Rhinos nie sprostali Armii

(Zam: 10.04.2019 r., godz. 09.22)

Wyszkowscy Rhinos wracają z Poznania na tarczy. W 3. kolejce rozgrywek LFA 1 Nosorożce przegrały z Armią Poznań 10:21. To już, niestety, trzecia porażka drużyny w tym sezonie.
Spotkanie Armia Poznań – Rhinos Wyszków zostało rozegrane w niedzielę 7 kwietnia na stadionie Golęcin w stolicy Wielkopolski. Nieznacznym faworytem meczu byli gospodarze, którzy do starcia z Rhinos przystępowali po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Rhinos, jak do tej pory, nie wygrali jeszcze spotkania w sezonie 2019. Wyszkowianie nie składali jednak broni, rywal wydawał się jak najbardziej w zasięgu walecznej drużyny trenera Almana.
W pierwszej kwarcie spotkania brakowało spektakularnych akcji ofensywnych. Oba zespoły skupiły się na defensywie, skutecznie uniemożliwiając zdobywanie punktów przeciwnikom. Drugą kwartę lepiej rozpoczęli futboliści z Wyszkowa. Przyłożenie autorstwa Dominika Buczka podwyższył Michał Dąbkowski i Rhinos prowadzili 7:0. Rywale dość szybko wyrównali na 7:7 po touchdownie z podwyższeniem za jeden punkt, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy powtórzyli ten wyczyn. Armia na półmetku spotkania prowadziła 14:7. W drugiej odsłonie Rhinos starali się odrabiać straty, jednak defensywa rywali stanowiła istny monolit. Nadzieję na dobry wynik przywrócił jeszcze wyszkowianom Dąbkowski, który zdobył trzy punkty udanym kopnięciem z pola. W czwartej kwarcie rywale zanotowali swoje trzecie przyłożenie, po raz trzeci udanie podwyższając je za jeden punkt. Tym samym wynik meczu został ustalony na 21:10.
Armia Poznań – Rhinos Wyszków 21:10 (0:0, 14:7, 0:0, 7:3)
W najbliższej kolejce Rhinos pauzują. Do gry w LFA 1 wyszkowskie Nosorożce powrócą wyjazdowym starciem z Watahą Zielona Góra, które odbędzie się 27 kwietnia.