Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

"Pola nadziei" w najbliższą niedzielę

(Zam: 12.04.2019 r., godz. 12.12)

Po raz dziesiąty 14 kwietnia na terenie naszego powiatu odbędzie się akcja charytatywna „Pola nadziei”. Wolontariusze rozdający żonkile, ubrani w żółte koszulki na terenie kościołów będą zbierać pieniądze na rzecz działającego w Wyszkowie Hospicjum Domowego Caritas.

Wielkanoc i okres ją poprzedzający to czas refleksji nad życiem, śmiercią. Dotykamy spraw, które być może na co dzień nie zaprzątają naszej uwagi. W tym okresie warto też pomyśleć o cierpiących. Hospicjum Domowe Caritas działające w parafii św. Wojciecha niesie pomoc i udziela opieki nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. Jego pracownicy zwalczają ból cierpiących i inne objawy somatyczne. Hospicjum zajmuje się także wsparciem psychicznym i duchowym. Zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską, duchową w domach chorych, przekazując także sprzęt medyczny.
Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Wyszkowa co roku organizuje zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjum zatytułowane „Pola nadziei”. Analizując potrzeby, przekazuje pieniądze głównie na zakup sprzętu takiego jak łóżka, materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu.
Pierwsze akcje polegały na sadzeniu żonkili w różnych miejscach Wyszkowa i zbieraniu kwiatów wiosną - wolontariusze przekazują je wrzucającym datki do puszek jako symbol m.in. nadziei i pamięci.
Dziś, po dziesięciu latach, akcja rozrosła się na niemal cały powiat, skupia nie tylko członków stowarzyszenia, ale przede wszystkim wolontariuszy, młode osoby chcące pomagać. W ubiegłym roku w ramach „Pól nadziei” pracowało ok. 200 wolontariuszy wywodzących się z lokalnych środowisk, szkół.
Tym razem zbiórkę pieniędzy będą prowadzić 14 kwietnia przed kościołami (głównie po mszach świętych). W tym roku akcję zaplanowano przy kościołach wyszkowskich parafii pw. św. Idziego, św. Wojciecha (w tym także kaplica w Gulczewie), Św. Rodziny, Marki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. Zbiórka ma się odbyć także w parafiach w Lucynowie Dużym, Leszczydole-Nowinach, Brańszczyku, Porębie, Białymbłocie, Długosiodle, Porządziu, Rząśniku, Woli Mystkowskiej, Somiance, Niegowie, Mostówce. W większości kościołów w minioną niedzielę księża odczytali komunikat informujący o zbiórce pieniędzy i zawierający prośbę o wsparcie.
- Akcja została przyjęta z bardzo dużym pozytywnym odzewem, proboszczowie są otwarci na tę inicjatywę - podkreśla prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa Adam Mróz. - Liczy każdy się grosz. Dziś tego nie wiemy, nie zastanawiamy się być może nad tym, ale wielu z nas będzie potrzebowało podobnej pomocy do tej, jaką udziela hospicjum domowe. Tym bardziej pomoc mieszkańców i ich udział w zbiórce są bezcenne.
Adam Mróz podkreśla, że „Pola nadziei” mają wymiar nie tylko charytatywny, ale też edukacyjny.
- Młodzież wspierająca akcję ma autentyczny zapał do pomocy. Dla nas bezcenna jest ofiarność osób, które wrzucają pieniądze, ale też współpraca z młodzieżą, która dostrzega osoby chore, cierpiące, ich potrzeby. Jesteśmy dumni z tej akcji i z faktu, że możemy ją kontynuować.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl