burmistrz Wyszkowa oraz Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
W festiwalu wystąpiło 100 uczniów z 6 placówek, a gościnnie na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zaśpiewali trzy szanty. Ich występ otworzył koncert, który poprowadzili pracownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Katarzyna Teofilak i uczestnik WTZ Piotr Biernacki.
Widzów witała kierownik WTZ Joanna de Sousa Costa i przewodnicząca koła PSOUU Urszula Mikołajczyk.
- To szczególny festiwal, bo dobywa się w roku 25-lecia działalności naszego stowarzyszenia. Prócz dzisiejszej imprezy organizujemy konferencję oraz galę jubileuszową - poinformowała Urszula Mikołajczyk. - Miło mi, że po raz kolejny gościmy w sali widowiskowej WOK „Hutnik”, bo współpraca z ośrodkiem od wielu lat bardzo dobrze się nam układa.
Wystąpili podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (placówka koła PSOUU) wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 5. Układ taneczny zaprezentowali wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Bezpieczny Przedszkolak” w Wyszkowie. Rock’n’rollowe rytmy były motywem przewodnim występu dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 4 w Wyszkowie. Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku przygotował pokaz układów gimnastycznych, zaś Malinowe Przedszkole z oddziałami integracyjnymi układ taneczny do piosenki z musicalu „Grease”. Na koniec uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zaprezentowali m.in. taniec dworski.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali upominki. Koncert współfinansował powiat wyszkowski.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl