Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Rusza kolejna inwestycja

(Zam: 11.03.2019 r., godz. 14.31)

  • fot. Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego i wykonawcy zawarli 8 marca umowę na budowę kilometrowego docinka drogi powiatowej Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka (etap IV).

Starosta Jerzy Żukowski, wicestarosta Leszek Marszał oraz kierownik budowy Sławomir Proch podpisali dokument, który pozwoli na rozpoczęcie prac mających się zakończyć do 9 sierpnia. Inwestycję wykona konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego (lider) i Altor Sp. z o.o., z Mińska Mazowieckiego (partner).
Planowany koszt inwestycji wraz z kosztem nadzoru inwestorskiego to 4 458 469 zł brutto. Powiat stara się o dofinansowanie (do 50% wartości zadania) w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Obecnie wniosek znajduje się na liście rankingowej zatwierdzonej przez wojewodę mazowieckiego i czeka na zatwierdzenie przez ministra infrastruktury i budownictwa.
Zakres robót obejmuje wykonanie m.in. drogi głównej asfaltowej, zjazdów, chodnika, przepustów i rowów, przebudowy wodociągu, sieci teletechnicznej, sieci niskiego i średniego napięcia.
Przypominamy, że 8 marca na dwukilometrowym odcinku drogi od Brańszczyka w kierunku Turzyna rozpoczęły się roboty budowlane związane z jej przebudową. Starostwo Powiatowe (zarządca drogi) przestrzega przed mogącymi wystąpić okresowymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Roboty mają się zakończyć do 9 sierpnia.
J.P.
Na podstawie informacji Starostwa Powiatowego


  • fot. Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez pisior, w dniu 12.03.2019 r., godz. 11.43
Wiedziałem, że Jurek Żukowski będzie dobrym starostą wyszkowskim, który potrafi zrobić drogę w Brańszczyku ale i w Wyszkowie. Sobczak to tylko by cwaniakował i kombinował z Nowosielskim. Dobrze, że nie przeszła ta opcja. Powodzenia na przyszłość, niech kontynuuje dobre tradycje po Bogdanie Pągowskim i Justynie Garbarczyk.
Pieniądz jest pieniądz
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2019 r., godz. 07.15
Te dwa projekty to spuścizna po poprzedniej władzy. Pan starosta obejmując stanowisko liczyl że ceny za wykonastwo spadną. No i spadły. 4.5 milona zlotych polskich za kilometr drogi na wsi. Wojewoda dofinansuje bo W. S. to kolega. Słuszną linię ma nasza władza. Mówiąc krótko "daję bo nie moje." Ciekawe na jak długo starczy. A może znów bedzie manko. Ciekawe ile wykonawca doliczy jeszcze za roboty dodatkowe.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl