Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Nie będzie przesunięcia debaty

(Zam: 12.03.2019 r., godz. 14.09)

Klub radnych Masz Wybór wystąpił z interpelacją do burmistrza w sprawie przesunięcia godziny publicznej debaty nad planem przestrzennego zagospodarowania z godz. 10.00 na 18.00. Zdaniem radnych, przychylenie się do ich propozycji pozwoliłoby na uczestnictwo większej grupie zainteresowanych. Zmiany jednak nie będzie.

Jak już pisaliśmy, radni z działającego w Radzie Miejskiej Klubu Masz Wybór (Monika Bieżuńska, Bogdan Osik, Adam Szczerba) są bardzo aktywni w zadawaniu pytań burmistrzowi za pośrednictwem pisemnych interpelacji (ustnych pytań na sesji, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym i wykładnią miejskich prawników, nie mogą zadawać). Jedna z nich dotyczyła godziny przeprowadzenia dyskusji nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokumentem o tyle ważnym, że wzbudzającym wątpliwości i protesty mieszkańców. Urząd Miejski wyznaczył dyskusję na 19 marca na godz. 10.00 dla tych, którzy chcą wymienić uwagi na temat rozwiązań przygotowanych dla obszarów położonych przy ul. 11 Listopada, Pułtuskiej, Sowińskiego, Ratuszowej, Komisji Edukacji Narodowej, Szpitalnej, Zapole, Złotych Kłosów, 3 Maja, al. Róż. „Taki termin ograniczy możliwość wypowiedzenia się w tym ważnym temacie dużej grupie zainteresowanych osób, co jest sprzeczne z założeniami dyskusji publicznej. Celem dyskusji publicznej nad projektem aktu planistycznego jest umożliwienie jak najszerszemu gronu mieszkańców wypowiadania swoich opinii, co do rozwiązań w nim przyjętych. Rozwiązania, o których mowa, rzutują na wzrost lub spadek wartości nieruchomości nim objętych, ale także sąsiednich oraz determinują kierunki rozwoju przestrzennego miasta. W konsekwencji debata służyć ma wysondowaniu poglądów i stanowisk reprezentowanych przez uczestniczące w niej określone grupy społeczne” – tak między innymi piszą radni komitetu Masz Wybór w interpelacji złożonej 28 lutego.
Odpowiadając w imieniu burmistrza naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego Iwona Kozon podkreśliła, że kolejne wyłożenie planu (dokonane na skutek wnoszonych uwag) będzie uwzględniało sugestię radnych komitetu Masz Wybór. Jak podkreśliła, uwzględnienie wniosku w debacie 19 marca nie jest możliwe z powodów formalnych. Argumentowała m.in.: „Zmiana godziny dyskusji publicznej może spowodować, że Wojewoda Mazowiecki zarzuci Burmistrzowi Wyszkowa niewłaściwe zachowanie procedury planistycznej, a w konsekwencji unieważnić podjętą uchwałę.
Osoby zainteresowane, które przeczytały ogłoszenie o wyłożeniu mogą z różnych powodów nie uzyskać informacji o zmianie godziny przeprowadzenia dyskusji publicznej i skutkować to może zarzutem dezinformacji, a tym samym skargą procedury planistycznej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Oberwujacy, w dniu 12.03.2019 r., godz. 14.39
Tak traktują mieszkańców. Na jesieni inicjatywa referendum, o odwołanie gbura że stolka.
wyłożyłem się na planie
Dodane przez Tyberiusz, w dniu 12.03.2019 r., godz. 16.01
Tak traktują mieszkańców miasta, a wsi? Natura 2000, krzyżyk POstawiony przez wyszkowski magistrat na wiejskich terenach zalewowych (Deskurów, Ślubów, Gulczewo, Kamieńczyk,Świniotop, Puste Łąki), działalność gospodarcza dopuszczona tylko w bryle budynków gospodarczych. Jakby tego było mało, to jeszcze chałupę na wsi i dach tylko w 3 kolorach możesz wybierać. A PROW? Jeśli chcesz zobaczyć kolektory, fotowoltaikę, klmatyzatory, przydomowe oczyszczalnie ścieków to musisz do sąsiedniej gminy jechać i POobserwować.
Dodane przez Referendum nic nie da., w dniu 12.03.2019 r., godz. 16.35
Bardzo dobrze pracują mieszkańcy osiedla przy Szpitalnej, wyjaśnienia w gazetach, na mediach społecznościowych ale też interpelacja radnych Masz Wybór pokazała, że na terenie gminy Wyszków to już nic nie załatwicie, skoro prawa ręka Nowosielskiego, Kozon, powiedziała, że nawet o godzinę się nie cofną. Trzeba dalej robić swoje brać udział w konsultacjach, wyłożeniach planu, odwoływać się na każdym etapie, mówić nie bo nie może być takich wielkich zmian w planach, ale problem musicie przedstawić poza granice Wyszkowa. Pewnie za duże pieniądze leżą na stole, dewelopery budują na potęgę, a z plotek wynika,że na wyborach też ładowali na partyjne banery, a radni komitetów burmistrza i PiSu nie pękają i pewnie nie zadrży im ręka przy głosowaniu za zmianą planu. Wydaje się, że audycja interwencyjna w mediach ogólnopolskich, w TVP, POLSACIE ale i w TVN pokazać, że radni PiS zaangażowani są na rzecz deweloperki, że Srebrna to nie przypadek. Także do najważniejszej osoby czyli do Jarosława Kaczyńskiego też wyślijcie na Nowogrodzką, niech wie co się dzieje w Wyszkowie, a tu jedne wybory, drugie wybory. Też sprawdźcie dlaczego władza i biznes...... Powodzenia na niełatwej drodze.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2019 r., godz. 20.47
Mieszkańcy Szpitalnej, głowa do góry. Kozon to nie jest wielki fachowiec, przyszła z gminy wiejskiej i nie była tam szefową. Niewiele osób zna sie na planach wśród radnych dlatego szpanuje. Planu nie zmienia się w kilka miesięcy dlatego bierzcie specjalistę i punktujcie.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2019 r., godz. 23.14
Na wszystkich przyjdzie czas i pora
do Tyberiusza
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 00.14
Nie mów jakbyś był dzieckiem specjalnej troski. Kolektory, fotowoltaikę, klimatyzatory i przydomową oczyszczalnię ścieków możesz sobie zorganizować i kupić sam. Skoro stać cię i umiesz sobie kupić samochód, telewizor, pralkę czy komputer to poradzisz sobie i z tamtymi urządzeniami. Do tego naprawdę nie jest potrzebna pomoc żadnej władzy ani powszechny socjalizm.
Dodane przez anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 09.24
Dlaczego burmistrz tak forsuje bloki w Wyszkowie, przecież nic to nie rozwiązuje, mieszkania są wykupywane na pniu, bo ludzie są coraz bogatsi i wykupują jako lokata kapitału a także na drogi wynajem. Wyszków to za drogie miasto dla ludzi, gdzie te bloki z mieszkanie + jak przedstawiali, że nawet teren maja pod te bloki, przycichło to, a gdzie WTBS działające pełną parą. Nie pomagają też budującym domy jednorodzinne, a nawet im robią pod górkę. Chcieli przekupić mieszkańców Szpitalnej strefą sportu i rekreacji przy ulicy. Z tych 8-piętrowych bloków to sąsiednie posesje będą wyglądali jak ogródki działkowe, przy których można wypić flaszkę i zrobić grilla. Syf, szczury i inne plagi. nie dziwię się, że walczą. Udało się zablokować bloki na Rybienku Nowym, likwidację stadionu, ale tu będzie trudno ale mieszkają bogaci lekarze, inżynierowie, śmietanka Wyszkowa to dacie radę.
Powiązania
Dodane przez Marek, w dniu 13.03.2019 r., godz. 11.09
Bloki stawiają jeden za drugim. Ciekawe czy ktoś z rady lub od burmistrza ma jakąś działalność, która może zarobić po pojawieniu się tych piętrowców. Aż jestem zdziwiony, że takie pytania nie padły.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 11.16
Było nie głosować za kandydatami z ośmiornicy Nowosielskiego.
do 00.14
Dodane przez Tyberiusz Grakchus, w dniu 13.03.2019 r., godz. 17.36
Dzidziusiu, w samorządowym żłóbku karmiony. Skoro stać cię i umiesz sobie kupić samochód, telewizor, pralkę czy komputer to kup jeszcze za swoje basen ogrodowy i ławeczkę w Obi za kilkaset zł zamiast czekać aż Ci burmistrz urządzi atrakcje za 8 melonów na placu rzekomo miejskim, historycznie patrząc.
Do Marka
Dodane przez Oberwujacy, w dniu 13.03.2019 r., godz. 20.47
Marku żona jednego słońca Wyszkowa, już reklamuje swoją działalność w zarządzaniu nieruchomościami.
Do Tyberiusza
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 22.37
Brawo !
do Tyberiusza
Dodane przez Dzidziuś, w samorządowym żłóbku nie karmiony., w dniu 14.03.2019 r., godz. 00.00
Ławki mam już 3 a basenu ogrodowego nie potrzebuję. Ale jeżeli kiedyś zmienię zdanie to go sobie kupię za swoje, podobnie jak ławki. A jeśli mnie nie będzie stać to go po prostu nie kupię i możesz być pewny Tyberiuszu, że nie będę z tego powodu narzekał na publicznych forach oraz, że nie nie będę czekać aż mi tzw."Państwo" pomoże:) Bez urazy, ale dziwi mnie, że po 30 latach transformacji ustrojowej postawa homo sovieticus zdaje się przeżywać drugą młodość ;)
Dodane przez Anonim, w dniu 14.03.2019 r., godz. 10.23
30 lattransformowali z Polski co się tylko dało. Dziś wyżej sr...ą niż d...y mają i niby nic od państwa nie chcą. Przecież to jest ich. Gamonie jak wy możecie coś chcieć z państwowego? A wynocha na szczaw i mirabelki!
Do Obserwującego
Dodane przez Marek, w dniu 14.03.2019 r., godz. 10.23
A to nie jest konflikt interesów ? Patologiczna sytuacja, która powinna zostać sprawdzona przez odpowiednie służby.
do dzidziusia
Dodane przez Tyberiusz, w dniu 14.03.2019 r., godz. 10.29
W tym mariażu, a w zasadzie mezliansie miasta Wyszkowa z okolicznymi wsiami jest tyle satysfakcji dla tych drugich, ile mojej z dyskusji z Tobą, dzidziusiu. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich określa samorządowym beneficjentom limity mieszkańców.I tak, prawie 30-tysięczna metroPOlia wyszkowska uniemożliwia realizcję i wspólfinansowanie 10 tysiącom mieszkańcom 27 sołectw. Nie wszyscy przywykli służyć na dworze i zjadać okruchy z pańskiego stołu, ani marzyć o porcelanowym kiblu w bloku z wielkiej płyty. Budujecie za kilkanaście milionów Plac Miejski w miescu, gdzie stały onegdaj stodoły. Co będzie następne, ratusz miejski za 30 milionow zł, nadbużański bulwar, kolejna obwodnica śródmiejska, która po raz kolejny nie rozwiąże problemów komunikacyjnch Wyszkowa, za to przyniesie wymierne korzyści miejscowym geszefciarzom od lat tuczących się na partnerstwie publiczno-prywatnym. Mam w związku z tym małe POważanie dla "30 lat transformacji ustrojowej" w Wyszkowie.
Dodane przez Rybienko Nowe, w dniu 15.03.2019 r., godz. 09.10
Pojawiła się także odpowiedź na interpelację dotyczącą wydzielenia pozostałych części dróg na Rybienku Nowym. Naczelnik Kozon dokonała kompleksowego nadania nazw nowych ulic ale nie dokonała wcześniej kompleksowego przeglądu przebiegu tych ulic, przez co pogubiła się przy prezentacji uchwały dotyczących nazw ulic, oznaczeń literowych poszczególnych odcinków każdej ulicy. W odpowiedzi nie otrzymano, że wydział przyjmuje te sugestie radnych i przedstawi harmonogram wydzielenia działek pod drogi aby dokończyć tworzenie sieci nowych dróg na Rybienku tylko niekonkretną i niegrzeczną odpowiedź świadczącą o niekompetencji i arogancji pani Kozon i jej wydziału. Przechodząc do meritum, pierwszy fragment, że dopiero w dniu 27 lutego 2019r. zostały wysłane zapytania ofertowe na ich podział, świadczy o mijaniu się z prawdą bo radni wysłali interpelację w ....dniu 28 lutego czyli w przeddzień, już przewidziano co chcą zrobić radni i rozpoczęto pracę, pewnie zatrudniono w tym celu ... wróżkę. W innym fragmencie mowa jest o podziale dwóch działek, 108 i 31, ale w interpelacji jest wymienionych kilkanaście działek, do których się nie odniesiono. Co do faktu, że stan jest nieuregulowany i skomplikowany to w stosunku, do których działek, bo podobno jedna z tych działek wymienionych, newralgiczna działka dla kilku dróg już wiele miesięcy temu miała to uporządkowane. W innej części dotyczącej gestorów sieci, trudno zmusić gestorów do poprowadzenia sieci na tak poszatkowanych drogach i zbieranie zgód zezwalających na przeprowadzenie sieci, nieraz w formie aktów notarialnych i nieraz opłat na rzecz właścicieli działek. Gdy droga należy w całości do gminy to gestorzy po uzyskaniu zgody urzędu mogą bez problemów przystąpić do pracy. Jest wtedy całkiem inna, łatwiejsza procedura. Można także łatwiej pociągnąć kanalizację od pobliskiej oczyszczalni ścieków. Co do spraw finansowych to gmina dokonuje pewnie wielu takich podziałów,wywłaszczeń pod drogi i nie słychać w innych przypadkach utyskiwań o brak funduszy, na Rybienku ani nie budują nowych dróg ani nie regulują. Odpowiedź na tą interpelację powinna podlegać korekcie bo ta świadczy o niekompetencji administracji, arogancji władzy i nie posuwa sprawy do przodu.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl