Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

W poniedziałek marsz poparcia dla nauczycieli

(Zam: 13.04.2019 r., godz. 11.00)

W ten sposób pedagodzy i osoby wspierające ich strajk chcą zamanifestować swoją jedność i determinację w walce o realizację nauczycielskich postulatów. Zbiórka odbędzie się 15 kwietnia w parku miejskim w okolicach pomnika Cypriana Kamila Norwida.

W mediach społecznościowych powstało wydarzenie zatytułowane Marsz Poparcia Nauczycieli - w jego ramach chęć udziału zadeklarowały 123 osoby, zainteresowanych jest 278. „Marsz poparcia nauczycieli skierowany do społeczności Wyszkowa, okolic i wszystkich którzy stoją #muremzanauczycielami#strajknauczycieli. Spotkajmy się pod pomnikiem Cypriana Kamila Norwida o godzinie 19. Bądźmy razem wtedy się uda. Każdego ktoś kiedyś czegoś nauczył. To nasze motto, bądźmy razem. Siła w jedności” - apelują organizatorzy, którzy zachęcają do zabrania ze sobą flag i banerów.
Nauczyciele z Wyszkowa brali też udział w piątkowej manifestacji w Warszawie zorganizowanej na Placu Zamkowym, która była wyrazem poparcia dla strajku i postulatów kierowanych w stronę rządu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2019 r., godz. 11.33
przyjdą nauczyciele, ich rodziny i ci, którzy palili świeczki przed sądem
Dodane przez obserwator, w dniu 13.04.2019 r., godz. 12.19
Nauczyciele nie dajcie się rozgrywać politycznie Broniarzowi i spółce. Czy nie dziwi Was fakt, że strajk odbywa właśnie się tuż przed w y b o r a m i, zaś wcześniej Broniarz i spółka, jakoś specjalnie nie byli aktywni w Waszych sprawach. Nie dajcie się dalej rozgrywać, zwłaszcza, gdy jako oręża używa się niestety d z i e c i - a to nigdy nie powinno mieć miejsca.
Dodane przez roms, w dniu 13.04.2019 r., godz. 12.54
Skoro przy pomniku Norwida to warto zacytować tego wieszcza: Umiemy się tylko kłócić albo kochać, ale nie umiemy się różnić pięknie. Życzę nauczycielom aby każdy zarabiał tyle ile ile jest warta jego praca a tę najlepiej potrafiliby ocenić rodzice uczniów poprzez wprowadzenie bonów oświatowych. Żebranie o podwyżkę to sankcjonowanie układu służący-pan.
Dodane przez ...., w dniu 13.04.2019 r., godz. 13.32
Zgadzam się z obserwatorem.Ludzie nie dajcie się zwariować!!!Nauczyciel ,który nie był ze swoim uczniem w dniu egzaminu , nie ZASŁUGUJE na miano NAUCZYCIELA. Broniarz ma już zagwarantowane stanowisko, a wy???
Do posta obserwatora
Dodane przez Realista, w dniu 13.04.2019 r., godz. 14.04
Bardzo trafny komentarz, również tak uważam i coraz większą część społeczeństwa. Generalnie uważam że nauczyciel powinien zarabiać więcej ale Nauczyciele otrząśnijcie się - nic kosztem dzieci. Pokażcie że jesteście godni zawodu nauczyciela. Skłucacie się między sobą, urządzacie jakieś czarne powitania, przebieracie się za krowy - ludzie dzieci no to patrzą. Z jakim autorytetem stanieiesz potem przed dziećmi i młodzieżą. Nie zarabiam durzo a mam ukończoną niezłą uczelnię - niestety takie są realja w tym kraju ale nigdy nie upadnę tak nisko. Wielki szacun dla tych nauczycieli którzy stanęli do egzaminów i mimo szykan kolegów dobro dzieci jest dla nich najważniejsze.
Wyszkowski PIS jak SLD.
Dodane przez Czytelnik, w dniu 13.04.2019 r., godz. 14.20
Jeden z dyrektorów wyszkowskich szkół ponadpodstawowych były komunista, fachowiec od niszczenia szkolnictwa zawodowego teraz wraz ze swoją żoną cichaczem podsyca strajk w najróżniejszy ale zawsze perfidny sposób rozgrywając ludzi. Oczywiście wyszkowski PiS tego nie widzi, akceptuje a może nawet popiera. Szkoła ta podlega starostwu no wszystko jak na dłoni.
Do realisty
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.04.2019 r., godz. 16.08
Realisto, spójrz realnie na siebie i swoją "dobrą uczelnię", którą ukończyłeś. DuRZo to ciebie w niej nie nauczyli.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.04.2019 r., godz. 16.29
Zgadzam się że przyjdą na marsz nauczyciele z ich rodzinami. Nauczyciele pomyślcie jak spojrzycie na dzieci w szkołach. Dzieci widza w internecie co mówia nauczyciele, z jaka pogardą, widza muczenie krów i przezywanie nauczycieli niestrajkujących - łamistrajkami. To jest tragiczne. To nie jest etyczne postępowanie w tym zawodzie. Niektórzy muszą pomyśleć o zmianie zawodu.
Dodane przez Aga, w dniu 13.04.2019 r., godz. 19.33
No to przypominam pewną prośbę do strajkującej kasty nauczycieli. Proszę na szyi powiesić sobie dużą kartkę z czytelną kwotą jaką zarabiacie, ze wszystkimi dodatkami itp. Ilu z was się na to zdobędzie "honorowa" kasto? Zobaczymy te wasze "upokarzające" zarobki i sami ocenimy ich adekwatność.
Dodane przez Bezwstyd, w dniu 13.04.2019 r., godz. 22.40
Prawda o wyszkowskim nauczycielstwie -nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję. Aga wystarczy, że pójdzie i zda relacje. Nauczyciele wzięli uczniów za zakładników i z tym wszędzie się obnoszą. Trzeba mieć odwagę, żeby nie strajkować, przy tym elitarnym nauczycielstwie,które uległo propagandzie lewacko-liberalnej opozycji. Pani Justyno redaktorko, proszę uwiecznić elyte dokładnie, klatka po klatce. Na czyjś pogrzeb nikt nie przyszedł co zbudziło zdziwienie, bo miała tysiące znajomych na facebooku.
Dodane przez Bezwstyd, w dniu 13.04.2019 r., godz. 23.09
W Rzeszowie strajkujący nauczyciele nie wpuścili katechety do pokoju nauczycielskiego po klucz do WC.
Dodane przez Bezwstyd, w dniu 13.04.2019 r., godz. 23.11
Poruszające wyznanie nauczyciela z Podkarpacia: "Wysiadłem z autobusu Strajk na przystanku Dobro Ucznia"
Rz
Dodane przez Fox, w dniu 13.04.2019 r., godz. 23.58
Ciekawe czy Paniusie z Sp w Rzaśniku też rusza na marsz.
Nauczyciel stacza się na dno moralne.
Dodane przez Rodzice, w dniu 14.04.2019 r., godz. 07.34
'Prawda o wyszkowskim nauczycielstwie -nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję." W tym jednym zdaniu mamy wyjaśnienie przyczyn strajku i zachowanie się podczas strajku. Prywatne niby uczelnie rozbudziły ambicje dały papierek nie dały jednak wiedzy. Teraz nauczyciel podczas strajku zachowuje się jak komik na scenie choć bierze udział w zdarzeniu tragicznym. Krzywdzi dzieci swoich podopiecznych. Szanowni pseudo pedagodzy trwajcie tak dalej a nauczyciel spadnie na samo dno pod względem szacunku społecznego.
pop
Dodane przez wow, w dniu 14.04.2019 r., godz. 09.33
W innych państwach - to też wnioski z opracowań OECD - pensum jest często wyższe niż w Polsce (18 godzin lekcyjnych, czyli niespełna 14 zegarowych tygodniowo). Belgia, Włochy, Litwa, Rumunia - 18 godzin zegarowych. Holandia - 20. Francja 15-20. Niemcy 24-28. Bułgaria i Węgry - 22-26. Czechy - 17. Łotwa - 21. Słowacja - 22. Przy prawie 14 godzinach zegarowych pensum w Polsce, inne państwa stawiają większe wymagania nauczycielom jeśli chodzi o czas "przy tablicy".
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2019 r., godz. 10.31
nie wszystkie szkoły zadeklarowały strajk, ale jak będzie wywalczona podwyżka, na "świński ryj", wszyscy się poczęstują oczywiście
Nauczyciel mądry i ponad podziałami politycznym.
Dodane przez Nauczyciel, w dniu 14.04.2019 r., godz. 10.44
Kochani nauczyciele - Koleżanki i Koledzy. Jestem emerytowanym nauczycielem i patrzę z dystansu na to co się dzieje. Strajkowałem w 1993 roku i zdaje się że wiem co czujecie. Po kilku dniach strajku i braku dzieci i młodzieży zaczyna ogarniać nostalgia i brak wiary w sens tego co się robi. Obok Was jest wielu doradców ale oni na tym nic nie tracą. Wręcz przeciwnie Wasz strajk jest im potrzebny do wilczego awansu a nauczycieli jak zwykle pozostawią samych sobie najczęściej jako przegranych. Pierwsze wynagrodzenie po strajku przyczyni się jeszcze do większego zwątpienia w sens waszego protestu. Politycy jak zwykle nauczycieli potraktują jako trampolinę do awansu a Was pozostawią samych sobie. Nie warto zostawiać dzieci, nie warto ich krzywdzić brakiem egzaminów. Strajkujcie jeśli uważacie to za słuszne ale jednocześnie zajmijcie się tymi którzy potrzebują waszej pomocy i opieki, tymi którzy czekali na te egzaminy. Dobrze byłoby być ponad małostkowością tych zacietrzewionych przywódców mających swoje cele ale na pewno tym celem nie jest to dobro nauczyciela. Swoim postępowaniem nie zaprzeczajcie swojej misji i powołaniu. A już nie przeistaczajcie się w "krowę ni świnię" jak to czyni część nauczycieli gdzie indziej na szczęście nie w Wyszkowie. Wasze dobre relacje z rodzicami i dziećmi to Wasz najważniejszy atut w tej trudnej chwili.
Dodane przez Marta, w dniu 14.04.2019 r., godz. 12.49
Bardzo dziękuję pani NAuczycielce ponad podziałami za te mądre słowa. Niech będą przykładem dla innych nauczycieli.
gorszy sort
Dodane przez Belfer, w dniu 14.04.2019 r., godz. 16.41
Żenujące są te wpisy fałszywych przyjaciół. Może nie umiemy palić opon, może nie umiemy robić zadym, ale tę walkę wygramy. Przeszkadza Wam, że piętnujemy łamistrajków, którzy zostawili w potrzebie swoich kolegów i koleżanki, że jesteśmy wkurzeni prowokacją "świnia+"? Boicie się naszego jutrzejszego marszu? Macie racje, macie się czego bać. Upokorzony, biedny nauczyciel ma już tylko jedno wyjście-strajk!
Nauczycielu nie krzywdź dzieci!
Dodane przez Rodzic., w dniu 14.04.2019 r., godz. 18.50
Wyszkowski Nauczycielu nie krzywdź dzieci odbierając im prawo do egzaminów!!!!!!! Gdy strajk się skończy- a kiedyś się skończy - będziesz im mógł popatrzeć w oczy?????
Do Oli
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2019 r., godz. 20.15
A Ty za jaki " ryj " dostajesz wynagrodzenie? A może nie za ryj a za d...
Do Belfer
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2019 r., godz. 21.30
Masz wyjście - zmień profesje . Nauczycieli awanturników nie chcemy . Ciągle tylko słyszę o podwyżkach dla nauczycieli - rzygać już się od tego chce
Dodane przez obiektywny, w dniu 14.04.2019 r., godz. 23.06
Czytając te komentarze , patrzę ile miłości i współczucia się z nich wylewa. Jedni z partii katolickiej - proszą "kulturalnie" swych znajomych wracajcie do pracy. Drudzy heretycy - nie wracajcie, strajkujcie. No cóż - człowiek człowiekowi wilkiem i kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień. Jeśli jesteście tacy wspaniali poszukajcie w necie ile pracuje polski nauczyciel ( wiarygodne badania przeprowadzone na polecenie rządu , które nie zostały nigdy nie przedstawione. Nie zaglądajcie do cudzych portfeli , bo inni zajrzą Wam. Zastanów się zanim kogoś wyzwiesz, obrazisz. Reasumując i idąc tokiem rozumowania niektórych - pani z wiadomości bierze 40 tys. za pół godziny pracy, strażak ( przepraszam , szanuję Was i nic do Was nie mam) nie codziennie gasi pożar, policjant , nie łapie przestępców, rodzic nie przez cały dzień opiekuje się swym dzieckiem itd. itp. Pozdrawiam. Na hejty nie odpowiadam i osoby piszące niech się zastanowią co piszą , bo to może ich dotyczyć również.
Dodane przez WWY, w dniu 14.04.2019 r., godz. 23.09
Powiedzmy sobie prawdę, to nie będzie marsz poparcia dla "nauczycieli", to będzie marsz hańby. Co do pieniędzy na krowy i świnie, to to, że POlitycy świadomie i cynicznie przeinaczają fakty, to wiadomo. Pytanie tylko, czy "nauczyciele" również robią to z pełną premedytacją w walce o jeszcze większe pieniądze, czy są tak samo "inteligentni" jak kodomici zbierający się na spędach w "walce o wolność i demokrację", i nie rozumieją skąd i dlaczego miałyby być te dopłaty o których mówił JK.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.04.2019 r., godz. 23.45
Pierwszymi, którzy powinni sobie zrobić rachunek sumienia i puknąć się w głowę to nauczyciele wychowania fizycznego -Wydać polecenie , a potem stać patrzeć i rządać za to podwyżki, to szczyt hipokryzji . A Ty panie Andrzeju G .powinieneś się Pan wstydzić! Dopiero co pan zaczął pracę w tym zawodzie a już pan strajkuje . Z całym szacunkiem ale większość nauczycieli to osoby po byle jakich zaocznych studiach.
hejt
Dodane przez nauczyciel, w dniu 15.04.2019 r., godz. 00.24
kto wypisuje takie rzeczy? chrześcijanin?katolik?
Do belfer
Dodane przez Marta, w dniu 15.04.2019 r., godz. 07.39
Marsz na mnie nie zrobi wrażenia. Wiem że będzie dużo ludzi a to dlatego że w całym powiecie nauczycieli jest bardzo dużo plus do tego dojda całe ich rodziny. Także w żadnym mieście wrażenia nie robi na mnie taki marsz. Widzę bardzo dokładnie co dzieje się w kręgu nauczycieli: sami oni wątpią w sens tego strajku ale boją się zrezygnować ze względu na wyśmianie kolegów. Bardzo dużo nauczycieli jest na zwolnieniu lekarskim.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.04.2019 r., godz. 09.00
Marta, wydawało się, że żyjemy w kraju demokratycznym od kilku ładnych lat, a tu nie! Dajżesz nauczycielom możliwość podejmowania autonomicznych decyzji i zaprzestań gdybań kasandrycznych - osoby dorosłe podejmują decyzje sami, tak jest - jest decyzja o strajku i to uszanuj, jak masz inne zdanie to dziób na kłódkę - pokaż mi jednego niezadowolonego ucznia, który wyrywa się do szkoły - egzaminy są, matury poczekamy, zobaczymy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.04.2019 r., godz. 09.07
Ci na zwolnieniach to taka bardziej tchórzliwa wersja łamistrajka. Podwyżkę by chcieli, ale na krzywy ryj.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.04.2019 r., godz. 10.06
tylko świeczek niech nie pozapominają.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.04.2019 r., godz. 10.22
Sławomir Broniarz, prezes ZNP w rozmowie z Radiem ZET przyznał, że zarabia 12 tysięcy złotych brutto miesięcznie.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.04.2019 r., godz. 10.39
Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wskazuje, że przystępujący do strajku nauczyciele muszą liczyć się z konsekwencjami. Ostrzeżono również samorządowców, aby nie próbowali wpłacać strajkującym nauczycielom wynagrodzenia innymi metodami. Jak wskazano, będzie to "naruszenie dyscypliny finansów publicznych", które "wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności z tego tytułu”. A Broniarz wypłatę dostanie?
nie zaglądajcie do cudzych portfeli...
Dodane przez Katolik zdroworozsądkowy, w dniu 15.04.2019 r., godz. 12.21
Jak nauczyciel będzie pracował w prywatniej niedotowanej placówce, nie będzie mnie interesowała jego kieszeń. Kiedy mowa o budżetówce, każdy podatnik ma prawo wiedzieć jak wydawane są jego pieniądze. Jak się ta zasada nie podoba nauczycielom, niech wezmą kredyt we własną kieszeń i zmienią pracę, wyjadą na zmywak do Londynu. Nikogo ta kieszeń nie będzie już interesowała. I do nauczyciela od hejtu. Jacy to miłosierni nauczyciele nie pozwalają katechecie skorzystać z sanitariatu w czasie strajku?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.04.2019 r., godz. 13.16
Gdyby były prywatne szkoły pewnie większość tych " dobrych inaczej", syrajkujących nauczycieli nie znalazło by pracy.
do katolika
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.04.2019 r., godz. 13.18
Katoliku, a ja sobie nie życzę, żeby państwo dotowało Kościół Katolicki corocznie sumą 19 miliardów zł. Jak masz chęć tam chodzić i słuchać księży to za to zapłać z własnej kieszeni a nie z mojej np.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.04.2019 r., godz. 20.14
brawo dla uczestników marszu-protestu -
Honor sprzedany
Dodane przez Słabo, w dniu 16.04.2019 r., godz. 16.50
Wiocha i beneficjenci. Słabo to wszystko wygląda, a i poparcie drastycznie maleje. Nauczyciele zdradzili ślubowanie i będą musieli z tym żyć.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl