Menu górne

Dziś jest 24 sierpnia 2019 r., imieniny Bartłomieja, Jerzego

Powrót do Starostwa

(Zam: 04.02.2019 r., godz. 11.34)

Marek Markowski został od 1 lutego nowym naczelnikiem wydziału inwestycji i dróg publicznych Starostwa Powiatowego w Wyszkowie.

Dotychczasowy naczelnik Ryszard Sędziak (w wydziale inwestycji od września 2011 r.) został przesunięty za porozumieniem stron do wydziału środowiska i rolnictwa.
Marek Markowski ma 48 lat. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Ma za sobą również szereg kursów i szkoleń z zakresu planowania i realizacji procesów inwestycyjno-budowlanych, zamówień publicznych, pozyskiwania środków zewnętrznych, postępowania administracyjnego. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Jest członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w firmach budowlanych na stanowiskach inżyniera budowy i kierownika budowy. Prowadził także własną działalność gospodarczą. Ma też doświadczenie w pracy samorządowej, w tym w wyszkowskim Starostwie, gdzie w latach 2005-2011 piastował stanowiska naczelnika wydziału architektoniczno-budowlanego, inspektora do spraw architektoniczno-budowlanych oraz naczelnika wydziału inwestycji i dróg publicznych.
W ostatnich latach (od 2011 roku) był kierownikiem wydziału inwestycji i rozwoju (wcześniej wydziału inwestycji i drogownictwa) w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu, z którego, zgodnie z art. 22. ustawy o pracownikach samorządowych, uzyskał możliwość przeniesienia pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego (bez procedury naboru).
Marek Markowski jest mieszkańcem Wyszkowa, osiedla Parcele Huckie. Interesuje się turystyką, sportem, muzyką, literaturą faktu, historią.
Wydział inwestycji i dróg publicznych nadzoruje powiatowe inwestycje, związane nie tylko z infrastrukturą drogową, a także m.in. odśnieżanie, utrzymanie dróg i zieleni.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez zielony, w dniu 04.02.2019 r., godz. 13.37
Kolejny naczelnik bez konkursu, to brak standardów władzy PiS - WS burmistrza Nowosielskiego. Takie pitu pitu o art. 22 to możecie sprzedać swoim członkom partyjnym, to, że jest to człowiek prezesa to nie znaczy, że mamy tolerować kolesiostwo. Dlaczego nie zaczekano aż naczelnik Sędziak przejdzie na emeryturę, skąd ta biegunka ? Prasa powinna dowiedzieć się także od poprzedniego wicestarosty Bociana dlaczego zrezygnowano poprzednio z naczelnika Markowskiego.
Naczel
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2019 r., godz. 14.04
A czy naczelnik od komunikacji bez zmian?
POPiS w/s POKiS
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2019 r., godz. 14.29
..... , jak to czytać, jaką szkołę trzeba ukończyć, żeby zrozumieć ten bełkot? " ...Likwidacja Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu w Wyszkowie przyczyni się do optymalizacji procesu zarządzania, w pełni wykorzystany zostanie potencjał pracowników w samych strukturach Starostwa, a sama obsada kadrowa ulegnie zmniejszeniu przy jednoczesnym poszerzeniu zakresów czynności (promocja). Zwiększy się efektywność wykonywania zadań Powiatu Wyszkowskiego w sferze kultury i sportu oraz upowszechniania wiedzy i zaspokajania potrzeb w tym zakresie. Koncentracja wykonywania zadań wewnętrz urzędu spowoduje lepsze wykorzystanie zasobów materialnych i osobowych, usprawnieniu ulegnie organizacja pracy m.in. ze względu na ośrodek decyzyjny i finansowy. Wypracowana zostanie jednolita polityka rozwoju, co umożliwi zaplanowanie wielu nowych przedsięwzięć kulturalnych i sportowych. Likwidacja POKiS i przeniesienie jego zadań do Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Wyszkowie pozwoli na powiększenie budżetu i obniżenie kosztów operacyjnych oraz da możliwość dokładniejszego monitorowania potrzeb mieszkańców”. Fragmenty tego uzasadnienia przytaczał Leszek Marszał w trakcie sesji.
Ręka rękę myje
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2019 r., godz. 15.38
A dlaczego sam "zrezygnował z pracy"???
Bardzo dobrze że wraca
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2019 r., godz. 15.49
W koncu można będzie zobaczyć realizowane inwestycje Naczelnika Markowskiego pod nadzorem Wicestarosty Sobczaka
z Ministerstwa Prawdy
Dodane przez Winston Marschall, w dniu 04.02.2019 r., godz. 17.12
Nowomowa (ang. newspeak) służyła do zaspokajania potrzeb ideologicznych systemu totalitarnego, a została skonstruowana tak, że nie można było w niej nazwać pojęć ani poprawnie sformułować wypowiedzi niezgodnych z aktualną polityką rządzącej partii. W przyszłości miała zastąpić wszystkie inne odmiany języka.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2019 r., godz. 17.46
Po analizie zakresów czynności członków Zarządu Powiatu Wyszkowskiego, mając na uwadze wykształcenie, wiedzę i doświadczenie zawodowe ścisłego kierownictwa Zarządu, a jednocześnie szukając optymalizacji kosztów pracy i funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Wyszkowie stawiam pytanie: ile zarabiać będą powiatowi włodarze? Na własne projekcje budżetowe konceptu zabrakło, ale nie zabrakło go na roszady, czy też na optymalizacje jak argumentuje wicestarosta, albo relokacje jak komentuje starosta. Nazwałbym to ruchawkami kadrowymi, gdyby dwoje ludzi nie utraciło pracy na stanowisku kierowcy i kontrolera wewntrznego w ich efekcie.
Do Starosty
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2019 r., godz. 19.54
A kiedy będzie nowy naczelnik w Wydziale Edukacji? Panie Starosto, powołajcie jakąś mądrą osobę, która wraz z Panem zrobi porządek w wyszkowskich szkołach średnich i nie będzie "układała się" z dyrektorami.
POciąg z Tłuszcza do Wyszkowa
Dodane przez Do władzy, w dniu 04.02.2019 r., godz. 20.17
Podstawowym przeznaczeniem POciągu jest zaspokajanie potrzeb,ambicji, funkcji i stanowisk, i przemieszczanie pasażerów, choćby jadących "na gapę", bez wykształcenia, wiedzy i doświdczenia. Byle PO kursie i na linii.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.02.2019 r., godz. 21.40
A kiedy w u rzędzie gminy zmienią naczelnika oświaty?Przecież ten człowiek nie nadaje sìę na to stanowisko.Obecny naczelnik nie ma podejścia do dzieci i młodzieży,a spotkania z nim są drętwe
tłuszczańska Liga Bobra
Dodane przez wyszkowiaczek, w dniu 04.02.2019 r., godz. 22.31
Znana w naszym mieście tłuszczańska Liga Bobra startuje z nowymi rozgrywkami. Gramy na swoim boisku, bez meczów wyjazdowych i strzelamy do własnej bramki. "PO zielonej trawce piłka goni, albo my wygramy albo oni, albo będzie dobrze, albo będzie źle ... w Wyszkowie jest tylko Bóbr, każdy o tym wie.
Dodane przez Zenek, w dniu 04.02.2019 r., godz. 23.02
W NW piszą, że pozbyto się drugiego Marszała ze Starostwa...
Dodane przez Anonim, w dniu 05.02.2019 r., godz. 08.24
Panie Zenku, kim był drugi dla pierwszego Marszała? Nie wykluczam, że bratem, ale pewności nie mam.
Do Anonim
Dodane przez Do Anonim, w dniu 05.02.2019 r., godz. 08.32
To ty jeszcze nie wiesz że konkurs na stanowisko Naczelnika Wydziału Edukacji wygrała Pani Deptuła z Radzymina, pomijam fakt że nabór jeszcze trwa do dzisiaj do 16.00, he, he, he.
Dodane przez niezadowolony, w dniu 05.02.2019 r., godz. 08.54
PiS z komitetami Nowosielskiego niszczy administrację w Wyszkowie w powiecie jako służbę cywilną. Do roboty to pracownicy za 2500-3500zł ale naczelnicy to nasi partyjni ludzie albo z nami związani bo oni muszą dostać więcej i nie będą pracować za niewielkie pieniądze. Pracownicy administracyjni też mają odpowiednie wykształcenie i powinni mieć ścieżkę awansu, od stażysty do naczelnika lub w konkursie na stanowisko naczelnika. Głosowałem na PiS i teraz się wstydzę, że wprowadza kolesiostwo i nerwowość w administracji samorządowej. Za pięć lat głosuje na PSL aby powyrzucał takich po linii partyjnej. A obiecali lepszą Polskę, pewnie dla swoich.
Dodane przez Jerzyk, w dniu 05.02.2019 r., godz. 09.41
Wy nie mówcie co będzie za 5 lat. Zaraz będą kolejne wybory i można pokazać zdrajcom z PiS czerwoną kartkę. Już na jesieni PiS może znaleźć rękę w nocniku.
Dodane przez ha,ha, w dniu 05.02.2019 r., godz. 13.52
Drodzy czytelnicy o jakich konkursach mówicie? Może Pana Mroza, Pani Londzin, Pani Wittich, Pana Markowskiego? Przecież wiadomo że są najlepsi i po co organizować jakieś konkursy, jeszcze nie daj Boże trafi się ktoś kto będzie miał lepsze kwalifikacje i nie będzie przychylny władzy. Życzę miłego dnia
Bobry z Tłuszcza
Dodane przez POwalony, w dniu 05.02.2019 r., godz. 15.17
Bobry należą do nielicznego grona gatunków, które potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. Samorządy wyszkowskie są tego najlepszym dowodem, o spółdzielczości mieszkaniowej nie wspomnę.
Wydział Edukacji
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 05.02.2019 r., godz. 23.34
Starostwo ogłosiło nabór na naczelnika wydziału edukacji, a już wszyscy plotkują że stanowisko jest zarezerwowane dla Pani Agnieszki D. byłej dyrektorki SP4. Panie starosto czy to prawda ? Czy nabór to fikcja?
Dodane przez roms, w dniu 06.02.2019 r., godz. 09.35
W pierwszych miesiącach "Dobrej Zmiany" Jarosław Kaczyński w wywiadach prasowych kilkukrotnie prezentował założenia polityki kadrowej PiS. W skrócie wygląda to tak: mianujemy ludzi z bliskich nam środowisk, którzy realizują nasz program. Oczywiście ten system też ma mankamenty i naprawiamy to stosując także kryterium kompetencji.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.02.2019 r., godz. 13.00
PiS Sobczaka wchodzi w rynsztok POKO
Do Mszkaniec
Dodane przez Starost, w dniu 06.02.2019 r., godz. 15.49
Tak potwierdzam to prawda, to stanowisko jest zarezerwowane. Pozdrawiam. Lesz.M
Brawo Marek
Dodane przez Kaz, w dniu 06.02.2019 r., godz. 16.56
Gratulacje! Właściwa osoba, na właściwym miejscu!
Dodane przez putin, w dniu 06.02.2019 r., godz. 21.00
PIS. TO JEDYNA POLSKA PARTIA...
Dodane przez Janda, w dniu 06.02.2019 r., godz. 23.53
Polska partia? I jeszcze dodaj, że "wstała z kolan". Tylko, że poprawki do polskich ustaw (IPN) pisane są przez MOSAD w Izraelu. PS. Czy przedstawiona prawda, to już "mowa nienawiści"? Zajmie się niezadowolonymi z tego faktu milicjant Brudziński?
do niezadowolonego
Dodane przez obywatel, w dniu 07.02.2019 r., godz. 09.07
Oczywiste, że administracyjni mają szansę awansu o ile przez 15 lat w urzędzie odnieśli jakiś sukces, natomiast za staż jest dodatek stażowy, a nie awans.
Dodane przez Srebrna, w dniu 07.02.2019 r., godz. 09.42
Urząd miejski czy starostwo powiatowe to nie są prywatne firmy burmistrza i jego komitetów czy partii PiS i nie powinno przyjmować się bez konkursów na stanowiska znajomków i kolesi. Taśmy pokazały, że prezes Kaczyński obsadził fundację Srebrna swoimi niekompetentnymi znajomymi i musiał przez to podejmować za nich decyzje. Podobnie jest w Wyszkowie, nie mają swoich ludzi to ściągają na stanowiska osoby, które np. zostały pożegnane wcześniej z starostwa. Dlaczego nie poczekano aż obecny naczelnik przejdzie na emeryturę i wtedy ogłosić konkurs na stanowisko naczelnika. A teraz co stworzono fikcyjne stanowisko dla byłego naczelnika i dano mu takie same wynagrodzenie ? Czy to nie jest niegospodarność i złe zarządzanie PiS ? Mieszkańcy powinni patrzeć na ręce PiS i ekipy burmistrza.
A czy w szpitalu nastąpią zmiany?
Dodane przez Aldona, w dniu 07.02.2019 r., godz. 12.58
Tyle czasu po wyborach, a o szpitalu cicho
Dodane przez ..., w dniu 08.02.2019 r., godz. 18.09
Domżałka na emeryturę idzie. Teraz będzie jeszcze gorzej...
Dodane przez wyborca, w dniu 08.02.2019 r., godz. 22.59
To i dyrektorów zs1 i zs2 też na emeryturę.
Szpital
Dodane przez Anonim, w dniu 09.02.2019 r., godz. 17.07
Jeszcze nie było konkursu, ale nowy dyrektor już wybrany, będzie nim Pani Garbarczyk, kolejny farbowany lisek po Pani Londzin...
Dodane przez Anonim, w dniu 10.02.2019 r., godz. 06.56
Ale były by jaja!
Tatar z Lipowego Mostu
Dodane przez Były uczeń ZS 1 w Wyszkowie, w dniu 10.02.2019 r., godz. 09.38
Tego z Zespołu nr 1 to jak najszybciej i jak najdalej bez prawa powrotu a jego antyspołeczne i antypedagogiczne zachowania wobec nauczycieli i młodzieży "wypalić gorącym żelazem".
Dodane przez Anonim, w dniu 10.02.2019 r., godz. 23.40
Popławski lisek 65+, Kalinowska 60+ więc na emeryturę! Ale widać i słychać, że nowa władza boi się Jarosława K. (tego z europrlamentu). Z tego co mi wiadomo weźmie się za to J. K. (ten z Nowogrodzkiej) jeśli pan starosta
Przywrócenie elementarne sprawiedliwości
Dodane przez Mirosław W., w dniu 11.02.2019 r., godz. 09.44
Jak długo takiego "tatara" można trzymać na stanowisku dyrektora szkoły. Wpierw PZPR, potem SLD następnie PSL. Panie Starosto przecież to już ostatni przedstawiciel w Wyszkowie minionego ustroju. Wszystko do czego doszedł i co robił było związane z układami i układzikami oraz różnymi draństwami oraz niszczeniem innych ludzi. Uczciwości za grosik. Pan Kalinowski o którym mowa powyżej był jednym z "ojców chrzestnych" istniejącego układu. Szanowne władze powiatu sami sobie wystawiacie świadectwo zachowując tego człowieka na tym stanowisku. Ludzie na was patrzą i wnioski wyciągają.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl