Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Strajk

(Zam: 08.04.2019 r., godz. 14.23)

Zdecydowana większość uczniów 8 kwietnia nie przyszła do szkół podległych samorządowi powiatowemu i gminie Wyszków. Ci, którzy się do nich udali, mają zapewnioną opiekę. Pierwszy dzień strajku przebiega jak na razie spokojnie.

Wśród placówek powiatowych do strajku nie przystąpił Zespół Szkół w Długosiodle. W przypadku placówek gminny Wyszków nie strajkują przedszkole na 2, 7 i 9.
Pozostałe biorą udział w akcji strajkowej. Są w Wyszkowie szkoły, do których dziś rano nie przyszedł żaden uczeń. Tym, którzy udali się do nich (w zależności od placówki zjawiło się od kilku do kilkudziesięciu uczniów) zapewniono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Część nauczycieli nie przystąpiła do strajku.
Środowisko nauczycielskie, dyrektorzy szkół, będący formalnie stroną sporu, jak i samorządy czekają przede wszystkim na rezultat rozmów pomiędzy Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a rządem.
J.P.
Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”


Komentarze

Strajk
Dodane przez Piotr, w dniu 08.04.2019 r., godz. 14.52
No cóż, są i tacy co uznali że pierwszeństwo mają krowy i świniaki. Może to i racja
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.04.2019 r., godz. 15.13
od krowy 500+, od świni 100+, a skąd zwierzaki mają na to brać? ano od "zgniłej UE" się spodziewa rząd dostać, tak to prostu - widać PiS nadal nie rozumie, że UE to nie darmowy dyskont
Dodane przez ..., w dniu 08.04.2019 r., godz. 15.49
Patrze na tych nauczycieli, kodowca Broniarza i coraz mniej mnie te krowy i swinie dziwią...
Dodane przez Anonim, w dniu 08.04.2019 r., godz. 15.51
Uczniowie powinni zastrajkowac i przestać chodzić do szkoły, a nauczyciele do łopaty i biedronki na kasę. W dobie Internetu sami zdobędą wiedzę, bo patrząc na pracę niektórych nauczycieli to i tak nic uczniowie z lekcji nie wynoszą
Strajk
Dodane przez Gosia, w dniu 08.04.2019 r., godz. 16.30
Czemu nauczyciele w wakacje nie strajkowali ,tylko w roku szkolnym w trakcie egzaminu..Później dzieci będę poganiać z materiałem.
Dodane przez anonim, w dniu 08.04.2019 r., godz. 16.36
Jeżeli nauczyciele w dniu egzaminów podtrzymają swoje decyzje o aktywnym udziale w strajku, to siłą rzeczy są one zagrożone - przyznał w rozmowie z Polsat News szef ZNP Sławomir Broniarz.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.04.2019 r., godz. 18.17
Uczniowie zachwyceni. Są wychowani w duchu, że nie warto się uczyć. Tylko nieliczni uczą się dla zdobycia wiedzy. Aby dostać dobrą pracę będą musieli wyprowadzić się z Wyszkowa, bo tutaj to na magazyny lub na kasę.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.04.2019 r., godz. 18.18
Przy aktualnym poziomie tzw nauczania ten strajk może okazać się nawet korzystny dla uczniów. Uczniowi-tzw głąbowi jest wszystko jedno,zdolny natomiast i tak musi korzystac z całego sytemu korków i innych "douczek", więc bedzie mógł skoncentrować się na tym co go interesuje.Słucham wypowiedzi nauczycieli w TVN i większość z nich z takim słownictwem i poziomem wiedzy ogólnej kwalifikuje się na jakieś okresowe egzaminy - a dopiero potem,po ich zaliczeniu, podwyżki.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.04.2019 r., godz. 20.04
pani Zalewska dostała zakaz wypowiadania się do mediów - o trzy lata za późno...nauczyciele, walczcie o swoje, jest Was 600 tys.
Dodane przez Ewa S., w dniu 08.04.2019 r., godz. 20.25
Proszę "nauczycieli" o podanie szacunkowej wartości udzielanych na lewo korepetycji, tzw "korków". Ciekawa jestem ile łącznie wynosi dochód takiego "nauczyciela", co za pensję tak uczy, żeby uczeń po godzinach wrócił i zapłacił za korepetycje? Przydałaby się też lista "nauczycieli" pokątnie dorabiających na uczniach, których w normalnym trybie nie potrafią lub nie chcą wyedukować. Ja bardzo proszę.
Poszukajta sobie innej roboty, jak wam nie odpowiada.
Dodane przez Bezwstyd, w dniu 08.04.2019 r., godz. 20.58
Widzimy dobrze, kto jest winny za strajk w Wyszkowie. To śmieszni nauczyciele skumplowane z dyrekcją szkół, władze ZNP z Wójcikiem na czele i Nowosielski z Kowalewską, którzy różne dodatki samorządowe rozdają. Tak wynikałoby z wypowiedzi osoby z środowiska nauczycielskiego. Jeśli egzaminy się nie odbędą to będzie wina tych osób i rodzice mogą mieć do nich pretensje. Jutro normalnie przyprowadzajcie dzieci do szkoły a nauczyciele mają się nimi zająć. Łaski nie robią.
Dodane przez Strajk rodziców. Nie ma co odpuszczać., w dniu 08.04.2019 r., godz. 21.19
Rodzice zdających egzaminy w tym i przyszłym tygodniu powinni od jutra zacząć strajk przed urzędem miejskim na Alei Róż. Nie ma co liczyć, że dyrektorzy i CKE sobie z tym poradzą. Niech sobie strajkują z wykrzyknikiem ale w czasie egzaminów powinni być z dzieciakami.
Dodane przez Nauczycielka, w dniu 08.04.2019 r., godz. 22.22
Nie strajkuję z przyczyn moralnych.
Dodane przez Niezadowolony ze strajku rodzic, w dniu 08.04.2019 r., godz. 22.49
Niech nauczyciele zrobią sobie zdjęcia trzymając przed sobą białe kartki z wydrukowaną kwotą, jaką zarabiają i łączną roczną ze wszystkimi dodatkami. Mam nadzieję, że nie będą mieli z tym problemów. Są tak święcie przekonani o swojej krzywdzie i racji. Niech wszyscy tę ich bidę zobaczą. Na zdjęciach.
Porządne szkoły nie strajkują
Dodane przez Ania, w dniu 08.04.2019 r., godz. 22.57
W Wyszkowie nie strajkuje szkoła podstawowa w ZDZ, tam też uczą się dzieci, nie tylko w państwowych podstawówkach.
Dodane przez abc, w dniu 08.04.2019 r., godz. 23.14
I tak uczą, że uczniowie po świetnie wytłumaczonych tematach na lekcjach biegną na korki.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2019 r., godz. 07.30
Drodzy nauczyciele nie strakjucie koszt dzieci! Dzieci będą źle odbierać ten strajk. Nauczyciel uczy jak robić dobrze. Dzieci też mogą zastrajkować. Podziwiam odwagę i etykę nauczycieli którzy nie strajkują. Dla nich powinny być duże podwyżki gdyż podchodzą poważnie do całej sytuacji.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2019 r., godz. 07.42
Rodzice mają obowiązek zajmować się swoim dzieckiem, - nauczyciele mają prawo strajkować i to robią - rodzice dostali 500+ na dziecko- nauczyciel powinien dostać godną pensję, a wszystko dla dobra dzieci, i niemoralnym jest, że rząd napuszca jednych na drugich, a właściwie jeden zgorzkniały, nieszczęsny, bezdzietny starzec -
Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2019 r., godz. 08.24
Powiedzcie rodzicom dzieci zdających egzaminy, że strajkujący nauczyciele nie zachowują się jak trzeba.
Dodane przez Szacun dla niestrajkujących., w dniu 09.04.2019 r., godz. 08.46
Wyrazy uszanowania dla ZDZ, niestrajkujących przedszkoli w Wyszkowie i dla szkoły w Olszance.
Dodane przez Xyz, w dniu 09.04.2019 r., godz. 09.05
Jak talentu brak, to najlepsza szkoła nie pomoże
Naciskamy na samorząd oli i nauczycieli ZNP
Dodane przez Pierwsze egzaminy odwołane przez strajk., w dniu 09.04.2019 r., godz. 11.37
Okazuje się jednak, że pierwsze odwołanie egzaminów miało już miejsce. W Państwowym Liceum Plastycznym w Olsztynie nie odbyły się planowane na wczoraj wewnętrzne egzaminy dyplomowe.Wewnętrzne egzaminy dyplomowe, które miały odbyć się wczoraj, zostały odwołane przez strajk nauczycieli. Miało wziąć w nich udział około 30 osób, czego efektem, przy korzystnym wyniku, byłby dyplom ukończenia szkoły artystycznej i zawód plastyka jednej z trzech specjalizacji.
Dodane przez Siłaczki i siłacze z ZNP, w dniu 09.04.2019 r., godz. 12.01
Cztery zachodniopomorskie szkoły domagają się strajku okupacyjnego podczas egzaminów. Jak tłumaczą, ma być to forma walki z tzw. łamistrajkami, którzy mają zasiąść zamiast nich w komisjach egzaminacyjnych. Nad żądaniami nauczycieli ma się pochylić centrala Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Nauczyciel roku - przereklamowany.
Dodane przez Relacja z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 12.07
To, co mówi propaganda rządowa, że egzaminy odbędą się bez problemu, jest po prostu kłamstwem, manipulacją. Dlatego, że znam szkoły, w których 100 procent nauczycieli strajkuje i nie da się ich wszystkich zastąpić katechetami ani osobami z ulicy - powiedział w TVN24 Marcin Zaród z V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie, nauczyciel roku 2013.
Pomoc dla kujawsko-pomorskiego. Potrzebni ochotnicy pedagodzy. .
Dodane przez Relacja z frontu nauczycielskiego., w dniu 09.04.2019 r., godz. 12.23
W co czwartym gimnazjum i szkole z klasami gimnazjalnymi w województwie kujawsko-pomorskim mogą nie odbyć się egzaminy z powodu problemów ze skompletowaniem komisji - poinformował we wtorek PAP kurator oświaty Marek Gralik. Dotyczy to około 120 z 480 placówek. Zagrożenia polegają na tym, że w związku ze strajkiem dyrektorzy nie będą w stanie skompletować zespołu nadzorującego. Oczywiście chciałbym, żeby takich sytuacji nie było, ale nie mogę ich wykluczyć. Nauczyciele nie deklarują swoim dyrektorom chęci udziału w pracach zespołu nadzorującego. Taką sytuację mamy obecnie, ale jutro nauczyciele mogą zawiesić strajk, ograniczyć czy wręcz z niego zrezygnować i stawią się do szkół, aby pracować. Według danych z poniedziałku do kuratorium wypłynęło 200 zgłoszeń, ale z każdą godziną wpływają nowe, zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną. Najwięcej zgłoszeń jest z Bydgoszczy - ponad 80. Najmniej zgłoszeń spośród dużych miast mamy z Grudziądza, gdzie potrzeby są duże, a zgłosiły się zaledwie dwie osoby.
ZNP i totalsi nie biorą jeńców.
Dodane przez Z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 12.34
Kto żyw i ma wykształcenie pedagogiczne to do pomocy przy egzaminach. Przydziały określi MEN i CKE. ZNP powołał do życia formację "strajk uczniowski" i atakuje MEN. Sprawdź czy twoje dziecko nie jest przeciwko swojemu koledze lub koleżance.
Walki zaczepne.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 12.42
Broniarz zabunkrował się w studio TVN24. Beatka Szydło "zaprasza" go na rozmowy na 15 do centrum dialogu. Złapią go i pójdzie siedzieć jak nic.
Premier Szydło to twarda kobieta.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 13.00
Broniarz się boi Beatki, chce mediatora. ZERO mediatorów pani Beato Szydło. Wzniecił powstanie musi ponieść karę. Przyszło wsparcie z Niemiec - w Niemczech nauczyciele nie mogą strajkować, "podpalacz" nie może uciec do ambasady niemieckiej. Jeszcze kwiczy - "Ze strony rządu wywierana jest na nas kolosalna presja psychiczna i nic więcej. (...) Nie sądzę aby impet strajkowy był zagrożony" - mówi Broniarz.
Ale jaja ale jaja, związki maja kasę i moga długo strajkować.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 13.43
Czekamy na 15. Nadciągają posiłki z różnych stron. Rzecznik Praw Dziecka - apeluje, żeby nie wolno zamykać drzwi dzieciom do sukcesu.Zaprawiona w bojach, Kurator z Krakowa mówi " jest OK", w Warszawie brakuje 179 pedagogów do CKE ale córka Trzaskowskiego zdaje egzamin więc będzie dobrze. Rusza akcja w Onecie - "Nauczyciele nie maja źle". Dyrektor CKE Marcin Smolik przedstawił optymistyczny raport - cała sytuacja nie jest komfortowa. Dyrektorzy szkół dokładają starań, by te egzaminy się odbyły. Szczególnych zagrożeń nie widzę. ZNP jednak nie próżnuje wysyła zaprzyjaźnione regimenty - Grzegorz Sikora, rzecznik prasowy Forum Związków Zawodowych mówi, że mogą strajkować do wakacji. Prośba do pani Beatki, skrócić rok szkolny.
Pabianice - rośnie narybek Broniarzowy.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 13.52
"Uczniowie z klasy 3b (gimnazjum) z powodu poczucia niesprawiedliwości wobec reszty powiatu (uczniowie innych szkół są w domach) zorganizowali protest wobec braku solidarności kadry pedagogicznej w naszej szkole. Ów protest polega na braku uczestniczenia uczniów w lekcjach. Jako klasa mamy nadzieję, że ten protest da do myślenia tym, którzy negatywnie odpowiedzieli na strajk, a szczególnie tym, których głosy zdecydowały o niezorganizowaniu strajku w naszej szkole" - podkreślili. Widzicie nauczyciele co zrobiliście naszym dzieciom.
Serdecznych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego., w dniu 09.04.2019 r., godz. 14.15
Idzie atak na nauczycieli z "S" Oświaty, z dwóch stron, od nauczycieli, którzy boją się utraty dodatków z samorządu i ze strony ich "kolegów" z ZNP. Wspierajmy solidaruchów, Marka Pietrzaka i innych z wyszkowskiej "Solidarności" Oświatowej. Jedna rzecz co mnie zaczyna bawić- jak PO i jej kumple przejmą władzę to sprywatyzują oświatę. Bon oświatowy i się rządźcie.
Jedni zagryzaja paznokcie inni sie cieszą.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego., w dniu 09.04.2019 r., godz. 14.24
Kilka złotych myśli polityków o strajku nauczycieli: JKM - przedstawił obrazek z modlącymi się dziećmi i podpis : "Niedziela. Dzieci modlą się żarliwie, by jutro był strajk”.Opis genialny w swojej prostocie. Obrazuje, jak dziecinne są dziś spory dorosłych. Ani jedna, ani druga strona nie chce odpuścić. A jedyną korzyść w tej sytuacji odnoszą jak na razie uczniowie, którym nie chce się chodzić do szkoły. Bardziej poważniejszy wpis umieściła była minister MEN, Katarzyna Hall -" Ja pamiętam ze swojej praktyki szkolnej rok 1993, gdzie w bardzo wielu szkołach nie odbyła się matura. Przeżyliśmy jakoś ten rok. Odbyła się w innym terminie i życie toczyło się dalej " Nie ma co się martwić o nauczycieli. Przytoczymy jeszcze słowa byłego premiera Leszka Milera : "Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna".
MAMY TO w powiecie wyszkowskim. Wielkie ukłony dla pedagogów.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 14.49
Dyrektorzy wszystkich piętnastu wygaszanych gimnazjów w powiecie wyszkowskim zadeklarowali, że egzaminy gimnazjalne w ich szkołach odbędą się. Mimo ogromnych problemów ze skompletowaniem zespołów nadzorujących, uczniowie rozpoczną 10 kwietnia egzaminem z przedmiotów humanistycznych. Z pomocą przy tworzeniu komisji egzaminujących przyszli KATECHECI, KSIĘŻA i NAUCZYCIELE, którzy nie podjęli strajku. Tylko niektórzy zawiesili protest na czas egzaminów i oddali się do dyspozycji dyrekcji. DYREKTORZY WYGASZANYCH GIMNAZJÓW JESTEŚCIE WIELCY. Są jeszcze prawdziwi pedagodzy i wychowawcy młodzieży w naszym powiecie.
bezdzietna
Dodane przez wyskrobana, w dniu 09.04.2019 r., godz. 15.27
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.04.2019 r., godz. 17.12
PO jak zacznie rządzić to nauczyciele zapomna o strajku i podwyżkach. Nie doceniają tego co mają. Żeby po strajku nauczycieli to dzieci nie zastrajkowały. Niejednokrotnie człowiek z wyższym wykształceniem marzy o takich zarobkach ale musi zapomnieć o takiej podwyżce.
PO władzy samorządowej w Wyszkowie, nauczyciele to kolejna grupa od której trzeba trzymać się daleko.Niech nie zwiedzie nas ich uśmiech .
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 09.04.2019 r., godz. 21.22
Trzeba zakończyć podsumowaniem dzisiejszych zmagań przed jutrzejszymi egzaminami. Jest dobrze, komisje we wszystkich szkołach naszego powiatu. Jeśli największy kozak wśród dyrektorów i znawca kobiet czyli dyrekto Zbigniew Szczerba miał problem to znaczy, że nie było dobrze.Nie da się ukryć to jest chmara strajkujących nauczycieli Ale wszystko w porządeczku, Broniarz wyskakiwał w każdym programie i prezentował swoją personę i niewiele to dało, nawet w czarno na białym, w TVN24, na końcu pokazano matkę jutro zdającego młodego człowieka, umartwiającą się co to będzie jutro, czy będą egzaminy gimnazjalne. Mamy premiera Morawieckiego proponującego okrągły stół po świętach wielkanocnych w sprawie oświaty, super propozycja i Frasyniuka ziejącego agresją. Fajnie kończący się dzień i duża robota wykonana przez dyrektorów szkół, CKE i ministerstwo MEN. A jeszcze na koniec partner Broniarza, który będzie udostępniał nazwiska łamistrajków, którzy nie wzięli udziału w strajku - miód na moje serducho. Będę wiedział komu zawdzięczam dobry humor. Na koniec -pytają kiedy skończy się strajk a Wittkowicz z FZZ mówi jak to kiedy W ŚRODĘ ZA TYDZIEŃ się skończy bo to okres przedświąteczny. Dobranoc Państwu.
Dodane przez RODZIC, w dniu 09.04.2019 r., godz. 22.48
Po co te egzaminy na koniec podstawówki i gimnazjum? Nie wystarczy konkurs świadectw jak kiedyś, za moich czasów? Po co angażować tylu nauczycieli do ich sprawdzania? Popieram ten strajk!!! Kochani Pedagodzy, nie dajcie się! Walczcie do końca! Nie rezygnujcie ze swoich postulatów dotyczących podwyżek! Rząd od krów i świń musi się ugiąć (i powinien) w czasie matur. One trwają prawie miesiąc! Takie pieniądze jakie Wy zarabiacie to skandal! I jeszcze jedno: mój syn - maturzysta świetny z matematyki i bardzo inteligentny chłopak planował studia na tym kierunku a potem chciał iść do pracy w szkole. Wczoraj powiedział, że "nigdy w życiu"!!! Trzymamy za Was kciuki!
Dodane przez obserwator, w dniu 09.04.2019 r., godz. 22.54
Beata Szydło położyła na stole wynagrodzenie rzędu 7700/8100 zł w 2023 r., tj. o 2,1-2,5 tys. zł więcej niż obecnie w przypadku najwyższych stopniem nauczycieli. Pensja 8100 zł, która czyniłaby z nauczycieli elitę finansową zwłaszcza w średnich i małych miastach została przez nich odrzucona! Niepojęte. Wuefista na prowincji zarabiałby więcej niż wiceminister. Tyle tylko, że miałby podniesione pensum z 18 do 22/24 godzin tygodniowo. Odrzucenie takiej propozycji pokazuje, że tę grupę zawodową tworzą ludzie wysoce zdemoralizowani.
To jest naprawdę świetny pomysł!
Dodane przez Aga, w dniu 09.04.2019 r., godz. 23.11
...Niech nauczyciele zrobią sobie zdjęcia trzymając przed sobą białe kartki z wydrukowaną kwotą, jaką zarabiają i łączną roczną ze wszystkimi dodatkami. Mam nadzieję, że nie będą mieli z tym problemów. Są tak święcie przekonani o swojej krzywdzie i racji. Niech wszyscy tę ich bidę zobaczą. Na zdjęciach... I zobaczą te 2100 zł głodowej pensji.
Dodane przez Śmieszny, śmieszniejszy, nauczyciel., w dniu 09.04.2019 r., godz. 23.40
Strajk może zostać zawieszony w przyszłą środę w związku z PRZERWĄ ŚWIĄTECZNĄ. Jednak nie zapadła jeszcze żadna decyzja w tej sprawie - powiedział Wittkowicz dziennikarzowi RMF FM. Wittkowicz pytany w Polsat News, czy strajk nauczycieli może trwać nawet do majowych matur, zauważył, że NIE MOŻE, ze względu na rozpoczynającą się w przyszłym tygodniu PRZERWĘ ŚWIĄTECZNĄ. Czy nauczyciele w Wyszkowie też sobie zrobią przerwę świąteczną w strajkowaniu ? Czy będą strajkować w sobotę i niedzielę? Po co nauczyciele denerwują rodziców i zdających egzaminy. Przypomina mi się strajkowanie w Sejmie ekipy Nowośmiesznej, które zakończyło się wyjazdem Petru z kochanką na Maderę.
Nauczyciel jako polityczny prowokator
Dodane przez Czytelnik, w dniu 10.04.2019 r., godz. 08.09
Strajkują kiedy im wygodnie. No bo jak - kosztem własnym kto to słyszał. Wszystko na koszt uczniów i ich rodziców. Na koszt uczniów wycieczki i ciasteczka, kawusia też się należy no bo jak. To wszystko ubrane w słowa o służbie społecznej i pracy dla młodego pokolenia. Nauczyciele z Broniarzem na Święta koniecznie na Maderę. To też się wam należy. Dzieci i ich rodzice zrobią zrzutkę nawet gdyby miał to być przysłowiowy "wdowi grosz" Przy tak małych zarobkach i tak wielkim obciążeniem pracą (18 godzinach pracy tygodniowo) i nadzwyczaj wyczerpującym strajku odpoczynek w ciepłym klimacie należy się jak psu buda. W końcu jesteście - no kim wy właściwie teraz jesteście?????? POWODZENIA EGOIŚCI, PSEUDO PEDAGODZY.
Rodzice wzięli sprawy w swoje ręce. Nauczyciele z ZNP siedzą i zawijaja sreberka
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 10.26
Okazuje się, że opolskie kuratorium otrzymało dodatkowe wsparcie od 79 rodziców, którzy zadeklarowali pomoc w nadzorowaniu egzaminu gimnazjalnego i egzaminu kończącego szkołę podstawową. W odpowiedzi każdy z nich otrzymał informację o wytycznych, jakie musi spełniać na tym stanowisku. Członek komisji musi mieć dyplom potwierdzający poziom wykształcenia oraz dyplom bądź zaświadczenie poświadczające ich przygotowanie pedagogiczne. Kurator oświaty Michał Siek apelował do dyrektorów szkół, którym brakuje osób do zespołów nadzorujących egzaminy, aby na bieżąco informowali kuratorium o swoich problemach, także w kontekście planowanych matur, do których szkoły też niedługo zaczną się przygotowywać. "Informujemy osobę, która się do nas zgłosiła, żeby kontaktowała się bezpośrednio z dyrektorem szkoły, bo dyrektor musi ją przeszkolić. Więc jeżeli mamy wcześniej informację, tym lepiej' - powiedział na antenie Radia Opole. Brawo rodzice.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.04.2019 r., godz. 10.32
Ciekawe czy straj będzie odbywał się podczas przerwy świątecznej? Egzaminy nie są podstawą do przerwania strajku dla wielu nauczycieli ale przerwa świąteczna jest ważniejsza i pewno strajku nie będzie. Serdecznie dziękuję nauczycielom którzy są z uczniami w tych dniach pomimo strajku i presji innych. Nauczyciele którzy nie strajkują w tych dniach są WZOREM DLA INNYCH!!!!
Są także perełki zwane dublerami.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 10.34
W SP Nr 1 w Gdańsku na tablicy pojawiły się dziś hasła skierowane przeciw nauczycielkom, które pojawiły się dziś w komisjach egzaminacyjnych mimo strajku. Głoszą one: DUBLER TO BRZMI DUMNIE, DUBLERZY DO DZIEŁA, czy Zadanie domowe: koniecznie spójrz dziś w lustro. Nauczyciele coraz bardziej ograniczeni i posługują się nowomową totalnej opozycji - czy nie znamy pojęcia sędzia -dubler ?
Dziwny jest ten świat.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 10.39
W Gdańsku w gimnazjum 33 w komisji siedzą: zastępcy dyrektora z tego gimnazjum (2 osoby) , ksiądz uczący w gimnazjum ,nauczycielka ze szkoły prywatnej z dzielnicy (1 osoba), dyrektor i nauczyciel z sąsiadującego z gimnazjum przedszkola ( 2 osoby), zastępca dyrektora z Centrum Kształcenia Ustawicznego (1 osoba), nauczyciele z pobliskiej SP Nr 81 (4 osoby) oraz 4 rodziców również z odpowiednimi kwalifikacjami (2 anglistów i 2 pedagogów). Razem 15 osób. Szkoda, że nie mam wykształcenia pedagogicznego.
Z dzienniczka nauczyciela strajkującego.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 10.43
Dzień 3 Dzień egzaminów z naruszeniem prawa. Egzaminy można zaskarżyć. Pamiętajcie, że egzaminów z języków obcych nie wolno przeprowadzać w salach gimnastycznych. Trzymamy się. Trzymajta się.
Dla odróżnienie plew od ziarna.
Dodane przez AntyBelfer, w dniu 10.04.2019 r., godz. 11.01
Hańba, też proszę o nazwiska i zdjęcia wyrodnych belferów, którym się już w d... przewraca. Chyba się nie wstydzą, że strajkują?
Przegrano kilka bitew ale wojna o zdających egzaminy wydaje się wygrana.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 11.06
Szef CKE: W trzech szkołach nie odbył się egzamin z historii. Egzamin z języka polskiego nie został przeprowadzone w jednej szkole - poinformował szef CKE. Oświatowa Solidarność donosi, że w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach nie odbył się egzamin gimnazjalny. Kuratorium nie przysłało członków komisji. W szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Podwiesku w gminie Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie) nie odbywa się egzamin. Zabrakło trzech osób w komisji. 36 dzieci nie napisze części humanistycznej egzaminu. Zagrożony był egzamin w Bielawie na Dolnym Śląsku. Siedmiu nauczycieli nie przyszło do pracy, dostarczając zwolnienia lekarskie. Dyrektor placówki poprosił kuratora o pomoc w uzupełnieniu komisji.Z Wałbrzycha pojechała ekipa i z tego, co wiem, miasto jeszcze znalazło kogoś, a więc zbiorowym wysiłkiem skompletowaliśmy zespół przed egzaminem - powiedział Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty. UFF jak gorąco.
List od "kochanego" łamistrajka
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 11.23
Jestem nauczycielem. W poniedziałek poszedłem do pracy i podpisałem listę strajkową. Rozmawiałem z innymi nauczycielami i odczuwałem pustkę. Czułem się źle. Brakowało mi uczniów. Od wtorku jestem łamistrajkiem. Tak, też chcę zarabiać więcej, bo płace w szkolnictwie są niskie. Jednakże nie ma we mnie zgody na to, by utrudniać życie dzieciom. One mi nic nie zrobiły, wręcz przeciwnie, zawsze mogłem liczyć na uczniów mojej szkoły - nawet tych największych urwisów. Nigdy mi nie odmówili pomocy przy organizacji jakiegoś szkolnego przedsięwzięcia, dlatego teraz oni mogą liczyć na mnie. Jestem łamistrajkiem, ponieważ nie ma we mnie zgody, by się od nich odwrócić. Nie potrafię. Dziś koleżanka z pracy powiedziała mi, że nie powinniśmy rozmawiać, bo mówi się o mnie, że jestem łamistrajkiem, a do takich jest zakaz odzywania się. Jest to po prostu przeurocze. A szczególnie jak słyszę dalekie rozmowy, że szkoła jest fajna bez uczniów. O zgrozo. Według mnie bez uczniów jest beznadziejna. Co tu robić, po co tu przesiadywać? Uczniowie są sensem istnienia szkoły. Przykre, że trzeba to tłumaczyć niektórym nauczycielom - na szczęście niewielu. Kochane koleżanki i koledzy. Popieram wasze postulaty i jestem z wami, ale do szkoły przyszedłem by pracować z młodzieżą. Moja trudna sytuacja nie przesłania mi tego, co jest w tej pracy najważniejsze - drugiego człowieka.
Jan Hartman - filozof i wykładowca akademicki na TT
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 12.01
Uff! Nareszcie strajk przeciw PiS! Nie dajcie d! Dopiszcie nowe postulaty, jak w '80! Wolność słowa, prawda na lekcjach historii, świeckość szkolnej przestrzeni, wychowanie seksualne i antydyskryminacyjne, wartości konstytucyjne i europejskie w programach nauczania!
Albo jest się nauczycielem albo zmieńcie zawód.
Dodane przez Rodzice, w dniu 10.04.2019 r., godz. 12.44
Brawo w końcu jakiś rozsądny głos ze strony nauczycieli. Dotychczas tylko głupie zacietrzewienie. Nauczyciel szkodzący dzieciom przestał być nauczycielem. A gdyby tak publicznie pokazać nazwiska tych co przestali być nauczycielami postępując wbrew misji nauczyciela to dopiero byłby "kwik". Ja jednak chciałbym wiedzieć idąc z dzieckiem do szkoły, który to z tych nauczycieli ma dzieci w dalekim poważania.
Serce rośnie i przy tym fajna pogoda.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 13.57
Zrobiłem rekonesans po Wyszkowie, widziałem uśmiechnięte twarze dzieciaków, którzy pisali egzamin. jeszcze raz dziękuje tym, którzy przyczynili sie do tego sukcesu. Szkoda tylko, że pewnie ci co byli aktywni podczas egzaminów nie dostaną pewnie premii od samorządu a strajkujący zostaną pewnie przez samorząd wyszkowski docenieni nagrodą. Należy mieć nadzieje, że egzaminy pójdą bez problemów do końca środy przyszłego tygodnia.
Dodane przez Aga, w dniu 10.04.2019 r., godz. 14.35
Kupmy tej roszczeniowej i amoralnej kaście plastikowe różowe okulary z wklejonymi w szkiełka symbolami dolara, coś jak $. To ich prawdziwe oblicze.
"nauczyciele źle się bawicie"
Dodane przez Rodzic., w dniu 10.04.2019 r., godz. 14.55
Za godziny strajku tych niby nauczycieli, którzy porzucili dzieci i młodzież na rzecz własnych kieszeni nie wolno wypłacić ni złotówki. Czasami ktoś z was powołuje się na Korczaka. On oddał swoje życie pozostając z dziećmi choć nie musiał WY zaś niszczycie życie tych młodych ludzi wciągając ich w swoja polityczną rozgrywkę utrudniając im zdanie obowiązkowego egzaminu. Wasz szef Broniarz chciał dokonać zbrodni na psychice młodego człowieka uniemożliwiając rozwój młodego człowieka na rzecz swoich politycznych interesów. Nikt wam nie odmawia wyższych wynagrodzeń ale krzywdy uczniów też nikt nie może wam darować. Nauczyciel polski postępując w ten sposób stracił swój etos a tym samym i szacunek społeczny.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.04.2019 r., godz. 15.28
Podczas egzaminów nauczyciele strajkują. Na czas świąt zawieszają strajk. Ciekawe z kim Wroniaż poleci na Jamajkę?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.04.2019 r., godz. 15.40
Pensja należy się w całości nauczycielom za czas strajku, i to podwyższona o wywalczoną podwyżkę. To zasada nie od dziś istniejąca w całej Europie. Po co strzępicie sobie języki? Żeby skłócić ludzi?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.04.2019 r., godz. 19.17
Morawiecki proponuje strajkującym nauczycielom okrągły stół. To ja już nie rozumiem tego PIS-u przecież według nich symbol okrągłego stołu jest obrazem kiedy to "komuniści podzielili się władzą". I kto tu jest głupi? a może to ktoś z kogoś chce zrobić głupiego/ Polska schodzi na psy.
słuszna walka
Dodane przez Jan, w dniu 10.04.2019 r., godz. 19.33
Widzicie państwo pedagodzy, jak łatwo jest napuścić tłuszczę na domagającą się swoich praw grupę zawodową? Teraz przyszedł czas na was. Nie ma takiej inwektywy, którą byłaby z byt ordynarna, by Was zelżyć. Taką mamy dziś rzeczywistość. Pewnie przegracie z aparatem i stronnikami dobrej zmiany, ale w ostatecznym rozrachunku wygracie. Prawda i słuszność jest po waszej stronie.
Do obserwatora
Dodane przez pani, w dniu 10.04.2019 r., godz. 20.29
To jest strajk o godność i przeciwko dzieleniu ludzi. Dlaczego kłamią pisząc o takich wysokich zarobkach? Kto tak zarabia? Na pewno nie nauczyciele.
podsumowanie dnia - nie istnieje perpetuum mobile
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 10.04.2019 r., godz. 20.34
Nie jestem naiwny, PiS nie ma super planu dla oświaty, widać to po tym co dzieje się w starostwie powiatowym, Sobczak czy Żukowski to nie urzędnicy z klasą, nawet nie potrafią zarządzać partią w powiecie wyszkowskim. ZNP i nauczyciele jednak przelicytowali i nikt im nie da 17 miliardów na podwyżki, zamiast z dyrektorami przeprowadzić dzieciaki przez egzaminy w tym rozgrzebanej reformie oświaty oni urządzili sobie strajk. Opozycja totalna też nie ma żadnego planu na oświatę i trzydzieści lat naszej demokracji to potwierdza. Dobrze, że są ludzie dobrej woli, dzięki którym pierwszy i pewnie jutro drugi dzień egzaminów pójdzie, ale na tym daleko się nie zajedzie. W obecnym czasie stańmy po stronie dzieci i ich egzaminów i trzymajmy za buzie władzę i nauczycieli. Nauczyciele przegraliście, więc pomóżcie w piątek dyrektorom szkoły a od poniedziałku albo zaostrzcie strajk, żeby nie było egzaminów dla 8-klasistów albo włączcie się do egzaminów. Nie chce, żebyście "zdychali" powoli. Następna okazji pojawi się pewnie szybciej niż później.
do tych co nie lubią szkoły i nauczycieli
Dodane przez nie wżne, w dniu 11.04.2019 r., godz. 00.37
WARA OD NAUCZYCIELI!!!! HEJ wy! bez wiedzy i bez honoru! jesteście tacy na jakich wyglądacie! Wstydżcie się! Czy wiecie gdzie i kto walczył z nauczycielami? Najpierw ich dyskredytował, lżył, opluwał a póżniej zamykał do więzienia! To bolszewia! idziecie tam prostą drogą! MACIE DZIECI? CO IM OPOWIADACIE NA DOBRANOC? a może czytacie im bajki?-umiecie czytać? kto was tego nauczył?
tłuste koty
Dodane przez Tłuszcza, w dniu 11.04.2019 r., godz. 09.24
Opublikujcie listy "nauczycieli z honorem" z ich zarobkami, którzy w tak newralgicznym czasie postanowili krzywdzić nasze dzieci. Podobno świnie też mają swój honor i humor.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.04.2019 r., godz. 10.00
Wasze dzieci to krzywdzi katolicki kler i katecheci wpychając im dwa razy w tygodniu ciemnotę do głów i niejednokrotnie gwałcąc je, za co nie ponosi żadnych konsekwencji oprócz przeniesienia na inną parafię. Teraz za to występuje w roli łamistrajków.
Nauczyciele zaczynają odczuwać presje rodziców.
Dodane przez z frontu nauczycielskiego, w dniu 11.04.2019 r., godz. 11.09
Broniarz z ZNP zaczyna siać panikę, oskarżał kuratoria, że chcą od dyrektorów listy osób strajkujących wraz z PESELem.
Dodane przez anonim, w dniu 11.04.2019 r., godz. 11.35
Proszę pamiętać ze nauczyciele często mówią jakie mają wynagrodzenie ale jest wynagrodzenie zasadnicze do którego doliczane są dodatki za wysluge lat, dodatek motywacyjny, dodatek za wychowawstwo i za opiekuna stażu. To wszystko daje wynagrodzenie brutto. A podwyzszajac wynagrodzenie zasadnicze zwiększają się też inne dodatki. Ponadto na koniec miesiąca nauczyciele dostają wynagrodzenie za godziny pobadwymiarowe
Dodane przez Piotr, w dniu 11.04.2019 r., godz. 12.02
Apeluję do rodziców, których szkoły ich dzieci strajkują. Idźcie do dyrekcji i wyraźcie swą dezaprobatę - niech widzą, że nie mają poparcia. Idźcie też do tych , którzy się nie poddali się dyktatowi ZNP i nie strajkują - podziękujcie.
strajk
Dodane przez rodzic, w dniu 11.04.2019 r., godz. 13.27
Nie oburza mnie strajkujący nauczyciel, bo zasługuje na więcej martwi mnie to, że obojętny jest los uczniów. Dziecko idzie do szkoły ze swoim rocznikiem i rocznikiem rok wyżej, klasy 1-3 to edukacja wczesno szkolna, niektóre dzieci w klasie 1 powtarzają material z przedszkola, klasy 1-3 zostały uproszczone ze względu na dzieci przystępujące rok wcześniej. Klasa 4 to już niespodzianka, niedość, że dochodzą nowe przedmioty: przyroda, historia i 2 język obcy to materiał wcale nie jst uproszczony a matematyka na poziomie klasy 6. I do każdego przedmiotu inny nauczyciel, jak dziecko dostaje już po głowie. To nie koniec nagle nowe rządy i co z 3 lat gimazjum daja materiał 8 klasom do przerobienia w 1,5 roku bo w kwietniu już egzamin, to nie jest normalnie do nauczenia tym bardziej, że matematyka to już poziom liceum. Dlaczego robi się dzieciom taką krzywdę. Gdyby rodzice z góry wiedzieli że ich dzieci będa miały skróconą edukacje o rok to nie posyłali by ich rok wcześniej, dlaczego nikt za to nie ponosi odpowiedzialnosci to są próby nieudanych reform na dzieciach najgorsze, że na niewinnych dzieciach
egzaminy
Dodane przez obserwator, w dniu 11.04.2019 r., godz. 13.30
Powiem wam tak normalnie jakby nauczyciele byli za uczniami to by nie przeprowadzili egzaminu 8 klas, skoro próbne w Wyszkowie wyszły średnio na ocenę 2 i miasto organizowało w weekendy dodatkowe douczanie - po co pytam się po co? Czy dzieci nie mają mieć prawa wolnego w weekend? Jeszcze się w swoim życiu napracują. To sztuczne udawadnianie głupiej reformy. Nauczyciele nie przeprowadzając egazamiu ósmoklasisty udowodnili by jak bzdurnie ktoś nie dopasował materiału do możliwości dzieci, oszczędzajac tym samym stresu dzieciom i tu rodzice by ich poparli, ale jak na razie to tylko chodzi im o podwyżki dla siebie i mniej biurokracji a i tak uważam mają mniej pracy bo od 15 lat robią dzieciom testy, które sprawdza się dużo szybciej niż indywidualne przemyślenia ucznia (jak to było kiedyś w szkole) co nie jest objektywne w przypadku sprawdzenia wiadomości ucznia. Testy to głupota nic nie uczą tylko prowadzą do cwaniactwa i tępego wstawiania na chybił trafił
Zabawa w szkole
Dodane przez Piotr, w dniu 11.04.2019 r., godz. 16.48
Znajomy leming powiedział mi, że w gimnazjum jego syna egzamin odbył się tylko dlatego, że do pilnowania zgłosiło się 2 księży i 1 zakonnica. Powiedział, że jak nie chodzi do kościoła, to w niedzielę pójdzie i sypnie co nieco na tacę
Dodane przez Anonim, w dniu 11.04.2019 r., godz. 20.14
Przykre jest to, że strajkuje tylu nauczycieli i nie ma refleksji, że dzieci są w tym konflikcie zakładnikami. Czy politycy, samorządowcy czy też nauczyciele w wyborach biorą udział i na tych strajkach chcą zarobić nie tylko kasę. Dzieci przeciwko tej propagandzie są bezbronne, bardzo dużo nauczycieli brało udział w wyborach samorządowych, głównie z listy burmistrza, dwoje nauczycieli startowało na burmistrza Wyszkowa. A gdzie rodzice, którzy muszą codziennie chodzić do pracy i uporządkować sprawy z dziećmi, ile ci nauczyciele mają walczyć, także przeciwko sobie ? Tak poniewierani są księża i katecheci a to w dużej mierze dzięki nim odbywają się na razie egzaminy, ale tak nie może być w nieskończoność. Komu się nie podoba zawód nauczyciela może odejść i tak ci co strajkują zrobili skazę, która się nie zagoi.
Dodane przez Pała, w dniu 11.04.2019 r., godz. 22.32
Tęczowy koalicjant Sobczaka Nowosielski, swoją postawą popierającą strajk, to jakby napluł PiS i jemu w twarz.
Dodane przez Amelia, w dniu 11.04.2019 r., godz. 23.17
Rozumiem że nauczyciele strajkują bo chcą więcej zarabiać ale oni nie są jedyni. Jest wiele grup zawodowych które chciałyby mieć więcej pieniędzy także w budżetówce. Ale w głowie nie mieści mi się że strajk odbywa się kosztem dzieci w czasie egzaminów. To skandal! W Niemczech nauczyciele i urzędnicy nie mogą strajkować. Uważam że w naszym kraju powinny być za to kary gdyż postępują niezgodnie z prawem - dzieci zostały zakładnikami. Rząd nie będzie spełniał wszystkich zachcianek. Czy małe dziecko dostaje zawsze wszystko od rodzica? Bo chce. Zaproponowali podwyżki na następne lata. Wiem że rodzice się burza i mają protestować. Jeżeli nauczyciele uważają że mało zarabiają to niech zmienia pracę. Tyle jest ofert pracy że na pewno coś znajdą. Niech nie blokują miejsca dla osob którzy nie zrobiłoby tego uczniom. Słowa uznania dla nauczycielk którzy w tym czasie są z uczniami. Na pewno nie jesteście łamistrajkami. Jesteście nauczycielami z powołania. Bardzo Was za to szanuje. Nie dajcie sobą manipulować. Lepiej mieć czyste sumienie niż iść za tlumem. W imię czego? Dla nauczycieli którzy są z uczniami dałabym więcej niż tysiąc podwyżki a strajkującym i utrudniającym nauczycielom zabrałbym jeszcze. Drodzy nauczyciele przemyślcie czy Wasz sposób postępowania jest dobry?
spółki skarbu państwa
Dodane przez Piotrek, w dniu 12.04.2019 r., godz. 07.00
Dla nauczycieli z popierających dobrą zmianę, wierzących w ględę smoleńską, powstałych z kolan, hodujących w sobie świnie, to podwyżki się z pewnością będą należały!
Dodane przez Anonim, w dniu 12.04.2019 r., godz. 12.00
Zapraszam rodziców do sprawdzenia czy strajkujący nauczyciele wystawili uczniom ostatnich klas oceny i otrzymali kwalifikację do zdawania matury. Inaczej nasze dzieci będą musiały zimować rok i nie dostaną się na wymarzone studia. Co do popierania nauczycieli, gratulacje dla władzy, że spokojnie i skutecznie przeprowadziła egzaminy dla gimnazjalistów, od poniedziałku egzaminy 8-klasistów a od 6 maja początek matur. Dzieci nie mogą być zakładnikami strajku nauczycieli i totalnej opozycji. Oświata wymaga naprawy i tu dobra propozycja premiera Morawieckiego w sprawie organizacji okrągłego stołu w sprawie oświaty, po świętach wielkanocnych. Zapowiada się, że będzie długi strajk, pewnie do 25 maja, bo Soros i inni mają kasę na takie niespodzianki.
Dodane przez OBSERWATORE, w dniu 12.04.2019 r., godz. 12.26
Strajkujące nauczycielstwo "WZIĘŁO UCZNIÓW ZA ZAKŁADNIKÓW".
tak sobie myślę
Dodane przez ja, w dniu 12.04.2019 r., godz. 14.05
a ja im się nie dziwię. Na świnie jest, na bydło jest. Na 500 dla dzieci bogaczy jest. Dla patologi, która weźmie 500 na dziecko i je przechla- jest. Na rydzyka miliony są. Na nieudolne rządy kurskiego i kur.izję jest. Tym bardziej powinno być na nauczycieli. Przecież wystarczy tylko nie kraść.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.04.2019 r., godz. 15.05
No i na "Damę z łasiczką" było prawie pół miliarda w tyłek wsadzone za potężne łapówy, a obraz i tak byłby w Polsce na zawsze.
Również do strajkujacych nauczycieli.
Dodane przez Do pieniacza "ja", w dniu 12.04.2019 r., godz. 15.23
Kilka słów do pieniacza "ja". Tak na dobra sprawę z kimś takim nie powinno się dyskutować. Wyjaśnię tylko jedną kwestie. Dopłaty do krowy i świni bierze większość rolników starej Unii i kilka krajów postkomunistycznych. Dopłata dotyczy krowy i tucznika chodowanego w sposób tradycyjny. Krowa na pastwisku, świnia na ściółce i to wszystko pod nadzorem. U nas nazwano by to chów ekologiczny. Poprzednie rządy nie zadbały o tego typu dopłat a drobni rolnicy prowadzący chów tradycyjny nie mogli konkurować z molochami, a tych małorolnych jest w Polsce najwięcej. W nowym budżecie Unijnym rzad chce zawalczyć o tego typu dopłaty. Ot i cała prawda o naszej krowie i świni z dopłatami. Część polityków opozycji robi ludzi w "głupa" choć sami doskonale wiedza o co chodzi a przecież powinni się wstydzić że nie zadbali o tego typu dopłaty. Panie Kalinowski synu Witka to pan tak negocjował dopłaty że polski rolnik został najwięcej oskubany ze wszystkich rolników państw unijnych. Kto jak kto ale nauczyciele powinni o tym wiedzieć.Oby wam nie przyszło przepraszać świni i krowy za pomówienia.
Zgadza się strajkujący nauczyciele wzięło uczniów za zakładników i się dobrze bawią.
Dodane przez Czy leci z nami pilot ?, w dniu 12.04.2019 r., godz. 23.16
Przeglądam to wszystko dotyczące strajku i widzę, że wszystko wygląda nienormalnie. Strajkujący nauczyciele, co wzięli uczniów za zakładników i przez nich jest kłopot z egzaminami okazuje się, że są wzorem do naśladowania, dostarczane są im pizze i inne posiłki, dyrektor szkoły serwuje im ciasto i kawkę ( a tym niestrajkującym gdzież tam), inna dyrektor ryczy, że nie ma nauczycieli do komisji bo akurat ci chwalą sobie strajkowanie, spożywają darmowe posiłki i nie myślą o pracy itd. Natomiast ci nauczyciele z szkoły w ZDZ, w Olszance, w przedszkolach 2, 7 9, którzy robią wszystko, żeby było normalnie i nie strajkują, albo nieliczni w innych szkołach, którzy nie strajkują są traktowani jak coś gorszego, drugi sort nauczycieli, nikt im pizzy czy posiłki nie postawi, nie przyniesie. Dzięki tym ludziom można iść do pracy i zostawić swoje dzieci w dobrze funkcjonującej placówce ale ci ludzie traktowani są jakby byli na auciku a są elitą tej profesji. Panią dyrektor przedszkola 7 znam i to jest super osoba, podobnie pozostałe placówki szkolne. A tu jeszcze Broniarz i inni straszą, że dzieci nie otrzymają promocji i nie będą mogli przystąpić do matury a co robią w Wyszkowie, organizują marsz poparcia, pewnie zumbę będą z nimi tańczyć. Jak ja bym był w podobnej sytuacji to jako rodzic już bym strajkował w tej placówce, że krzywdzą moje dziecko, że zachowują się nieprzyzwoicie. Ani gmina nie reaguje, ani powiat nie reaguje, ani dyrektorzy nie reagują, ani nie widzę poruszenia wśród rodziców, nie wiem na co wy liczycie i czekacie. Premier Szydło i minister Zalewska na pewno się nie ugną, to twarde kobiety a jeszcze egzamin gimnazjalny władza przeszła jak burza, od poniedziałku egzaminy 8 klas też przygotowane. Jak rodzice pomogą to zagonią to towarzystwo do pracy i matury też bez problemu. Znam kilku nauczycieli strajkujących w Wyszkowie, klika osób wspierających, zachowujących się zabawnie, stracili u mnie zaufanie, pomyliłem się co do nich. To wygląda jak groteska i czekam w końcu, kto walnie w stół i uporządkuje to polityczne rozedrganie, bo młodzież, negatywnie doświadczona jak wyruszy do Warszawy to do nas nie wróci. Źle się bawicie, elyto nauczycielska i wasi mocodawcy z samorządu w Wyszkowie. A filmiki w sieci z tych strajków i twórczość strajkowa to na takim poziomie, że nauczyciele nie zasługują na podwyżki. Jeśli samorząd ma im wypłacić kasę za czas strajku to lepiej dajcie podwyżki swojej administracji.
Dodane przez Strajkujący nauczyciel wrogiem nie przyjacielem., w dniu 12.04.2019 r., godz. 23.41
BRiS pytał także o formę protestu nauczycieli. W tej części zaproponowano dwa warianty. Pierwszy z nich dotyczył akcji strajkowej "w celu uniemożliwienia przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasisty". Większość ankietowanych jest przeciwko takiej formie protestu - na "nie" jest blisko 80 proc., z czego "zdecydowanie na nie" odpowiada ponad połowa z nich. Niecałe 13 proc. potrafi zaakceptować strajk nauczycieli podczas pisania testów, z czego blisko 4 proc. ankietowanych jest zdecydowanie na tak. Co z maturzystami? Sondażownia zapytała także o strajk, podczas którego maturzyści przez niewystawione oceny nie będą mogli przystąpić do egzaminu. Podobnie jak w poprzednim wariancie, ponad 80 proc. badanych jest przeciwko takiemu rozwiązaniu, z czego zdecydowanie źle wyraża się o tym 60 proc. Fakt niedopuszczenia maturzystów do egzaminów dopuszcza do siebie zaledwie 2 proc. ankietowanych. Raczej dobrze o takiej formie wypowiada się 7,5 proc. respondentów. Badanie miało charakter ogólnopolski i przeprowadził je Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na probie 1100 osób 11 kwietnia 2019 r.
Dodane przez A co na to Waldemar?, w dniu 13.04.2019 r., godz. 11.47
Jakiś głos rozsądku by się przydał
Wyszkowski PiS jest antyspołeczny.
Dodane przez Do Waldemara Sobczaka, w dniu 13.04.2019 r., godz. 14.13
Waldemar podkulił ogon bo sytuacja go przerosła. Waldemar Sobczak tylko do stołka i posadek dla rodziny i kolesi zawsze na czele i z wypiętą piersią. Taka sytuacja jak obecnie jest ponad jego wyobraźnię. Taki to mamy PiS w Wyszkowie.
Dodane przez Bezwstyd, w dniu 13.04.2019 r., godz. 22.47
Żyłem z wami, kochałem i cierpiałem z wami, Teraz żyjcie, kochajcie, cierpcie sobie sami.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl