Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 lutego 2020 r., imieniny Anastazji, Gabrieli

25 lat kola PSOUU

(Zam: 15.05.2019 r., godz. 10.33)

Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym działa w Wyszkowie od 25 lat. Z tej okazji organizuje kilka wydarzeń, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim członków, rodziców osób niepełnosprawnych, podopiecznych.

28 maja w auli filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica o godz. 10.00 rozpocznie się konferencja „System wsparcia osób z niepełnosprawnościami – dobre praktyki”. W programie prelekcje:
- Wdrażanie w Polsce postanowień konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych (przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich)
- Samostanowienie osób z niepełnosprawnością intelektualną w świetle Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami a ubezwłasnowolnienie (prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną)
- Dorosłość osób z niepełnosprawnością intelektualną – perspektywa self-adwokatów (self-adwokaci z Warsztatów Terapii Zajęciowej)
- Kierunki rozwoju systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami w Polsce (przedstawiciel pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych i PFRON)
- Kompleksowy system wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na podstawie doświadczeń PSONI.
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.
3 czerwca o godz. 10.00 w kościele parafii pw. św. Wojciecha zaplanowana jest msza jubileuszowa z oprawą liturgiczną osób z niepełnosprawnością intelektualną, członków rodzin, pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.
Gala jubileuszowa „Tu jest nasz dom” odbędzie się 4 czerwca o godz. 10.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. W programie: prezentacja dorobku wyszkowskiego koła PSOUU, występy artystyczne, wystąpienia gości, tort jubileuszowy, wystawa fotograficzna „Nasze pasje – nasz świat”.
Misją stowarzyszenia jest dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie, a także wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza w ich gotowości niesienia pomocy innym. Koło PSOUU prowadzi w Wyszkowie trzy placówki – Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy.
J.P.

Komentarze

Dodane przez rodzic, w dniu 15.05.2019 r., godz. 11.25
Pozdrowienia i kolejnych jubileuszy dla kola PSOUU i Jej przewodniczącej Urszuli Mikołajczyk życzy rodzic

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl