Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 września 2019 r., imieniny Maurycego, Tomasza

Państwo boi się silnego obywatela

(Zam: 16.05.2019 r., godz. 14.53)

- Głęboko wierzę, że dobrobyt państwa, jednostek, rodzin nie bierze się z zasiłków, tylko z pracy - stwierdziła w Wyszkowie Kaja Godek, kandydująca z pierwszego miejsca na mazowieckiej liście komitetu Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Towarzyszył jej Marek Szewczyk, również ubiegający się o mandat posła w Parlamencie Europejskim.

Kaja Godek jest działaczką Fundacji Życie i Rodzina. Przystąpiła do Konfederacji, a której swoich reprezentantów mają różne środowiska polityczne i społeczne m.in. partia KORWiN, Ruch Narodowy, organizacja Pobudka Grzegorza Brauna, Stowarzyszenie Skuteczni Piotra Liroya Marca, Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka.
Spotkanie z kandydatami odbyło się 15 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, a poprowadził je koordynator partii KORWiN w powiecie wyszkowskim Arkadiusz Jarosz.
Jak stwierdziła Kaja Godek, tak jak za rządów Platformy Obywatelskiej, tak teraz nie ma szans na zmianę prawa (tzw. kompromisu aborcyjnego) i ochronę życia.
- Do polityki idą albo osoby szalenie ideowe, stawiające sobie wielkie cele, albo politycy, którzy robią coś dobrego tylko wtedy, kiedy są do tego przymuszeni i nie mają innego wyjścia. Jeśli będziemy opozycją konstruktywną, rolą naszą będzie doprowadzić do sytuacji, kiedy rządzący nie będą mogli inaczej zrobić, jak działać na korzyść Polski - stwierdziła Kaja Godek. - W demokracji rządzi mniejszość jeśli jest dobrze zorganizowana, pewna swego i jasno stawia postulaty. Widzimy, jak skrajna lewica dziś nadaje ton debacie publicznej. Mała grupa ludzi potrafi narzucić agendę debaty publicznej, wciągnąć w wojnę religijną, ataki na kościół, narzucić rozmowę o związkach homoseksualnych. Lewa strona jest asertywna, zdecydowana w swoich roszczeniach, nie ogląda się na krytykę. Naszym zadaniem jako konserwatystów, wolnościowców, pro-liferów jest zrobić to samo - nie trzeba być większością jeśli jest się w mniejszości, która jest zorganizowana, wiedząca czego chce. Wtedy można wiele osiągnąć. To jest nasza rola. Wiemy, że nie dostaniemy większości, jeśli już to stworzymy koalicję, ale istotne jest, żeby reprezentowali nas ludzie ideowi, na pierwszym miejscu stawiający dobro Polski. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które mówi, że idzie do Parlamentu Europejskiego dla Polski. To narody organizują życie ludzi, są zaraz po rodzinie grupą, w ramach której ludzie się identyfikują. Nie ma czegoś takiego jak naród i interes europejski.
Zdaniem kandydatki, Polska powinna być członkiem Unii Europejskiej tak długo, jak długo jej się to opłaca.
- Dziś w Polsce debata jest prowadzona tak, że można wyrażać tylko unioentuzjazm. Prawda jest taka, że Polska jest częścią Europy niezależnie, czy jest w Unii Europejskiej czy nie - stwierdziła. - Musimy się bronić przed zamachem na cywilizację europejską, przebiegającym głównie w postaci ideologii neomarksistowskiej i nie rozpływać się wsród krajów, które wojnę kulturową przegrały i przyniosło im to głównie problemy.
Zdaniem Kai Godek, dziś Polska jest pod ogromną presją skłaniającą do przyjmowania rozwiązań dyktowanych przez Brukselę.
- Parlament Europejski ma prerogatywy, ale nie jest to ciało, które rządzi Europą. Unia to przede wszystkim koncert mocarstw - dyktat Berlina i silnych państw - uznała. - My jako konfederacja patrzymy na Unię trzeźwo i chcemy do takiego patrzenia państwa zaprosić - dodała. - Unia jest nam przedstawiana jako organizacja, która daje Polsce pieniądze. Jako kraj płacimy składkę członkowską. Ktoś te pieniądze rozdziela, a my musimy zwiększyć biurokrację - zatrudnić ludzi zajmujących się rozdzielaniem unijnych pieniędzy. Kiedy samorządy biorą fundusze, muszą wykazać wkład własny. Wiele z nich jest przez to zadłużonych. Jeśli ktoś nam pieniądze daje, to często robi to w określonym celu. Nie jest tak, że jeden człowiek daje pieniądze innemu tak po prostu - tak samo jest w UE. Daje się po coś. Przy rozdzielaniu funduszy mówi się na przykład, że mogą być dofinansowane projekty, które charakteryzują się zasadą gender mainstreamingu.
Kaja Godek dużo mówiła o zagrożeniach ideologicznych płynących z Unii.
- Homoseksualizm idzie w parze z pedofilią, stąd taki pęd homoseksualistów do adopcji, zajmowania się dziećmi. Po co im dziecko? Przecież to towarzystwo hedonistyczne, lubiące sobie dogadzać. Ideologia lewacka zawsze kończy się niebezpiecznymi rozwiązaniami - zaznaczyła. - Czy jest w stanie nas przed tymi szaleństwami bronić rząd, który wykonuje praktycznie każde polecenie z zagranicy, który obiecywał, że wypowie konwencję stambulską, wprowadzającą pojęcie płci społeczno-kulturowej, i tego nie zrobił? Mamy politykę rozbestwiania środowisk homoseksualnych. Oni robili co chcieli, mieli parady równości, a policja pacyfikowała kontrmanifestacje. Potem nagle jest zdziwienie, że działacze LGBT wchodzą do kościoła i krzyczą, że im się nie podoba jego wystrój. To są środowiska, które mają potężne wsparcie z UE, cieszą się protekcją ze strony Brukseli.
Zdaniem Kai Godek ta polityka jest sprzeczna z pierwotnymi założeniami, zgodnie z którymi Unia miała nie ingerować w obszarach ideologicznych. Miała też zapewnić swobodny przepływ ludzi, kapitału, dóbr.
- W gospodarce liczba unijnych regulacji i ograniczeń rośnie. UE nie jest tym, czym miała być. Ludzie deklarują w Polsce, że są za unią, ale kochają ją, bo kochają wyobrażenia o niej, analizy na chłodno nie ma. Mówią, że dzięki unii można się swobodnie przemieszczać, a przecież są kraje będące w układzie z Schengen, niebędące w UE. Chyba ulegliśmy propagandzie, że unia jest fantastycznym tworem, który dużo daje.
Marek Szewczyk określił konfederację jako sojusz sił propolskich.
- Jesteśmy świadomi różnic istniejących między nami, ale stwierdziliśmy, że są one mało ważne, ważna jest Polska, wolność naszej ojczyzny. Chcemy Polski suwerennej politycznie, gospodarczo, kulturowo - stwierdził. - Dziś większość prawa w Polsce implementowana jest z Brukseli. Obowiązują nas takie umowy handlowe, jakie zawrze UE . Kupujemy drogi gaz, a Niemcy dogadują się w jego sprawie poza naszymi głowami. Oni nie patrzą na nasz interes, tyko swój. Każde z państw ciągnie do siebie, a że Niemcy mają pozycję dominującą, to rządzą w UE.
Kandydat podkreślił, że unia dąży do centralizmu i przypomniał, że „za Traktatem Lizbońskim głosowali Jarosław Kaczyński z Donaldem Tuskiem ramię w ramię”.
- Jeśli PiS mówi, że jest uniosceptyczny i chce się stawiać Brukseli, to możecie sobie włożyć te opowieści między baśnie. Głosują jak PO, niewiele ich różni - stwierdził.
Gość podkreślił, że konfederacji sprzeciwiają się wspólnej europejskiej armii, która, ich zdaniem, nie będzie realizowała interesów polskich, tylko niemieckie. Podkreślił też, że sprzeciwiają się jakiejkolwiek wypłacie odszkodowań za mienie bezspadkowe pozostawione przez Żydów w Polsce.
- Nie pamiętam tak proimigracyjnego rządu jak rząd PiS. Mamy Ukraińców, ludzi z Bangladeszu, Indii, Pakistanu, Bliskiego Wschodu. My jako konfederacja chcemy, by ludzie wracali do Polski, a nie by ściągana była tania siła robocza z obcych kulturowo państw - stwierdził Marek Szewczyk. - W polityce zagranicznej PiS nie widzi innego kierunku jak USA, a polityka w tym względzie powinna być wielowektorowa. Jeden sojusznik będzie mógł nam narzucić to, co będzie chciał. Powinniśmy być liderem Grupy Wyszehradzkiej. Krótkowzroczność rządu jest porażająca. Ważna jest podmiotowa polityka i prowadzona z rozmysłem. Żadna opcja polityczna dziś nie przewiduje wyjścia z UE, nauczyli się otrzymywać rozkazy - najpierw z Moskwy, teraz z Berlina czy Brukseli. My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków dla Polaków. Jako Ruch Narodowy przygotowaliśmy program polexitu. Nie mówimy, że już on nastąpi, ale będziemy na wyjście z unii gotowi. Żadnych roszczeń, imigrantów, żadnego euro, tylko polska armia - dodał.
Kaja Godek była pytana o to, dlaczego w Polsce nadal obowiązują dotychczasowe regulacje dotyczące możliwości dokonywania aborcji.
- Klasa polityczna nie dorosła do tego, co mówi społeczeństwo. Żeby to zmienić, nie trzeba aż tak straszenie dużo - trzeba wymienić klasę polityczną, czyli kilkadziesiąt do kilkuset osób - podkreśliła. - Środowiskom aborcyjnym 1000 dzieci w jedną albo drugą stronę nie robi różnicy. To ludzie cyniczni. To, co jest dla nich niebezpieczne to fakt, że moglibyśmy, popchnąć prawo w kierunku ochrony życia i uświadomić innym krajom, że nie ma przymusu przesuwania prawodawstwa w lewo. Jest możliwy powrót do ochrony życia. Rząd powinien działać w interesie obywateli. Jego zachowanie wskazuje jednak, że lobby aborcyjne trzyma go na sznurku. Nie jest normalne, że ignoruje milion podpisów ludzi stanowiących część elektoratu, a także wezwania do ochrony życia wyrażane przez Episkopat. Tymczasem rzeczniczka rządzącej partii potrafi na konferencji prasowej stwierdzić „jesteśmy partią katolicką”.
Kaja Godek opowiedziała się za ekonomiczną wolnością obywateli tworzoną własną pracą, a nie poprzez transfer socjalny.
- Głęboko wierzę, że dobrobyt państwa, jednostek, rodzin nie bierze się z zasiłków, tylko z pracy. Polacy są niesamowitym narodem, bo w gąszczu przepisów, instytucji, biurokracji prowadzą biznesy. Bardzo ciężko jest być w Polsce przedsiębiorcą - uznała. - Jestem przekonana, że powinniśmy dążyć do tego, by być od państwa niezależni. Państwo socjalistyczne musi nas kontrolować, a uzależnienie od socjalu jest formą kontroli, konserwowaniem określonego poziomu życia. Wierzę, że autonomia rodziny od państwa to najzdrowszy możliwy układ. Możliwość zarobienia na siebie, wychowania dzieci niezależnie od państwa to najlepsze co się może zdarzyć. Jetem zwolenniczką bonu edukacyjnego. Jestem za wycofaniem dotacji państwowych z organizacji społecznych - wtedy padłyby agendy LGBT, feministyczne i inne. Zostałyby organizacje takie jak nasza pro-life. Normalny człowiek nie identyfikuje się z paradą dewiantów. Nie znam osoby, która w porywie serca wpłaciłaby im 50 zł na ich organizację. Jestem za tym, by ludzie mieli dzieci, rodzina była niezależna od państwa, rodzice decydowali o dzieciach, mieli prawo ochronić je przed patologiami. Państwo boi się silnego obywatela, traktuje go jako zagrożenia, a nie jak bogactwo.
Kaja Godek podkreśliła, że program 500 plus funkcjonował jako prodemograficzny tylko w przekazie propagandowym.
- Chodziło o to, by udzie widzieli państwo jako dobrego wujka, który daje. Żeby dostać 500 zł trzeba wpłacić 619 zł do budżetu. To, co buduje rodzinę to zostawienie jej pieniędzy, które ona zarobi - mówiła kandydatka. - Ludzie nie zakładają rodzin, nie mają dzieci, bo nie mają gdzie mieszkać. Może część ludzi myśli, że bez dzieci jest wygodniej, można robić karierę. Ale to styl myślenia raczej „warszawki”. W większości ludzie napotykają przeszkody ekonomiczne. Wyż demograficzny jest w Wielkiej Brytanii, bo tu ci ludzie nie mogli sobie ułożyć życia. Nie mają do czego wrócić. Polski rząd zastawiania się jak zabezpieczyć Polaków na wyspach, a nie jak ściągnąć ich z powrotem. Powinniśmy jako państwo przestać utrudniać ludziom życie.
- Rząd PiS chce wprost kupić wyborców, to jest taki typ rozdawnictwa. Nikt nie pokazał w rządzie bilansu zysków i strat tych programów, bo ich to nie obchodzi - dodał Marek Szewczyk.
J.P.


Komentarze

Dodane przez roma, w dniu 16.05.2019 r., godz. 16.14
Prosty wybór - lista nr 1, poz. 1 - dziewczyna wie co mówi.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.05.2019 r., godz. 16.12
Raczej mówi co wie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.05.2019 r., godz. 16.39
Tylko całkowity zakaz aborcji i całkowity nakaz chodzenia co niedzielę do kościoła sprawi, że Polacy wrócą z Wielkiej Brytanii. tylko, że na to się nie zanosi (w Wielkiej Brytanii oczywiście). :):):).
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2019 r., godz. 07.43
a to nie jest ta babka co chce "upaństwowić" wszystkie macice wolnych kobiet?
Dodane przez gs, w dniu 18.05.2019 r., godz. 11.23
Powinno być "Państwo boi się wykształconego obywatela"
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2019 r., godz. 11.34
Silne państwo nie boi się ani silnego, ani wykształconego obywatela. Tylko teoretyczne państwo wszystkiego się boi i oddaje się ręce obcych mocarstw.
Wolność kocham i rozumiem Wolności oddać nie umiem ...
Dodane przez Wolnościowiec, w dniu 19.05.2019 r., godz. 00.31
Niskie podatki, proste prawo, mała biurokracja. Tego chce Konfederacja, czyli czegoś przeciwnego niż POPiS, którego rządy doprowadziły do masowej emigracji i powolnego wymierania Polaków. Więcej wolności może uwolnić nasz potencjał, ale rządzą nami albo głupcy, albo ci którym na tym nie zależy, a wręcz przeciwnie chcą żebyśmy byli kolonią UE czy USA. Niektórzy zostali tak zblatowani przez poprzedni ustrój, że nie wyobrażają sobie innego życia niż jako państwowy niewolnik. Dlatego być może upłynie jeszcze trochę wody w Wiśle, zanim nowe pokolenie, pozbawione komunistycznego bagażu wybije się na wolność i ustanowi wolną Polskę. Oby nastąpiło to jak najszybciej!
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2019 r., godz. 10.08
Następny twór, który obiecuje Polakom złote góry przed wyborami. Po wyborach na szczaw i mirabelki.
Jedyna alternatywa
Dodane przez Tomasz Sieńkowski, w dniu 19.05.2019 r., godz. 10.42
Na ten moment Konfederacja jest jedynym możliwym wyborem dla prawicowego wyborcy. Tam gdzie PiS kluczy w ważnych sprawach takich jak ustawa 447, polityka wobec Brukseli, aborcja, repatrianci, obniżenie podatków... przychodzi Konfederacja i mówi "sprawdzam". Niestety PiS sprzedał całą swoją ideę byle tylko kupić głos wyborcy. Szczególnie metody blokowania Konfederacji w publicznych mediach odbiją mu się czkawką. I dobrze.
Dodane przez Kargul, w dniu 19.05.2019 r., godz. 12.06
Nawet jeśli ta Pani mówi co wie, to ciekawe są źródła jej wiedzy. Jak sama kiedyś stwierdziła, wiedzę o aborcji czerpała z filmu Patryka Vegi"Botoks" - co dla liderki ruchu antyaborcyjnego jest ośmieszające i żenujące. Gdy Prezydent Warszawy zapowiedział w warszawskich szkołach zajęcia o mowie nienawiści, uznała to za działania o charakterze pedofilskim. Konfederacja a w niej Liroy, Braun, Ruch Narodowy, Jakubiak, Korwin, Godek. "Piorunujące" zestawienie... Ilu głosujących obywateli się na to nabierze?
sondaż
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2019 r., godz. 16.44
Sondaż przeprowadzony przez Agencję Analityki Sportowej Sport Analytics wraz z portalem 12zawodnik.pl, w ktorym wzięło udział 12 tys. kibiców wskazał, że Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy wśród kibiców ma poparcie wynoszące aż 52,7 proc. To miażdżąca przewaga nad wszystkimi innymi.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2019 r., godz. 16.49
A świstak siedzi i zawija w sreberka.
Dodane przez Zołza, w dniu 20.05.2019 r., godz. 01.29
Macie moje poparcie. Dosyć sługusów żydowskich z PO-PiS.
Do Kargula. Nie manipuluj!
Dodane przez Adam, w dniu 20.05.2019 r., godz. 02.14
Tak wyglądało w rzeczywistości czerpanie wiedzy: "Co osiem godzin gdzieś w szpitalu duszą przedwczesnym porodem środkami farmakologicznymi dziecko. To, co widzieliśmy w "Botoksie" Patryka Vegi, ta scena, kiedy dziecko kilkanaście godzin umiera odłożone na tackę, notorycznie dzieje się w szpitalach. W tej chwili gdzieś też to się dzieje" – stwierdziła Kaja Godek.
Dodane przez gość, w dniu 20.05.2019 r., godz. 08.58
Głosowanie na coś wirtualnego, bez sensownych struktur i na podstawie pospolitego ruszenia jest bez sensu. Konfederacja to jest komitet jednego tematu jak z drugiej strony mająca w oczach histerię Wiosna. Z tymi samymi cwaniakami jak JKM i kilku wyznawców w Wyszkowie. Panie Sieńkowski, was Narodowców w Wyszkowie nie ma, rozeszliście się do PiS albo założyliście własne rodziny i zniknęliście politycznie. A kto najbardziej wspiera rodziny, Zjednoczona Prawica z PiS na czele, wcześniej wszyscy dogadzali elytom. Realne rządzenie obcina nieraz skrzydła i pozwala rozwiązywać sprawy przyziemne a przy ataku z wewnątrz i zewnątrz nie można uprawiać polityki zbyt ostrej bo to i tak nie przynosi żadnego efektu. Nie da się przez kilka lat wyprostować wieloletnich zaniedbań. Idziemy może powoli, może nieraz się cofamy, zbyt wiele jest nieraz socjalizmu zamiast solidaryzmu ale poruszamy się do przodu. Tzw Konfederacja mówi zróbmy rozwalankę i TerazKMy. Niech JKM szuka frajerów w innym państwie, niczym się nie różnią wyznawcy JKM i wyznawcy Biedronia i Szojring, ta sama agresja i prostackie banały. Jeśli myślicie, że kibice sportowi, kibole, są tacy prymitywni, że łykną waszą płytką propagandę to się głęboko myliście. Chcą jak inni wejść na wyższy poziom życia, cieszyć się nim a nie umierać za kilku ideologów, cwaniaków, którzy chcą ich nakręcić przeciwko Polsce.
Głupich nie sieją, sami się rodzą.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2019 r., godz. 10.30
Polacy nie są skłonni do wojen religijnych czy państwa wyznaniowego i PiS to dobrze zrozumiał. Jesteśmy katolikami, chrześcijanami, ale swojej wiary, religii nie chcemy narzucać inaczej myślącym Polakom. Po chwilowym zauroczeniu niewierzący także odrzucili wygłupy palikociarni. Widziałem już rządy tych liberałów, wolnościowców z KLD jak dawali z kasy państwowej swojej elicie prawniczej,sądowniczej, kultury i sztuki, mediom lewackim i liberalnym itp. Korwin Mikke nie dużo lepszy, lekka praca, cięższą się nie zhańbił a ZUS zamienił na KRUS, żeby mniej płacić. W PE też kilka lat przesiedział, kilka bon motów wypowiedział i zdegustowany z zasiadania w PE zrezygnował. Teraz znowu startuje ? Po co ? Pani Kaja Godek taka niezależna od PiS, tak się skarży na nich, ale w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa zasiada, spółki PZL-WZM od 2015 roku a więc to nie przelotny flirt. A liberał Jarosz to czym się zajmuje, może pracą się nie hańbi. Z dala to wszystko ładnie wygląda a jak się przyjrzeć bliżej to wszystko robi się mało interesujące. Człowiek rodzi się głupi, a mądrość zdobywa z wiekiem. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na pozyskiwanie wiedzy pozostaje głupi przez całe swoje życie. Mam na liście PiS z kogo wybrać więc nie robię z siebie jeszcze większego naiwniaka.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2019 r., godz. 19.54
PiS kontra Konfederacja. PiS dwoi się i troją, aby wyciszyć ustawę 447. Robią to dla złotówek czy dla szekli?
447
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2019 r., godz. 20.04
dwadzieścia trzy tysiące ludzi protestowało 11 maja w Warszawie w Marszu STOP 447 przeciwko amerykańskiej ustawie wspierającej bezprawne roszczenia organizacji żydowskich wobec Polski. Następny Marsz STOP 477 w październiku, już wiadomo, że będzie jeszcze więcej ludzi. Polacy się budzą. A Konfederacja dyscyplinuje PiS. Ujawnienie poufnej notatki przez Stanisława Michalkiewicza zmusiło władze do jednoznacznych deklaracji. Brawo Konfederacja.
konfederat
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2019 r., godz. 21.09
gdybym nie głosował na Konfederację, to zagłosowałbym na Schetyne, bo obiecał , że "Przed ręką sprawiedliwości żaden pedofil nie schowa się ani w kurii, ani w żadnej partii, ani w Sejmie". Ale mają skubańce schowki:) Gdyby nie afera taśmowa to PiS nie miałby szans. Kto pomógł PiS przejąć władzę? Jeden z redaktorów nazwał aferę taśmową "walka stronnictwa rosyjskiego ze stronnictwem pruskim".
Człowiek głupi się rodzi i głupi umiera jeśli PiSowską żydokomunę popiera.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2019 r., godz. 02.50
Im się należy bycie u żłoba, bo wiadomo, że świnie równiejsze są od innych. Wyznawców przekupują ich własnymi pieniędzmi, żeby tylko ich wybierali, ale o niecne sprawy jak ustawa 447 już nie pytali. Tajnie z Żydami dyskutują, licząc, że ich wyznawcy im to wybaczą i swoją krwawicę Naczelnikowi dadzą. Naczelnik cieszy się z wyznawców, a tym bardziej jego przyboczni, bo mogą dzięki ich głupocie robić duże interesy, kosztem ludzi, śmiejąc się z zaślepienia swoich wyborców. Tak więc idzie przekaz, szczególnie w TVPIS: głosujcie na nas PiSowscy wyznawcy, potrzebujemy mięsa armatniego i niewolników, a szampana na pewno wypijecie tyle, że naszymi ustami.
Dodane przez prawicowiec, w dniu 21.05.2019 r., godz. 08.56
Nie zmieniajcie tematu- co sobą reprezentuje Konfederacja ? Od Liroya, który ma poglądy typu Szojring i Biedroń, JKM, który zachowuje się jak Petru do Godek, która ma poglądy Marka Jurka, Mariana Piłki, którzy idą z Kukiz'15 czy Tarczyńskiego z PiS. Po co taki pojemny komitet, który nic nie ma do zaproponowania. A zachowanie Berkowicza w stosunku do posłanki Krupki z PiS jest skandaliczne, to nie jest polityka to jest dyskwalifikacja. 447 jest jak walka z Kościołem - dla niezorientowanych wyborców lub nie znających się na dyplomacji, a na wybory do PE chodzi mniej osób ale bardziej interesujących się polityką. Mnie nie interesuje wasza ideologia 447, przy której mało jaja nie zniesiecie.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2019 r., godz. 09.10
Skrajna prawica odnosi sukcesy w Europie bo pojawili się tam nieproszeni imigranci. W Polsce imigrantów z Afryki nie ma więc Konfederacja skupia się tylko na hasłach antysemickich. konfederacja to kontynuacja giertychowskiego LPR, która nic do polityki nie wniosła.
Dodane przez gość, w dniu 21.05.2019 r., godz. 11.11
I co ma robić PiS, na który będę głosował, ma przebić Konfederację, przejąć jej język i wywołać wojnę z Izraelem ? Oburza mnie wiele elementów zachowania Izraela, jestem wkurzony na 447, jestem wkurzony na politykę historyczną, która polega na pedagogice wstydu, ale PiS nie powinno się posunąć do rywalizacji z Konfederacją, kto bardziej obrazi Żydów. W jakim sensie to pomaga Polsce? Zależy mi, żeby Polska była silnym państwem. Czy Polska będzie silnym państwem jak będzie regularnie obrażać Żydów ? Ściganie się z Konfederacją jest drogą donikąd.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2019 r., godz. 11.28
Dwadzieścia trzy tysiące protestowało a kilkaset tysięcy szło w Marszu Niepodległości - nic z tego nie wynika bo narodowcy nie istnieją politycznie.
PiS PO to jedno zło.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2019 r., godz. 15.12
POPiS nas sprzedał za posadki w Brukseli. Teraz chcą nas sprzedać USraelowi. Dlatego trzeba skończyć z rządami cwaniaków z POPiS-u. Czas postawić na Konfederację. Nowa siła, patriotyczna, propolska.
dlaczego nie głosuję na PiS
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2019 r., godz. 15.20
Przeczytałem list dr.Mateusza Piskorskiego do Jarosława Kaczyńskiego zdaje się z 2016r a w nim jego autor napisał "zdaję sobie sprawę, że otoczony jest Pan ludźmi nierzadko miernymi intelektualnie i zepsutymi moralnie. ". To dla anomia z 10,30 , podobno taki oczytany i ma na listach PiS z kogo wybierać. Smacznego. Co do rad nadzorczych, to poczytaj może znajdziesz dlaczego Sobczak zasiada w radzie nadzorczej Mana Solid Invest. ale to z twojego wpisu anonimie najbardziej mi się podoba :"Jeżeli ktoś nie ma ochoty na pozyskiwanie wiedzy pozostaje głupi przez całe swoje życie" . Czytaj co najmniej 20 minut dziennie anonimie z 10.30.
Rady nadzorcze
Dodane przez Krzysiek, w dniu 21.05.2019 r., godz. 22.49
Nie tylko Mana Solid Invest jeszcze Wars
Słabe to było.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2019 r., godz. 08.45
Też znalazłeś sobie autorytet - dr. Mateusz Piskorski, oskarżany o szpiegostwo, chyba na rzecz Rosji. Dziwnym trafem jego żona (albo była żona) jest wyszkowską radną Rady Powiatu z listy .... Prawa i Sprawiedliwości. Ha ha ha. Wcześniej kandydowała z poparcia tej formacji na Wójta jednej z gmin naszego powiatu, więc to nie przelotna znajomość. Daruj sobie to moralizowanie i zagłosuj na sensowną partię. Nie wypowiadam się o strukturze PiS w Wyszkowie bo to nie ten czas ale nie słyszałem o żadnej formacji Konfederacja w naszym powiecie.
A w Polsce biją AfroAmerykanów.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2019 r., godz. 09.11
Proszę cię. To, że Kaja Godek jest w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa, które nadzoruje rząd PiS a wy piszecie PiS PO jedno zło, albo nie głosuję na PiS to typowa schizofrenia. Co mnie obchodzi jakiś Sobczak ?
Internet nie zapomina.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2019 r., godz. 09.50
Ważna prośba - komentatorzy Wyszkowiaka są dobrze zorientowani i nie wciskajcie konfederaci KITU na tym forum, bo się ośmieszacie.
bajka o tym jak prawo wprowadza sprawiedliwość...
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2019 r., godz. 10.23
Będę głosował na Konfederację, żeby PiS poczuł, że władza którą zdobyli oszukując mnie i wielu innych, może wymknąć się im z rąk. I żeby wszyscy politycy zobaczyli, że – oszustwo wyborcze nie popłaca, bo kończy się utratą władzy. Trzeba okiełznać starych cyników z PiS.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2019 r., godz. 10.25
Jak sępy krążą nad padliną. Robi się ruch przed wyborami, wcześniej jakby byli "rozpuszczeni we mgle".
jakiś Sobczak?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2019 r., godz. 10.28
Anonimie 8.45 - nie taka była:) Zatrzymany za PiS, żona robi karierę w PiS... wyłącz TVPiS, wyłącz TVN - włącz myślenie.
"Te nagrody nam się należały!" - premier Beata Szydło, a inni niech jedzą szczaw i mirabelki?
Dodane przez Konfederata, w dniu 22.05.2019 r., godz. 11.19
Anonimie PiS nie jest sensowną partią. To Populizm i Socjalizm okraszony czołobitnością w stosunku do USIzraela i Niemiec (UE). W sprawach istotnych niczym się nie różni od Platformy Oszustów. Dlatego PiS PO to jedno zło! A struktury Konfederacji są i działają w Wyszkowie, co widać w samym mieście i okolicach.
A mnie obchodzi kto będzie nowym dyrektorem szpitala
Dodane przez Pielęgniarka, w dniu 22.05.2019 r., godz. 13.20
Czy starostwo ma już kandydata do kierowania szpitalem?
Dodane przez Wielka Polska, w dniu 22.05.2019 r., godz. 17.53
Wielka Polska to wielka sprawa. PiS to pookrągłostołowy zakalec. Tylko Konfederacja!
Przez takie partie jak Konfederacja PiS straci władzę
Dodane przez Rozsądny, w dniu 22.05.2019 r., godz. 19.42
Brunatnym zawsze było bliżej do Czerwonych. Całujcie w pierścień Tuska i Schetynę. I na wschód, jak Wasze godło. Moskwa nagrodzi lojalność.
Przez takie partie jak Konfederacja PiS straci władzę
Dodane przez Bartek, w dniu 23.05.2019 r., godz. 05.10
Panie Rozsądny, Ja mam taką nadzieję. Cieszę się, że w końcu dostrzegacie realne zagrożenie idące z naszej strony. W końcu przebija się prawdziwą propolska prawicowa sila na naszej scenie politycznej. Dość lewactwa i rozdawnictwa, pozwólcie człowiekowi godnie żyć nie zabierając ponad połowy w podatkach z wypracowanych uczciwie pieniędzy. Wtedy państwo nie będzie musiało nic "dawać" a człowiek nie będzie uzależniony od władzy, ale Wy właśnie tego się boicie. Kupujecie ludzi ich własnymi pieniędzmi. Na szczęście coraz mniej osób już się na to nabiera. Nie wspomnę już o prowadzeniu polityki zagranicznej. W czyim interesie Panie Rozsądny jest ona prowadzona, bo na pewno nie w interesie Polski. Boicie się, żeby tylko kogoś nie urazić nie myśląc kompletnie o konsekwencjach.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 10.41
Obiecać można nawet gruszki na wierzbie- znamy to od lat. Nareszcie ktoś wywiązuje się z obietnic. Z żadnych darowizn nie korzystam, jestem w grupie oddających nie biorących. Cieszę się, że moje pieniądze trafiają dla skazanych na szczaw i mirabelki, nie na ośmiorniczki i karpaczio z żubra.
pusty śmiech
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 11.40
na spotkaniu z Wojtunikiem koalicjanci PiS. Czy Pan Wojtunik jest świadomy, że wystawiono go na pośmiewisko? Oj słabo Wojtunik patrzysz na tą "panującą teraz propagandę" - słaby nos?
Schetyna o Konfederacji.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 11.51
Schetyna stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość boi się Konfederacji i chce z nią walczyć. –Zobaczyli, że zabierają im poparcie, że to już jest klika procent, a być może za chwilę kilkanaście procent – tłumaczył lider PO.
szok
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 11.56
Mało, kto wiedział, że słynna siedziba PiS na Nowogrodzkiej to własność izraelskiej firmy Metropol NH. To szokująca wiadomość. Izraelczycy nabyli tę nieruchomość w 2007 r. i właśnie teraz ją sprzedali.
zawód PiSem cz. 1
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 13.02
odpływ elektoratu PiS-u w stronę Konfederacji. kluczowy jest tutaj totalny zawód PiS-em przez jego ideowy elektorat, który bardzo na serio potraktował zapowiedzi o „wstawaniu z kolan”. Może i z kolan próbował wstać PiS ale padł na twarz.
zawód PiSem cz. 2
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 13.03
Przy Kaczyńskim pozostał słabo zorientowany politycznie elektorat socjalny, elektorat roszczeniowy, ten mniej zorientowany, który wierzy, że „rząd daje”, nie rozumiejąc, iż rząd pożycza pieniądze za granicą, uzależniając Polskę od zagranicy, i które to pożyczki ktoś kiedyś będzie musiał spłacić.
zawód PiSem cz. 3
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 13.04
PiS coraz bardziej upodabnia się do partii socjaldemokratycznych. To, co było w niej prawicowego przeszło pod sztandary Konfederacji.
Wielka Polska!
Dodane przez Wielka Chwała, w dniu 23.05.2019 r., godz. 14.51
Wielka Polska, Wielka Chwała, PiS niegodzien tego miana.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 16.12
Co niektórym to woda sodowa odbija, już nie raz odtrąbialiście, że zaraz będzie sukces JKM i jemu podobnych. Jesteście tylko, żeby zmobilizować elektorat PiS, żeby poszedł do wyborów i teraz wygrał wybory do PE, które nie są najważniejsze ale pozwolą pozytywnie rozpocząć następną kampanie do Sejmu i Senatu. Elektorat PiS, który jest na fali wznoszącej po raz kolejny idzie za Jarosławem, Beatką Szydło, Antkiem Macierewiczem, Mariuszem Kamińskim czy Zbyszkiem Ziobro lub Patrykiem Jakim a nie za cynikiem JKM i jego rodziną albo nieznanemu bliżej socjaliście Liroyowi. Liroy czy JKM a może Godek ma być liderem na prawicy? Śmiechu warte. Kto w to uwierzy musi się liczyć, że KE jak zwycięży nie będzie się cackać i zagoni Polaków do szparagów w Niemczech. O programach wspierających rodziny to można zapomnieć, oni mają innych zwolenników i kasty. Nie mówiąc o panoszących się gejach i walce z religią i wiarą. Nie wygadujcie głupot bo Adam Andruszkiewicz czy inni na prawicy swoje szanse u zjednoczonej prawicy dostają i cenią sobie z nami z współpracy. PiS w niedzielę może zwyciężyć, może mieć 2 europosłów w naszym okręgu jak pomożecie głosując na PiS. Przyjemnie być w zwycięskiej drużynie a nie w niszowym komitecie, który po porażce zacznie się kłócić i rozwalać od wewnątrz jak to zrobili w KUKIZ'15.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.05.2019 r., godz. 16.13
A myślałem, że większych durniów niż PIS niema, a jednak się myliłem.
Brzydzę się socjalizmem
Dodane przez Bartek, w dniu 23.05.2019 r., godz. 16.40
Proste, że Konfederacja będzie zabierała poparcie PiSowi, bo Konfederacja to prawdziwa partia prawicowa. Ludzie mają teraz wybór czy wolą partię, która udaje opcję prawicową, czy chcą żeby rzeczywiście rządziła prawica. PiS w tej chwili ani trochę nie jest dalej na lewo od KE. Tylko KE nie udaję, że nie są lewakami.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2019 r., godz. 17.05
Szkoda słów dla takiego błazna. Chyba specjalnie pójdę na wybory zagłosować na PiS ( choć za nimi nie przepadam). Tak mnie wk.....ją takie klakiery.
do forever
Dodane przez 11 punktów, w dniu 24.05.2019 r., godz. 00.53
...Przyjemnie być w zwycięskiej drużynie a nie w niszowym komitecie... Ty forever już fantazjowałeś nt. bycia w drużynie pięknej Joanny z PiS. Jak się okazuje, nie wszystko złoto, co się świeci. Zupełnie jak PiS.
PiS PO to jedno zło! A Polska racja to Konfederacja!
Dodane przez Adam, w dniu 24.05.2019 r., godz. 01.19
Podobno PiS będzie spędzał wieczór wyborczy pod ścianą płaczu? Prawda to? P.S. Za kilka lat słowo PISowiec będzie tak samo obraźliwe jak PZPRowiec.
Wielka Polska!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2019 r., godz. 08.26
Ustawa o IPN napisana w siedzibie mosadu, a pis dalej wstaje z kolan.
Dodane przez Adam, w dniu 24.05.2019 r., godz. 08.52
Konfederacja nie będzie zabierała głosów PiS bo nie dostanie się do PE. Jeszcze 5 lat temu przeszedł komitet Korwin Mikke ale obecny to taka zbieranina, że wolnościowcy rozłożą swe głosy na kilka komitetów i nikt się nie dostanie. Widać z tendencji, że dostanie się PiS, KE i antykościelna Wiosna. Nie ma co tracić głosu bo PiS i KE mają ugruntowane elektoraty, natomiast za nowość jest Biedroń i jego liberalna rewolucja kulturowa. Będzie niska frekwencja bo kampania była słaba a granie emocjami sprawiło, że przełączano na inne kanały. Nie dało się tego oglądać.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2019 r., godz. 09.36
Parę razy w życiu upadłem na d ...ę. Żeby głosować na tych z Konfederacji musiałbym choć raz upaść na głowę.
to jak z tym EURO PiS-ie
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2019 r., godz. 09.48
Jadwiga Wiśniewska podczas wczorajszej debaty wychwala euro. Europosłanka PiS powiedziała: że euro jest „gwarantem naszego wzrostu gospodarczego”. Żeby dowiedzieć się prawdy trzeba było debaty. No i są jakieś roszczenia. PiS w pełnej krasie.
PiS PO jednakowe zło!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2019 r., godz. 10.37
PiS dogaduje się za naszymi plecami z Żydami, żeby zapłacić im roszczenia za mienie bezspadkowe. PO zrobi to samo, co potwierdził jeden z kandydatów. Cały ten POPiS wciąga nas w orbitę Niemiec. Tylko Konfederacja jest propolska! Tu nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba POPiSowi pokazać czerwoną kartkę i oddać głos na Konfederację.
Wczoraj Moskwa dziś Bruksela niepodległość nam odbiera, a Żydzi chcą pieniędzy za mienie bezspadkowe.
Dodane przez Wyborca, w dniu 24.05.2019 r., godz. 11.36
POPiS to przyklepuje. Właśnie poseł R. Winnicki na konferencji prasowej potwierdził, że w ośrodku ABW w Emowie odbyło się spotkanie żydowskiej delegacji z PISowskimi sprzedawczykami. 447!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2019 r., godz. 11.54
Oj Korwinie, z kim ty się zadałeś, z chłopczykami jak berkowicz, który biega z jarmułką albo z bosakiem, który rozdaje gadżety. Gdzie ta wolność. Po co wygadywać głupoty jak Jarosław całą konwencję w Lubelskim poświęcił, że PiS nie zamieni Złotego na EURO. Naiwnych szukacie.
WIELKA POLSKA nie pisowska
Dodane przez Dum, w dniu 24.05.2019 r., godz. 12.15
Trzeba na głowę upaść żeby drugi raz oddać głos na pis. Nie rozliczył nikogo, nie zakończył sukcesem żadnej komisji śledczej. pis rozdaje pieniądze i robi swoje żydowskie szwindle.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2019 r., godz. 19.13
Wyznawcy Jarosława, ocknijcie się!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2019 r., godz. 21.35
Jarosław to nasz Napoleon i basta.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl