Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Aktywne półrocze

(Zam: 13.03.2019 r., godz. 12.02)

Sukcesami w nauce, sporcie, ale też i w działaniu na rzecz innych mogą pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Wraz z wychowawcami, nauczycielami, rodzicami spotkali się 12 marca w hali sportowej WOSiR, by podsumować półrocze.

Uroczystość rozpoczęła się od pokazu umiejętności tanecznych, wokalnych dzieci i młodzieży.
- To dla was pracujemy, z wami dzielimy się pasjami i chcemy, abyście osiągali wyżyny - zwrócił się do uczniów dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba.
Za zaangażowanie dziękował też nauczycielom.
- Wykonujecie ciężką, mozolną pracę u podstaw, ale dającą wiele satysfakcji - podkreślił. - Sukcesy nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie zaangażowanie rodziców - dodał.
Uczniom gratulował osiągnięć w nauce, wysokich średnich. Zwrócił uwagę na wiele przedsięwzięć i sukcesów, które złożyły się na pierwsze miesiące nauki w roku szkolnym 2018/2019. Uczniowie zajęli pierwsze miejsce na Mazowszu w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Dzieci i młodzież brali udział w licznych konkursach przedmiotowych, a także m.in. w przeglądzie kolęd i pastorałek. Ważnym elementem działania były także akcje charytatywne m.in. współorganizacja z Ośrodkiem Pomocy Społeczne koncertu „Bądź aniołem”, w który zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice (zbiórka artykułów żywnościowych na święta). Uczniowie prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz domu dziecka (sprzedaż kartek świątecznych), chorego na raka kolegi. Wzięli udział w popularnej akcji „Wszystkie kolory świata” polegającej na licytacji wykonanych własnoręcznie lalek (dochód za pośrednictwem UNICEF-u przekazywany jest na rzecz dzieci z Afryki).
To tylko niektóre przykłady aktywności społeczności szkolnej, które omówił dyrektor Zbigniew Szczerba ilustrując je pokazem zdjęć. Wspomniał, że we wrześniu placówka gościła dyrektorów szkół z sześciu powiatów, władze kuratoryjne i samorządowe podczas narady inaugurującej rok szkolny. W ramach inauguracji sportowego roku szkolnego SP nr 5 zorganizowała biegi przełajowe. Czas uczniów i nauczycieli upłynął także na zajęciach dodatkowych, pozalekcyjnych, wycieczkach, zawodach sportowych. Warty podkreślenia jest też udział Szkoły Podstawowej nr 5 w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2019 r., godz. 08.40
Śmichy, chichy a nauczyciele rwą się do strajku. Zajmijcie się tą sprawą bo Broniarz z ZNP straszy brakiem promocji uczniów do następnej klasy. Na głównego organizatora strajku w Wyszkowie wyrasta były kandydat na burmistrza, pewnie dogrywka wyborcza. Strajk nauczycieli typowo polityczny, dokopać pisowi.
Do Anonim
Dodane przez Popieram, w dniu 18.03.2019 r., godz. 15.27
A co tak się dziwisz Anonim. Według Ciebie to 1700 zł miesięcznie po skączenych studiach to dobre ZAROBKI. Jak masz coś pisać, to pisz z Sensem.
Dodane przez rodzic, w dniu 19.03.2019 r., godz. 12.24
Z tym 1700 zł to nie przesadzaj, bo minimalna płaca to 2250 zł. Dostają może nie najwyżej ale za to mają przywileje z Karty Nauczyciela a to dodatkowa wartość, nie można ich zwolnić, jak osiągną najwyższy stopień to pieniądze i tak ich nie motywują bo dalej nie rosną. Ja nie siedzę w środowisku nauczycielskim, ale obserwowałem podczas nauki moich dzieciaków i mam mieszane uczucia. Są dobrzy nauczyciele, głównie tych przedmiotów podstawowych jak polski, matematyka, w-f czy angielski ale trudniej znaleźć dobrych z fizyki, chemii czy biologii. Uczą może dobrze ale zawsze te 5%-10 % gorzej niż w Warszawie czy województwie mazowieckim. W sporcie to co wytrenują w podstawówce czy wcześniej w gimnazjum (siatkówka, pływanie, lekkoatletyka itd) nie jest kontynuowane w szkołach ponadpodstawowych, powinni pójść do szkół w Warszawie bo w Wyszkowie samorząd nie potrafi tego zorganizować a przecież sport to podstawowa konstrukcja zdrowego i dobrze ukształtowanego młodego człowieka. W sprawie nauczania ponadpodstawowego to sa dobrzy nauczyciele ale narzekania są duże. Nauczyciele realizują program nauczania a nie uczą, biegną z programem, uczniowie są niedouczeni i ci co chcą dostać się na studia masowo biorą korki. Czy to normalna sytuacja, żeby szukać nauczyciela, który jest wolny i dobrze przygotuje do matury, to korki są podstawą nauczania. Może teraz jak liceum jest 4 lata a technikum 5 lat to nastąpi normalka i będzie lepiej. Co do samego środowiska nauczycieli to jest przez władzę samorządową i państwową skłócane, lubi ich umieszczać na listach bo to ponad setka głosów od każdego nauczyciela. Za co należy pochwalić to wyrazy solidarności nauczycieli Norwida dla nauczycieli gimnazjum nr 2 teraz to podstawówka nr 4 podczas likwidacji gimnazjum. To, że nauczyciele nie są szanowani to sytuacja na spotkaniu w gimnazjum nr 2 gdy wiceburmistrz Kowalewska wyrwała przedstawicielce nauczycieli mikrofon i zarzuciła jej kłamstwo, co było nieprawdą. Przedstawiciel kuratorium, radni, ważne osoby a wice z dyrektor Deptułą "urządzają scenę". Nikt nie zareagował na sali a powinna dostać po buzi młoda blondynka. Nie stawiajcie rodziców pod ścianą bo to oni są waszymi sprzymierzeńcami ale strajk w tracie egzaminów i straszenie brakiem promocji do następnej klasy to zbyt wiele.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl